Nákupy z Lotyšska

Krásný den,

dneska to bude jen taková rychlovka. Mrkneme se na to, co jsem si pořídila, když jsem byla pracovně v Lotyšsku. Cíleně jsem šla jen pro jednu věc, ostatní byly spíše spontánní nákupy.

Natura Siberica

Celkově mám pocit, že mi více vyhovují produkty na vlasy, které mají hezcí, přírodnější složení (nebo rovnou přírodní). Natura Siberica byla dříve ryze přírodní značka, ale myslím, že dnes už není. Já jsem si pořídila sadu šamponu a kondicionéru na objem, které jsem už měla vyzkoušené v miniaturách.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Urtekram

O této značce, která je tedy už ryze přírodní a organická, hodně básní Klárka Škodulka. Když jsem ji potkala v místním obchoďáku, tak jsem nezaváhala a rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Docela dlouho jsem váhala nad správnou variantou a nakonec jsem vybrala verzi proti lupům, které mě taky trápí. Šampon stál pár euro a je ho 500 ml. Celkově mi přijde, že kosmetika v Lotyšsku je levnější než u nás (minimálně tedy tyto dvě značky).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Peelingy Markell

V jednom zapadlém obchůdku v celkem velkém obchodním centru prodávali opravdu hodně kosmetiky. Byla tam spíše ta pěstící a mnoho značek bylo ruských a ukrajinských (aspoň podle azbuky a mého zkoumání země původu). Každopádně mě tam zaujaly pleťové peelingy, kterých u mě doma není nikdy dost. Vzala jsem si hned tři varianty, přičemž jedna vyšla na něco málo přes dvě eura. Markell je běloruská značka. Vzala jsem si tedy verzi Jablko a zelený čaj, Hrozny a bílý čaj a Guava a grep.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tělový peeling Elfa

Elfa by měla být snad ukrajinská značka. Víc vám toho asi neřeknu, protože všechny popisky jsou v azbuce, jen pár v lotyštině (kterou samozřejmě neumím:-). Zaujala mě verze Fresh Juice – Asian Pear & Papaya.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tělový peeling Vital Charm

Další tělový peeling z Ukrajiny. Nejsem si jistá, zda je Vital Charm značka nebo verze peelingu, ale už se těším na testování:-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Většinou se snažím na cestách sehnat nějakou místní kosmetiku, co bych mohla vyzkoušet. Tentokrát se mi dařilo najít spíše tu z východní Evropy, ale i tak se těším na testování:-) Taky rádi kupujete lokální kosmetiku na cestách? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *