Moje sbírka paletek – část třetí

Krásný den,

dnes přicházím s dalším dílem očividně nekonečného seriálu o mé sbírce paletek očních stínů. Po dlouhém uvažovaní o tom, co je už paletka, jsem se rozhodla ukazovat vám ty, které mají aspoň 4 barvičky:-) Dnes to bude všehochuť známých i no name značek.

E.L.F.

Od této známé značky mám doma pouze jednu paletku, ale ta stojí tedy za to. Jedná se o mojí nejobsáhlejší paletku – 144 stínů. Mám verzi Bright. Pořídila jsem si ji především na různé pokusy a také na to, když maluji někoho jiného. Jinak sama mám z ní ráda především hnědé, zelené a fialové odstíny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ruby Rose

Od této značky tu mám dva artefakty, které nejsou opravdu reprezentativní, ale kvalita stínů je moc fajn a dost jsem toho s nimi zažila. První z nich jsou stíny v pouzdru ve tvaru mobilu. Jsou dvoupatrové, první patro je hnědorůžové a druhé laděné do zelena. Druhou paletkou je quatro studeně zelených barviček, které pořád používám ráda. Pigmentace jako hrom, výdrž super cena pár kaček.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vevay

Tak u této paletky jsem se opravdu zarazila, jsem si jistá, že jsem ji v deváté třídě měla v Egyptě… Asi bych se měla zamyslet… Paletka je plná hnědých odstínů a je fajn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rimmel London

Koupě těchto dvou paletek byla ryze impulzivní a ukazuje na dvě pro mě charakteristické věci – pořád hledám dokonalé fialové stíny a mám slabost pro zelenou. Fialková paletka č. 025 se jmenuje Victoria´s Purple a zelená č. 026 Greenwich. Fialová není nijak zázračná, zelená je pigmentovaná mnohem lépe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Claire´s

Tuto paletku jsem dostala ve swapu od Martinky. V posledních dnech jsem jí přišla celkem na chuť a používám velmi ráda první a čtvrtý stín. Všechno jsou to nude barvičky a obsahují třpytky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lovely

Tato značka bývala podle mě dříve interní značkou Rossmannu a já ji dostala k nějakým narozeninám na vysoké škole. Odhadovala bych, že ji mám doma asi šest let. Nikdy jsem ji moc nepoužívala, i když obsahuje zelené odstíny a já mám zelenou ráda. Stíny nejsou na oku ale moc intenzivní, nejsem s nimi spokojená.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Flormar

Toto quatro zelenkavých stínů jsem si pořídila v podzimních měsících. Všichni si Flormar chválili, ale já tedy moc spokojená nejsem. Stíny jsou málo intenzivní. jsem ráda, že jsem ji kupovala jen ve výprodeji a stála 50 Kč. Plnou cenu bych za ní nikdy nedala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

She

Od této interní značky DM drogérie mám pouze jedno quatro stínů, nepřekvapivě jsou to opět zelené barvy:-D Stály méně než 100 Kč, kupovala jsem si je někdy na podzim a mám je celkem ráda. Rozhodně jsou mnohem lepší než Flormar.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Petra Lovely Hair

Ježíšek mi přinesl obě dvě paletky od PLH. Přála jsem si je, nakonec jsem chtěla obě, i když mě více lákala ta pestrá. Nude barviček mám doma dost a zase je tolik nenosím. Na obě paletky plánuji samostatnou recenzi, momentálně je obě důkladně testuji. Vidím u nich mnoho pozitivních vlastností, ale i nějaké ty zápory. Celkově bych je spíše doporučila.

paletky přišly v bílých papírových obalech

paletky přišly v bílých papírových obalech

jinak je jejich povrch černý a látkový

jinak je jejich povrch černý a látkový

Lovely Neutral

Lovely Neutral

Pop of Colour

Pop of Colour

Vietnamci

Mám doma i tři paletky od Vietnamců. Jedna z nich je už taky pěkně stará, pořizovala jsem si ji asi v druhém ročníku vysoké školy v Budějovicích. Měla jsem ji dokonce dvakrát a pořád patří mezi mé nejoblíbenější. Má pět barviček, které mám moc ráda. Mám ji už téměř vypotřebovanou a cítím, že se s ní budu muset asi rozloučit. Každopádně její pigmentace a výdrž je naprosto neskutečná. Druhou je quatro v hnědých tónech, které mají všechny zlatý základ a obsahují shimmer. Je moc hezká, krásně mi zdůrazňuje mou barvu očí. Třetí paletku jsem koupila u nás v Příbrami u Vietnamců, ale výrobcem je TMT Cosmetics, která sídlí v ČR:-) To mě docela pobavilo. Stála 69 Kč. Obsahuje 16 barev, které jsou krásně pigmenotované a mají velmi jemný shimmer. Na očích vydrží dlouho a já ji ráda používám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

no name značky

Mám tu ještě tři paletky od no name značek. Ani jednu jsem si nekupovala sama, ale dvě jsem dostala od kamarádky Alči a jednu přinesla domů mamka. První z nich je multifunkční vypolstrovaná paletka, která obsahuje 4 tvářenky a 18 stínů. Barvy jsou spíše teplé a matné. Odstíny jsou laděné dohněda. Není špatná, ale moc ji nepoužívám. Pak tu mám dalšího stařečka, který je možná od značky Cameo, protože to má na sobě napsané, ale nevím, jestli je to značka. Myslím, že i tyto  stíny mě opustí. Paletka má tři tvářenky a devět stínů, přičemž jeden je již zcela zlikvidovaný. Barvy jsou spíše pestré a studené. Posledním kouskem je quatro stínů, které podezřívám na značku Solange, ale jistá si tím nejsem. Vůbec je nepoužívám, ale jsou solidně pigmentované, ale celkem dost suché.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cameo

Cameo

možná Solange

možná Solange

Jak jste na tom se stíny Vy? Máte doma taky takové artefakty? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

3 thoughts on “Moje sbírka paletek – část třetí

  1. Za kosmetikou

    Možná je zelená paletka od Flormaru slabší, ale v té hnědé (Taste of Chocolates) jsou stíny hodně intenzivní a fakt dobré 🙂 Patří mezi mé nejoblíbenější. Z paletek z článku se mi asi nejvíc líbí Vevay 🙂

    1. ciculka Post author

      Ahojky, já píšu postupně tento seriál o mých paletkách, tak začínám zase vytahovat ty starší a zapomenuté kousky a MRL je jedním z nich:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *