Nákupy do domácnosti – Jysk, Pepco, Tefal

Krásný den,

zase jsem udělala nějaké nákupy do domácnosti a dala jsem dohromady docela dost pěkných věcí. Kupovala jsem je téměř všechny v běžně dostupných obchodech, jako je Jysk nebo Pepco. Ve většině případů jsou to drobnosti, které stály pár korun.

Tefal

Díky motivačnímu programu v Avonu jsem získala ruční napařovač oblečení od Tefalu. Musela jsem se dost ohánět (a taky jsem to podpořila vlastní objednávkou, proto bude samostatný článek na Avon) a nakonec jsem za něj platila jen 199 Kč. Jsem zvědavá, jak se mi s ním bude pracovat.

Jysk

V Jysku jsem kupovala největší a nejdražší kus dnešního článku. Jedná se o skříňku se třemi šuplíky, kam dávám kosmetiku. Stála mě ve slevě 850 Kč. Moc se mi líbí a už jsem si dovnitř nastěhovala část mé sbírky, především paletky, tvářenky a bronzery. A samozřejmě můj jediný rozjasňovač:-D

Při procházení obchodem mě zaujala keramická mísa s takovým hnědovínovým vzorkem. Mamka k tomu objevila i moc pěkné ubrousky a dohromady to tvoří fakt pěknou kombinaci.

Ve výprodeji byla i skleněná váza střední výšky a velikosti, která je zbarvená do zelena. Brala jsem ji účelně do chodby, kde chci vytvořit takové příjemné zátiší na botníku. To plánuji doladit větší svíčkou v hrubé sklenici.

Posledním kouskem z Jysku je vysoká váza, která má odspodu barevný přechod a vzor z jemného leptání. Je celkem stabilní, to je pro mě důležité, protože šelmy nemají ke kytkám žádný respekt.

Pepco

V Pepcu jsem byla dokonce dvakrát. Potřebovala jsem do bytu nějaké podprdelníky, protože ty, co mám na židlích v kuchyni, jsem musela přesunout do obýváku k jídelnímu stolu, odkud učím. Sedím denně na klasické jídelní židli a docela dobře jsem se zhuntovala. Neměli moc veliký výběr, vlastně na mě zbyly dvě sady po dvou kusech. Jedna je žlutá se vzorem, druhá šedá. Usoudila jsem, že do mé kuchyně se ta žlutá i celkem hodí, tak proč ne:-)

Taky jsem se rozhodla, že doma trochu přeorganizuji kosmetiku a věci v koupelně, proto jsem potřebovala i nějaké organizéry, košíčky apod. Pepco má opravdu veliké množství různých košíčků, proto tu má velké plastové s víkem a motivem květin, další sadu bílých a zelených košíčků, do kterých jsem už naskládala tvářenky a paletky.

O krásných svíčkách s nápisy Nature a Elegance jsem už psala ve článku o nových svíčkách. Velikou radost mi udělal i veliký béžový ubrus s jemným světlým motivem. Už mi dělal potěšení a stole (dokud jsem ho nepokecala, nyní je už vypraný:-D).

Zaujala mě i různý prostírání. V sadě po čtyřech měli pletená zelená s kruhovým půdorysem. Ta se mi fakt líbí. Další dvě sady po čtyřech jsou plastové obdélníky s přírodním motivem. Jednu sadu mám v zelené, druhou ve vínové a s květy.

Pro kamarádku jsem jako dárek do balíčku vybrala pěkný zápisník. Věřím, že bude hned vědět, co tam psát:-) Jako pěkná dekorace se mi líbily i kuličková světýlka ve vínových odstínech.

Takové nudnější věci jsou párátka, nový odpadkový koš (ten jsem kupovala dvakrát, poprvé mi u nás v paneláku vypadl u výtahu z ruky a prasklo celé dno) a dvě balení květinových ubrousků. Nakonec tu mám velkou skleněnou vázu. Je to také náhrada za zničený kousek…

Jak se vám líbí mé poněkud praktické nákupy do domácnosti? Používáte doma taky ten parní napařovač? Jak skladujete svoji kosmetiku? Napište m:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Nákupy do domácnosti – Jysk, Pepco, Tefal

 1. Helena

  Napařovač – to bylo u nás celkem téma v nedávné době. Nemám vlastní zkušenost, recenze jsou celkem dobré, jsem zvědavá, co budeš řikat.
  Úplně náhodou jsem byla minulý týden v Ikea (asi 30 minut) klasika, drobnosti, svíčky, ubrousky, … Radost mám z pozinkované konvičky na terasu.
  Hani, měj hezký den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   taky jsem na něj moc zvědavá, řekla bych, že třeba na maturity se mi fakt bude hodit:-) Taky jsem chtěla o víkendu do Ikea, ale nějak nás s mamkou zmohla už Metropole, že jsem tentokrát nábytek vynechaly. Určitě tam ale ještě do prázdnin zajedeme. Ta konvička zní fakt dobře.

 2. bavi-mne-to

  Dobrý nákup. Napařovač nepoužívám, takže nemohu sdělit svoji zkušenost.
  Docela jsi mne naladila,abych se po delší době zajela do Pepca podívat a třeba si i nějakou radost taky udělat.
  Měj se hezky!
  Hanka

  1. ciculka Post author

   Ahoj Hani,
   na napařovač jsem hodně zvědavá, ještě jsem ho nezkoušela:-) Pepco je fajn, jsem ráda, že je zase klasicky otevřené. Máme ho hned vedle Billy u našeho paneláku, takže si tam můžu skočit kdykoliv:-)

 3. Lucie

  Ahoj Hani, moc hezké nákupy, to je dost pech, něco si koupit a ani to v pořádku nedonést domů, mě v podstatě totéž nedávno stalo s košem na prádlo.
  Jinak se mi nejvíc líbí ty světýlka, prostírání a ubrus, teď jsem v Pepcu docela řádila, kupovala jsem deku, různé košíky, organizéry, prostírání, květináče v krajkovém designu, narazila jsem i na krásné běhouny. A skříňka na kosmetiku paráda, celkově se mi Tvůj kosmetický koutek moc líbí, máš to hezké:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   no, řeknu ti, byla jsem fakt naštvaná a dokonce i docela dost sprostá…:-D Ten ubrus je parádní, mamka si ho chce koupit taky. Díky za pochvalu:-)

 4. vyzobaná slunečnice

  Hani, krásně jsi nakoupila. V Pepču jsem letos ještě nebyla a vlastně je mi líto, že mám váz „neurekom“ a vlastně i dalších věcí a momentálně nic nepotřebuju a určitě by se mi tam zase spoustu věcí líbilo. Měj pohodový den.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky mi je líto, že jsou věci, co si tam kupovat nemohu, třeba hrníčky. Vždy se mi líbí, ale moje kuchyň bohužel není nafukovací:-D

 5. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, moc pěkný článek. Já teď sháním nějakou užší komodu a za boha nemůžu sehnat, protože přesně ten rozměr, co zrovna potřebujeme do pokoje už v tom dřevě, co máme Ikea nemá. Takže budu zřejmě muset pořídit více plastových boxů, protože už svůj život zase nemám kde skladovat 😀
  Měj se fajn

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já to mám s botníkem do chodby, taky potřebuji určité rozměry a typ dřeva. Dívala jsem se na stránky Ikea, Jysku apod. a samozřejmě nikde nic. Zkoušela jsem i vyhledávače jako Bonami a Favi a mám očividně smůlu.

 6. Stáňa

  Hani, myslím, že to jsou všechno podařené nákupy. Já se určitě chystám do Pepca nebo Jysku – chci nějaké košíčky na drobnosti na spodní poličku konferenčního stolku. Vždycky je o zlost to vyklízet, když utírám prach. Od košíčků si slibuji, že je prostě vytáhnu, utřu prach a zas vrátím. A jednou za čas jejich obsah přeberu a založím/uklidím/vyhodím. Potřebovala bych taky prostírání, ale nechci tak velké, jako jsou ty tvoje plastová, a  kruhová zas nechce manžel. Když k tomu přidám, že by prostírání mělo být aspoň trochu omyvatelné, protože jsme „čuňátka“, tak se nákup nového prostírání jeví jako mission impossible.
  Já zatím v květnu nakupovala jen v Rossmannu (tam i kosmetiku) a v Jysku (tam především nové peřiny a polštáře na chalupu). A pak na mne čekají v zásilkovně boty 🙂
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   košíčky do konferenčního stolku jsou geniální věc. Taky je tam mám. V jednom větším bílém z Pepca mám kosmetiku, co chci mít právě v obýváku, kde si vždy dělám mani – pedi. Moc mi to vyhovuje – košíček jen vytáhnu, setřu poličku a zase zasunu. Prostírání mám doma v mnoha verzích, chci mít na výběr, když chystám nějakou tabuli. Taky je různě používám na focení a pod vázy s kytkami. Jsem tedy zvědavá, co vybereš. Nějaké nové boty by se mi hodily na jaro, musím se konečně mrknout do obuvi.

 7. Babilenka

  Hani, napařovač nepoužívám. Do Pepka chodím ráda, vždycky bych si tam vybrala nějaké drobnosti do domácnosti nebo dárečky. Naposledy jsem tam koupila pro snachu dva šedé košíčky ve tvaru srdíček, potřebovala jsem nějakou drobnost, abych jí nedala jen peníze. Lenka
  http://www.babilenka.cz

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   tak to snacha měla určitě radost. Já mám Pepco ráda, člověk tam vždy sežene něco pěkného a nestojí to majlant.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *