Narozeninové knižní přírůstky

Krásný den,

dnešní článek je dalším ohlédnutím za mými červnovými narozeninami. V naší rodině se žádná oslava neobejde bez knih, hlavně táta je dává především. Letos jsem jich nedostala takové množství, ale počkejte, až je uvidíte:-)

od kamarádky Terky

O tomto dárku jsem věděla dopředu, měla jsem zakázáno si nějakou knihu od této autorky koupit. Dostala jsem román Kroniky prachu od Lin Riny. Příběh by se měl odehrávat v knihovně a anotace vypadá opravdu lákavě. Terka je z knihy hodně nadšená, slyšela jsem i další pochvaly, tak se moc těším:-)

od rodičů

Táta očividně usoudil, že potřebuji rozšířit povědomí o amerických prezidentech, a tak tu mám hned několik životopisů. Ivan Brož napsal knihy Poctivý Abe – o dramatickém životě Abrahama Lincolna a Říkali mu Ike. Další dva životopisy se týkají Roosevelta. první z nich se jmenuje Roosevelt – čtyřikrát prezidentem a autorem je opět Ivan Brož. Stanislav Budín napsal další životopis F. D. Roosevelt.

Ivan Brož je očividně autor, který tátu dost zaujal, takže tu mám ještě životopis dvou generálů. Kniha se jmenuje Generál MacArthur a ten druhý.

Prý jsem už dlouho nedostala nějaký nový atlas, a proto tu mám Satelitní atlas světa od Milana Konšela. Atlas obsahuje samé satelitní fotky, které jsou hodně kvalitní a fakt pěkné. Už jsem se do něj začetla, mám atlasy a celkově mapy fakt ráda.

Nakonec jsem si nechala knihu, o kterou jsem si sama řekla. Vím ale, že by mi ji rodiče stejně koupili, protože mě moc dobře znají. Je to novinka od Martina Hilského, našeho předního odborníka na Williama Shakespeara. Kniha se jmenuje Shakespearova Anglie – portrét doby.

V dnešním článku převažuje literatura faktu, konkrétně životopisy, ale mně to samozřejmě nijak nevadí. Všichni vybrali knihy, které by mě měly lákat a opravdu lákají:-) Jak jste na tom s odbornou literaturou vy? Máte rádi Shakespeara? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Narozeninové knižní přírůstky

 1. Helena

  Jednoznačně pecka je ta poslední – dostala cenu Magna Litera a zatím jsem jen nahlédla a nádhera!
  Pro pana Hilského mám slabost – viděla sem představení na Shakespearovských slavnostech, které provázel slovem a výkladem, kde hrál Leara pan Tříska, který byl za 3 týdny po smrti…
  Opravdu krásný dar.
  Haničko, měj příjemný den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   já jsem s knihou moc spokojená, omrkla jsem si ji i v knihkupectví. To představení s komentářem muselo být skvělé.

 2. Lenka

  Tak to je vtipné. Shakespeara a jeho dobu jsem taky dostala k narozeninám 😉 Od bráchy. Přečetla jsem zběžně pár částí a musím říct, že je vážné krásná. Není to sice něco, co by šlo do hloubky (aspoň dle mého), ale obraz o tehdejší společnosti si člověk udělá.

 3. Sabina

  Krásné přírůstky. Ten Hilský mě láká také. Už jsem na něj koukala. Mám v jeho překladu kompletní Shakespearovo dílo, takže tohle mě samozřejmě láká taky. 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   ten jeho kompletní překlad mám taky a je to skvělá kniha. Na tuto jsem se hodně těšila, a kdybych ji nedostala od rodičů, koupila bych si ji sama.

 4. Iwka

  Všechny knihy jsou úžasné, brala bych všechny. Ale já bych si vybrala od p. Hilského. Četla jsem jeho překlady Sonetů a moc se mi to líbily. Myslím, že je to úžasný znalec Shakespeara, jaký v republice není. Odborná literatura – zákony, baví mne dokumenty a dějiny. Hani přeji hezké léto. Zdraví Iwka

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Hilského překlady jsou hodně povedené, mám jeho kompletní překlad WS díla. Jinak mě také baví knihy o dějinách, ale to asi není žádné překvapení, přeci jen jsem to vystudovala.

 5. bavi-mne-to

  Vybrala bych si tu poslední. Měli jsme doma krásnou knihu Shakespearových her a vůbec nevím kam se poděla. Asi je v knihovně rodiny mého zemřelého bráchy.
  Hezký den, Hanko!
  Hanka

 6. Stáňa

  Hani, hezké dárky. Já na životopisy moc nejsem, zato na mapy ano, takže mne by nejvíc lákaly satelitní snímky, pak Kronika prachu a Shakespearova Anglie.
  Příjemné čtení

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ten atlas je fakt krásný, už jsem si ho celý prošla a mohu ho doporučit. Na Kroniky prachu se vrhnu, až přečtu ještě nějaké recenzní výtišky (ještě tu mám tři).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *