Moje sbírka paletek – část druhá – Make up Revolution, Essence, Oriflame

Krásný den,

dnes budeme pokračovat v seriálu o mých paletkách s očními stíny. Představíme si moje miláčky od značek Make up Revolution, Oriflame a Essence.

Když vypukl boom s Make up Revolution, tak jsem samozřejmě podlehla a pořídila si dva kousky. A při mé březnové návštěvě Londýna jsem opět navštívila svou oblíbenou drogérii/parfumerii a u stojanu MUR jsem vybrala další dvě krásky.

Oriflame je katalogová značka, kterou tolik nevyhledávám. Paletek mám několik, většinu jsem dostala od kamarádky, jednu jsem si kupovala sama. Musím ale přiznat, že se všemi jsem velmi nespokojená. Stíny jsou minimálně pigmentované, hodně prášivé a mají téměř nulovou výdrž. Sice se mi v katalogu líbí i nějaké novinky, ale opravdu si je už kupovat nehodlám, protože jsem byla vždy nespokojená.

Essence je celkem levná drogérková značka, kterou asi všichni znáte. Paletek mám několik, ale spokojená jsem vlastně jen s jednou, o které jste se mohli dočíst už v podzimních oblíbencích. Jedná se o paletku All about Vintage, která je laděná do hnědozelena.

Make up Revolution:

Awesome Eyshadow and Eyebrow palette, Lock and Load

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tuto paletku jsem si vybírala na internetu a když mi přišla, byla jsem velmi zklamaná její velikostí. Je totiž opravdu miniaturní. Stíny mají pěkné barvy, najdete zde kombinaci matných i třpytivých stínů. Největší problém vidím u fialové, která je nedostatečně pigmentovaná. Výdrž je spíše slabší, jsem z nich docela zklamaná.

Salvation Palette – Girls on Film

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tato paletka představuje jednu z mála mých nude paletek. Najdete zde 12 třpytivých odstínů a 6 matných. Barvy jsou opravdu pěkné, stíny práší průměrně (já tu prášivost zase tolik neprožívám), ale zase ta výdrž je slabší.

Ultra Professional Eyeshadow – Eyes Like Angels

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tato paletka má asi nejhezčí barvy, které všechny obsahují třpytky nebo shimmer. Líbí se mi kombinace nude barviček a krásných pestrých odstínů fialové, zelené a petrolejové. Pořád se potýkám s tou výdrží, ale jinak ji ráda používám.

Ultra Professional Eyeshadow – Flawless

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Toto je moje největší nude paletka, která je plná převážně třpytivých stínů, které jsou doplněny jen několika matnými barvičkami. Všechny barvy jsou laděny dohněda. jedna jediná je tmavě petrolejová. Ale některé stíny mají podtón do vínova, některé od olivova a v některých najdete trochu šedivé.

Essence:

All about Nude – stará verze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tato minipaletka je pro mě obrovským zklamáním. Nikdy jsem nepochopila nadšení, které kolem ní panovalo, ale stíny mě neuchvátily ani pigmentací, rozhodně ne výdrží a ty světlé barvy vypadaly na víčku všechny stejně. Vůbec nevím, proč ji ještě doma mám.

How to Make Smokey Eyes

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tuto paletku jsem si pořizovala minulé léto na výletě do Heidelbergu. Barvy jsou laděné do šediva a do fialova. Šedivé stíny jsou pěkně pigmentované, fialkové jsou slabší. Nejhůře jsou na tom ty dva světlé. Momentálně ji moc nepoužívám, ale jinak se mi opravdu líbila, nejhezčí je stříbrný odstín. Dnes bych si ji znovu nekoupila.

Essence Quattro Eyeshadow, odstín č. 07 Over the Taupe 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přiznám se, že na tuto paletku jsem už nějak zapomněla a asi to bude tím, že není moc dobrá. Barevně je zajímavá, pohybuje se v hnědavých odstínech. Její problém je především v pigmentaci a ve výdrži. Nejlépe je na tom ten nejtmavší stín, ty dva nejsvětlejší jsou tragické.

All about Vintage

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můj poslední paletkový úlovek. Původně jsem si ji nechtěla pořizovat, ale nakonec jsem v Corku podlehla, když jsem ji potkala v Penny´s (irský Primark). Líbí se mi především ta zelená část, kterou využívám monetálně téměř denně. Stíny jsou pěkně pigmenotvané, výdrž je mnohem lepší než u té původní verze. tuto vám klidně mohu doporučit:-)

Oriflame:

Paletka očních stínů, odstín Sand and Green

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na tuto paletku jsem se opravdu těšila. ten trávově zelený odstín se mi tak líbil. Bohužel, stíny z Oriflame jsou asi nejhorší z těchto tří značek. Pigmentace je téměř nulová, výdrž mizivá… Už si prostě žádné další nekoupím, jsem jimi neskutečně zklamaná.

Multifunkční paletka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Toto je moje nejstarší paletka z Oriflame. Dostala jsem ji od kamarádky ještě na gymplu a některé stíny jsou opravdu úplně vypoužívala. Jsou to především hnědé a béžové barvy. Zbývající barvy jsou buď nekvalitní nebo pro mě odstín není atraktivní. Lesků a tvářenek ve spodním patře jsem se téměř nedotkla.

Cestovní paletka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tak tuto paletku jsem od kamarádky dostala pro velký úspěch v průběhu let dokonce dvakrát. Trochu mě rozčiluje balení, které je hodně veliké, ale v paletce jsou čtyři miniaturní oční stíny a čtyři lesky/krémy (v této podobě je prostě nepoužívám) a tvářenka, která připomíná spíše hodně bronzový bronzer se třpytkami. Paletka je téměř nepoužitá a moc se omlouvám a kamarádce, od které jsem ji dostala (ona určitě tento blog nečte), ale pošlu ji dál někomu, kdo ji třeba využije.

Rozhodla jsem se, že některé z těchto paletek pošlu dál, třeba udělají radost někomu jinému. Jak jste na tom Vy, také předáváte dál výrobky, které Vám nevyhovují? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

 

 

2 thoughts on “Moje sbírka paletek – část druhá – Make up Revolution, Essence, Oriflame

    1. ciculka Post author

      A to je teprve druhá část, ještě dvě budou. Jedna samostatná o Avonu a druhá o tom zbytku, kde jsou třeba paletky od Vietnamců, od PLH, Vevay, nějaké no name značky atd. Já nejsem schopná stíny vyhazovat, pokud je nevymaluji, a tak se to projevuje:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *