Ochutnáno 14

Krásný den,

zase jsem tu s přehledem nějakých pochutin, které jsem v poslední době měla. Dnes tu bude hodně mléčných produktů a tyčinek a naopak mi chybí běžné nápoje.

Eidam 45%, Zlatý sýr

Tento plátkový sýr jsem sehnala v nějaké akci v Kauflandu a vyšel na skvělé peníze. Je to tučnější verze eidamu, 45%, a je skvělá. Ten sýr byl opravdu lahodný, jemný, smetanový, chuťově perfektně vyvážený. Když bych ho potkala znovu, tak si ho hned koupím.

Jogurtový nápoj Active Višeň, Pilos

Jogurtový nápoj jsem koupila v akci v Lidlu, Pilos je jejich interní značka. Višňová příchuť byla lehce nakyslá (proto jsem si ji vybrala), přitom ale byla hezky sladká. Nápoj měl klasickou jogurtovou strukturu a byl dostatečně sytý, abych ho měla v práci na svačinu. Řekla bych, že je naprosto srovnatelný s mnohem dražšími značkami, např. s Activií.

Tyčinka s bílou čokoládou, Corny

Tuto tyčinku jsem buď dostala v práci nebo byla v nějakém boxu, ale každopádně jsem byla nemile překvapená tím, jak strašně je přeslazená. Struktura a sytost je v pohodě, ale ta sladkost byla enormní a to já mám hranici docela daleko. Znovu bych ji tedy nechtěla.

Pudingový dezert Panna Cotta, Ehrmann

Tento mléčný dezert jsem si koupila v nějaké akci v Lidlu a měl mít příchuť Panna Cotta s jahodami. Je hodně sytý, je dost objemný, vůbec by mi nevadilo, kdyby ten kelímek byl poloviční. Uvnitř je takový klasický puding, který je dost sladký. Nebylo to špatné, ale znovu si to rozhodně nekoupím.

Ovocné přesnídávky s meruňkami a švestkami, Hello

Tyto kapsičky jsem si v poslední době oblíbila. Vyzkoušela jsem další příchutě – meruňky a švestky. Složení asi není zase tak úžasné, ale ta švestková mi opravdu chutnala. Máme v práci jen pětiminutové přestávky, takže toto představuje ideální svačinu.

Dezert Blueberry Cheesecake, Carte d´Or

Zde jsem podlehla reklamě, a když jsem potkala tyto kelímky v Kauflandu v akci, neodolala jsem jim. Cheesecake je můj oblíbený dezert, takže jsem zvolila tuto variantu. Příště si vyberu něco jiného, protože zde byly opravdu kousky těsta a ty rozmočené za moc nestály.

Ušáček s vanilkovu příchutí, Pilos

V Lidlu jsem objevila tyto malé pacholíčky. Líbí se mi velikost balení, protože u těchto sladkých mléčných produktů mi stačí menší objem. vanilková příchuť byla dobrá, vyvážená, konzistence byla klasická. Nijak bych ho nerozlišila od jiných lipánků.

Jogurt Active Meruňka, Pilos

Dalším kouskem z Lidlu je jejich meruňkový jogurt z řady Active od Pilosu. Tato edice mi silně připomíná značku Activie a tento jogurt není výjimkou. Jogurt v sobě má kousky ovoce, je celkem sladký a chutná dobře. Já si v poslední době kupuji spíše jen bílé jogurty, takže toto je pro mě takový svátek:-)

Tyčinky Musli jogurtová, příchuť meruňka

Musli tyčinky mám moc ráda, kupuji si většinou ty obyčejné, ale jogurtovou polevu mám taky moc ráda. Tuto jsem dostala v naší jídelně k nějaké snídani. Meruňková příchuť byla dobrá, jogurtová poleva klasicky sladší, ale zde to mám ráda. Klidně bych si tuto tyčinku dala znovu, neměla jsem s ní žádný problém.

Křehké kukuřičné plátky v jogurtové polevě, Speys

Další kousek získaný v naší jídelně:-) Kukuřičné oplatky mi všeobecně chutnají, ale tato byla dost drobivá a dusivá. Jogurtová poleva byla v pohodě, ale ta konzistence mi nesedla, znovu bych ji mít nemusela.

Z dnešního přehledu mi nejvíce rozhodně chutnal ten sýr, ten je nejlepší. Moc dobrý byl i pacholík Ušáček, za to Corny tyčinka se tedy nepovedla. Co jste naposledy ochutnali vy? jaká je váš oblíbený sýr? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 14

 1. Stáňa

  Hani, já znám Hello, i když je moc nekupuju, protože jsou zahušťované škrobem, tak raději sahám po kapsičkách Relax. Nějaký nápoj Active už jsem asi taky měla, ale v paměti mi nijak neutkvěl. Pokud jde o sýry, tak mám ráda v podstatě všechny 🙂 – klasické, kozí, ovčí, čedar, sýry typu brie, plísňové sýry, sýry typu Lučina…. Ušáčka bych mohla zkusit koupit manželovi, ten teď konzumuje pribináčky, pacholíčky, lipánky ap. ve  velkém 🙂
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   taky už kupuji Relax, jsou skvělé. Ušáčka teď dost kupuji babičce. Nebo v Bille jsem sehnala nějakou Kočičku.

 2. Lucie

  Ahoj, Carte d´Or jsem měla v jiné příchuti a docela dobrý. Ale díky ceně kupovat opravdu v akci, jinak to není nic extra, za co bych byla ochotná připlácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *