Ochutnáno 18

Krásný den,

dnešní článek bude plný sladkostí, ale je to spíše náhoda, než nějaký záměr. Já bych řekla, že jím mnohem více slané věci, hlavně sýry, ale kupuji je v supermarketu, kde je mají balené jen do folie, takže to moc nefotím. Dneska je tu hodně věcí z běžného sortimentu, žádné velké speciality nebo limitky.

Mix Max Cocco, Balconi

Tento sladký dezert jsem dostala v práci v jídelně, když jsem byla na snídani. Mám pocit, že jsem kdysi viděla značku Balconi v Lidlu, ale vůbec si tím nejsem jistá. Jedná se o čokoládový piškot, který je plněný krémem a posypaný kokosem. Nic moc jsem od toho nečekala, ale byla to překvapivě dobré. Docela sladké a syté, ale někdy jsem v práci fakt zničená, takže se to hodilo.

Mléčná čokoláda s karamelem a mořskou solí, Waya to go

Tuto čokoládu mám z Lidlu a myslím si, že je to jejich interní značka. Kombinace karamelu a soli mi hodně chutná, takže jsem se na ni těšila. Vůbec jsem nebyla zklamaná, je hodně jemná, sůl i kousky karamelu jsou opravdu dobře patrné. Čokoláda mi moc chutnala, klidně bych si ji koupila znovu, ale kvůli ekzému se snažím tomuto moc nepodléhat…

Dupetky cibule, med a hořčice

Já na tyto slané snacky úplně nejsem, ale dupetky přinesla Jana na náš hráčský večer, takže jsem je samozřejmě ochutnala. Oceňuji, že jsou opravdu tenké a vůbec nejsou mastné. Kombinace cibule, medu a hořčice mi chutnala, nijak se jim znovu nebráním, ale přiznám se, že sama si je jen ta nekoupím.

Vinohradská šunka, Le&Co

Toto velké balení jsem kupovala v Lidlu, ale myslím si, že produkty této značky seženete i jinde. Já si kupuji šunku, která má vždy více než 90% masa, což toto splňuje. Tato vinohradská má 92%, je hezky na tenko nakrájená. Šunka mě velmi dobrou chuť, jen mi nevyhovovalo to, že plátky byly jakoby zmuchlané a nahrnuté na sebe. Mám raději, když jsou hezky srovnané, pak se mi lépe berou a netrhají se.

Lahůdka zakysaná smetana na zahradních jahodách, Madeta

Tento typ jogurtu mám moc ráda a kupuji si ho vždy někde v akci, v plné ceně je docela drahý. Je hezky jemný, ovocné složky je tu dost. Má výrazně smetanou chuť, což mi samozřejmě vyhovuje. Mám ráda i jiné příchutě, takže je docela střídám.

Marzipan Brot, Zentis

Tuto sladkou tyčinku jsem dostala od našich k Mikuláši. Marzipán mám ráda, zde ho bylo opravdu hodně. Tyčinka je dost sladká a sytá, vůbec by mi nevadilo, kdyby z ní bylo několik menších bonbonů. Chuťově byla skvělá, politá byla hořkou čokoládou, která ale nebyla moc trpká, takže mi to všechno chutnalo.

Smetanový jogurt Mixovaná borůvka, Kunín

Další kousek z naší školní jídelny – borůvkový jogurt. Tento kousek mě tedy moc neuchvátil, ovocná složka byla opravdu rozmixovaná v jogurtu, takže to byla jen taková nafialovělá hmota, ani kousek borůvky byste nenašli. Bez problémů jsem ho snědla, ale sama bych si ho nekoupila a ani vám ho nebudu doporučovat.

Gourmet Muesli Triple Choc, K Favourites

Toto müsli jsem si kupovala v Kauflandu, je od jejich interní značky. Müsli bylo hezky křupavé, obsahovalo kousky hořké, mléčné a bílé čokolády, kterých tam bylo dost. Obal garantuje dokonce 10%, což je informace, s kterou budu klidně souhlasit. S bílým jogurtem to je moje oblíbená víkendová snídaně.

Marmeláda Broskev, Relax

Tuto marmeládu jsem si kupovala na rohlíku na doporučení Monči z blogu monikka.cz (myslím, že o ní mluvila ve videu). My si doma marmelády děláme samy s mamkou, ale broskvové ne. Tato kupovaná byla hezky jemná, delikátní, choťově ne moc výrazná.

Oreo Choco Brownie Flavour, Oreo

Tyto sušenky jsem dostala v prosinci od Ivanky a donesla jsem si je do práce, kdyby mě honila mlsná. V krabici byly čtyři balíčky a v každém byly zase čtyři sušenky. Mají čokoládovou náplň, ale samotná sušenka je docela nesladká, což je moc fajn. Já nejsem nějaký extrémní milovník Oreo sušenek, ale byly dobré a bez problémů jsem je snědla.

Z dnešního přehledu bych za nejslabší kousek označila určitě borůvkový jogurt, nejvíce mi rozhodně chutnala ta čokoláda s karamelem a se solí. Jaký je váš oblíbený snack? Kterým jogurtům dáváte přednost? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 18

 1. Stáňa

  Hani, znám šunku Le&Co, taky se snažím kupovat šunky s vyšším obsahem masa. Dost kupuju uzeniny vážené, ale tyhle balené mívám v lednici jako rezervu. A zakysanou smetanu s ovocem kupuju občas pro manžela. Já se snažím držet se jogurtů s obsahem tuku kolem 3 % a kupuju si většinou bílou Hollandii, do které si dávám buď musli nebo domácí džem (a beru ji rovnou v půlkilovém kelímku, protože jogurt jím hodně). Když sáhnu po něčem ochuceném, tak to bývá nejčastěj Jihočeský jogurt ve skle nebo malá Hollandia. A nebo něco, co neznám a chci to ochutnat :).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já jsem taky zvyklá kupovat čerstvou šunku. Co se týče jogurtů, mám to stejně jako ty. Nejvíce si pořizuji ty bílé a ani si do nich už nic nedávám.

 2. Lucie

  Ahoj, znám Lahůdku a za mě taky výborná, moc mi chutná. Celkově z jogurtů kupuji jen ty, co jsou právě v akci, takže ty značky tak různě střídám.

 3. Helena

  Hani, čokoládu se solí miluji, ale jsem věrná Lindt.
  Tu šunku jsme doma taky myslím měli, znám dupetky se sezamem.
  Děkuji za zajímavou přehlídku a přeji příjemný den,. Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *