Ochutnáno 17

Krásný den,

dneska tu mám zase přehled ochutnaných dobrůtek z posledních týdnů. Většinou to byly záležitosti, které jsem si kupovala do práce na svačinu. Je tu mix sladkého i slaného, tak si snad každý najde něco:-)

Sýr Gouda, Miil

Tento plátkový sýr jsem kupovala na rohlíku, cenově vycházel velmi slušně. Goudu mám ráda, tato byla chuťově velmi vyvážená, jemná. Plátky byly hezky tenké a šly dobře od sebe. Sýry značky Miil mám všeobecně hodně ráda.

Čedar, Agricol

Tento bloček jsem sehnala v Kauflandu. Nemá klasickou oranžovou barvu a ani není tak uleželý jako jiné typy čedarů. Chuťově je velmi příjemný, výrazný, ale ne nějak nepříjemně. Chutnal mi moc samotný, používala jsem ho ale i do jiných receptů. Ráda si ho koupím znovu.

Sýrové tyčinky, Pilos

Tyto tyčinky jsou z Lidlu, Pilos je jejich interní značka. Stály necelých třicet korun, což není málo. Uvnitř byly přesně 4 tyčinky a každá byl balená jednotlivě. Do balení se mi dostávalo dobře, nemám s tím problém. Sýr byl hodně jemný, chuťově šel až k mozarelle. Nebyl vůbec přesolený. Jako slaná svačinka to bylo skvělé, cena mi ale přišla hodně vysoká.

Edam 30%, Mill

Další sýr od rohlíkovské značky Miil byl také povedený. Edam, neboli eidam chutnal moc dobře. Mám ráda toto balení, protože je zde tradičně šest plátků, ne pouhých pět jako u jiných vakuovaných plátkových sýrů. Chuť je příjemně mléčně tučná, sýr je výborný samostatný i třeba v toustu. Doma jsem měla těchto balíčků už hodně, vždy jsem byla spokojená.

Linecké rohlíčky, Náš kraj

Tyto linecké rohlíčky jsem kupovala asi v Kauflandu, bylo to XXL balení, kde byla tři tato plata. Cenově bylo velmi výhodné, myslím si, že stálo do 50 Kč. Rohlíčky byly polomáčené a mazané rybízovou marmeládou. Byly velmi dobré, marmelády i čokolády tam bylo dost. Je to taková chutná nouzovka, která se hodí, když není napečeno. My jsme je doma neměli už několik let, tak jsem si je opravdu užila.

Mléčná čokoláda, Ritter

Tuto miničokoládku jsem dostala na němčině od paní M., která nám ji přivezla z Německa. Byla opravdu malinká, cca 3 cm na stranu. Mně tedy velikost vyhovuje. Čokoládu bych úplně neměla jíst kvůli ekzému, takže si ji dopřávám jen v malém množství a jen málokdy. Líbí se mi, ta velikost. Je to přesně to, co chcete, když po slaném jídle potřebujete jedno malé sladké sousto. Čokoláda byla mléčná, měla vysoký podíl mléka a v chuti to bylo opravdu cítit. Ritter je kvalitní čokoláda, sama ji mám ráda.

Pitíčko Jablko, Toma

Toto pitíčko jsem si kupovala v divadle v jejich občerstvení. Měla jsem ho v kabelce, kdybych se nutně musela napít během představení (někdy mě lechtá v krku, tak abych tam nekašlala). V divadle jsem ho nevypila, takže pak padlo další den v práci. Jablečná příchuť byla fajn, z těch nabízených mi přijde nejméně umělá a sladká, ale jako není to něco zdravého nebo něco, co bych chtěla pít neustále.

Bageta Kuřecí Caesar, Fresh Crocodille Sandwiches

Takto to končí, když nemám pořádnou svačinu v práci a musím jít do automatu. Tam jsem ze slaných věcí nakonec koupila tuto bagetu, což je něco, co nemám moc ráda a jím to úplně minimálně. Stála mě cca 50 Kč, obsahuje kousky kuřecího masa, salát, dresing, parmazán a slaninu. Tu jsem tam tedy nereflektovala. Bagetu jsem snědla asi z poloviny, nijak zásadně mi nechutnala, ale aspoň jsem zahnala hlad. Přiznám se, že vůbec nechápu, proč si to naši studenti s takovou chutí neustále kupují.

Jogurt s vanilkovou příchutí, Florian

Tento jogurt jsem kupovala v akci v Kauflandu za 8,90 Kč. Měla jsem ho v práci ke svačině a byl v pohodě. Vanilková chuť nebyla tak výrazná, trochu mi to připomínalo jogurt stracciatella. Konzistence byla spíše řidší, nebyl zbytečně přeslazený. Nijak mi nevadil, ale nemám pocit, že bych si ho měla koupit znovu.

Džus ananas + kokos, Santal

Tento džus jsem si dala v kavárně Smoo, kde to mám ráda. Minule jsem měla jahodu s banánem, nyní padla volba na kokos s ananasem. Je to hodně navoněný džus, neobsahuje dužinu, je tam výrazně mléčná chuť kokosu. Džus mi chutnal, byl jemný, navoněný a spojení ananasu a kokosu bylo povedené.

Z dnešního článku je poraženým především bageta a pak asi pitíčko. Oboje posloužilo svému účelu, ale ani jedno nepředstavuje něco, co bych vám chtěla nějak více doporučovat. Naopak mi moc chutnaly všechny sýry, hlavně čedar a edam.

Máte rádi tyto kupované plněné bagety? Jaká je vaše oblíbená příchuť džusů? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 17

 1. Helena

  Hani, z tvého přehledu znám jen Ritter čokolády, ty jsou opravdu dobré.
  Hotové naplněné bagety nekupuji, nemohu soudit. Snad jen těch několik málo od Bageterie Boulevard, ty tedy byly vynikající. S džusy je to podobně – mám ráda grepový, v létě kupuji rajčatový a broskvový do míchaných nápojů.
  Přeji pohodovou sobotu, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já si sama Ritter čokoládu nekupuji. Bageterii Boulvard mám taky ráda, většinou si kupuji klasiku – sýr a šunku.

 2. Stáňa

  Hani, taky znám Ritter čokolády, mléčnou občas kupuju manželovi (já jsem na hořké). Zaujaly mne sýry Miil, značku vůbec neznám (ale to bude tím, že nenakupuju na rohlíku). Linecké rohlíčky jsou z Lidlu, brand „Náš kraj“ je jejich. My jsme je od někoho dostali na chalupě, já je nejedla, ale manžel říkal, že mu moc nechutnaly. Balené bagety nebo sendviče si kupuju minimáln a když už, tak sahám po tuňákovém sendviči.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   my to doma máme rozdělené, hořké má rada mamka, já ty mléčné, občas bílé, taťka taky. Ha, tak je to z Lidlu, nemohla jsem si vzpomenout. Kupované sendviče si nekupuji už vůbec, to pro mě fakt není.

 3. Lucie

  Ahoj, bagety moc nekupuji, ale ráda si je, třeba na nějaký výlet dělám doma, podle vlastní chuti. Jinak znám jen jogurt Florian, byl v pohodě. Často tuhle značku jogurtů kupuji, hlavně když je v akci, protože se dají koupit za fajn cenu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já si taky ráda dělám obložené bagety sama, ty kupované mi moc nejedou. Floriana si taky kupuji kvůli ceně, nerada dávám za jogurty hodně peněz.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Moni,
   já jsem tyto džusy viděla zatím jen u nás v kavárně, ale fakt mi chutnají. Byla jsem tam v pátek a zase jsem si ho dala:-)

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, tahle bageta je zrovna jedna z mých nejoblíbenějších 😀 Je fakt, že to už teda musí bejt, když si koupím bagetu, ale dříve jsem je měla docela často. Džusů já mám ráda většinu – jahoda, banán, multivitamin, rybíz, pomeranč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *