Listopad 2023

Krásný den,

listopad byl pro mě zase takový náročnější měsíc. Sice jsem stihla krásnou dovolenou v Německu, ale jinak jsem zahlcená prací. Ale měla jsem i docela dost příjemných zážitků, např. dva koncerty, divadlo, stužkovací večírek… Vše jsem zakončila covidem, takže nyní, když to píšu a vy to čtete, jsem doma na nemocenské:-D

Hned první listopadový den bylo ještě pořád úžasné podzimní počasí. Večer jsem vyrazila se žáky a kolegyněmi do divadla v rámci Klubu mladého diváka. Hráli hru Lháři a nám všem se to fakt líbilo a hodně jsme se nasmáli:-)

O víkendu jsme byli s Martinem v Praze. Poprvé jsem navštívila OC Chodov. Dali jsme si jídlo v místní pizzérii a pak zašli do kina na film Bod obnovy, což je nové české sci-fi. Bavilo mě to, na české prostředí nečekaný počin. Taky jsem upekla špenátovou a mrkvovou roládu.

V dalších dnech jsem trávila většinu času v práci, ale dostala jsem se i ke kadeřnici, což jsem tedy hodně potřebovala. Vyzkoušela jsem i novou formu na bábovičky. Ty měly doma veliký úspěch.

V úterý 7. 11. jsme byli s Martinem na koncertu Cello Republic, což je kvartet čtyř sympatických mladých mužů. Koncert byl úžasný, koupila jsem jejich CD našim k Vánocům. Po koncertu jsme si zašli ještě do mé oblíbené restaurace Atollo na večeři. Měla jsem špagety carbonara a byly moc dobré.

O víkendu byla potravinová sbírka, které se s mamkou pravidelně účastníme. I tentokrát jsme byly v Kauflandu a naplnily jsme pořádně košík věcmi pro ostatní. Večer dorazil Martin. Sešli jsme se v kavárně Zastávka, která je kousek od mého domu. Měla horkou čokoládu, zapečený chléb a cheesecake. Vše bylo skvělé.

lakovací okénko – sytě červená s jemným shimmerem z Avonu, zastřená vínová Alterra, fialová She

V listopadu mi taky dvakrát dorazil hodně plný Avon, takže jsem strávila několik hodin jeho tříděním. Naštěstí mě to baví, takže jsem spokojená:-)

Když byl státní svátek, měli jsme s Martinem oba volno, a tak jsme si naplánovali naši první společnou dovolenou. Tu jsme nakonec strávili v Německu u jezera Chiemsee a bylo to parádní. Prodloužený víkend nám nádherně vyšel, byli jsme moc spokojení s hotelem i s výlety. V pondělí po návratu jsem měla ještě online školení, které bylo celkem zajímavé. Večer jsem měla jít na koncert s kamarádkou Marcelou, ale dostala covid, takže ji musel nečekaně zastoupit Martin, ale nakonec to nesl statečně. Mně se Spirituál Kvintet celkem líbil, hlavně dva zpěváci mě zaujali.

Poslední pátek v měsíci se konal stužkovací večírek jedné třídy, kterou učím. Byl v restauraci U Starého kozla, kde to nemám moc ráda. Ani tentokrát mě to úplně nepřesvědčilo. Měla jsem smažený hermelín, což bylo celkem v pohodě, hranolky mi přišly hodně průměrné. O víkendu přijel Martin, užili jsme si společný čas a v neděli jsme byli i s mojí mamkou na koncertu příbramského Big Bandu, který hrál pro charitu. To bylo skvělé. V pondělí byla celostátní stávka a naše škola se také zapojila. Byla jsem tedy doma v rámci neplaceného volna. Už mi nebylo úplně nejlépe a v úterý ráno mi v práci vyšel už pozitivní test…

Doufám, že budu co nejdříve v pořádku. Příští týden máme v práci den otevřených dveří, čeká mě jeden maturitní ples, dvě další divadelní představení a samozřejmě budou Vánoce, na které se asi všichni těšíme. Bohužel kvůli nemoci přijdu o hráčský večer, který jsme měli mít tento víkend, a taky nebudu moci jít na slavnostní zahájení adventu u nás ve městě, což jsem tedy měla v plánu. Shakespeare mi tu dělá společnost

Jak jste si užili listopad vy? Také jste byli někde za kulturou? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Listopad 2023

 1. Pete

  Dobrý den,
  a opět čtu shrnutí za měsíc listopad a opět to strašně rychle uteklo. Ať Vám je co nejdříve lépe, nemoci teď lítají všude kolem.
  Mějte hezký prosinec.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   díky moc, taky doufám, že budu brzy v pořádku. Listopad mi zmizel pod rukama a ani nevím, jak je to možné.

 2. Lucie

  Ahoj, přeji, ať je ti brzy lépe a jsi zase ok, jak říkáš, budou Vánoce a byla by škoda přijít o více akcí než hráčský večer a zahájení adventu.

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, moje shrnutí vyšlo dnes, tak klidně ve volné chvíli mrkni. Já taktéž v listopadu zavítala do divadla a to sice do Kolína na Pekařovu ženu. Jinak jsem navštívila Kouiler výrobnu vánočních ozdob s maminkou a babičkou a tradičně si poběhala po doktorech, to už tak milá kratochvíle nebyla. Doufám, že ti dá brzy covid pokoj a budeš zase fit. S Martinem vám to tuze sluší, jsem ráda, že jsi šťastná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *