Listopad 2021

Krásný den,

i když se v listopadu povedlo několik plánovaných akcí, celý měsíc hodnotím dost negativně. Dnešní článek asi nebude moc dlouhý, mám fakt málo fotek.

Říjen zakončovaly podzimní prázdniny, kdy jsem měla dva dny dovolenou. Tu jsem rovnou strávila v posteli, bylo mi špatně. Můj zdravotní stav se nelepšil, klasická podzimní viróza dorazila. Díky tomu jsem byla první týden v listopadu na neschopence. Dělala jsem si doma pro jistotu i test na covid, ale ten byl naštěstí negativní. Musela jsem kvůli tomu zrušit i plánované očkování(3. dávka).

Opět jsme domů objednali skvělé chodské koláče. Paní inzeruje na FB stránce pro Příbram. Koláč stojí 90 Kč, je veliký a luxusní. Vzala jsem jeden pro sebe a dva pro rodiče.

Nehtové okénko: tělová béžová+ třpytivé dva nehty – tělová Avon, třpytivá Gabriella Salvete, vínový Avon. Všechny nehty v tělové a třpytivé se stejnou kombinací jako na začátku měsíce. Jemná růžová je z Oriflame.

Mamce do školy jsem pro velký úspěch pekla opět banánovou bábovku.

Po vyučování v práci…

Občerstvení na rodinný sraz. Rodinný sraz byla jedna z mála akcí, která vyšla. Přijela většina klanu Blažků a bylo to skvělé. Jsem moc ráda, když se můžeme sejít. Na obědě jsme byli v příbramské restauraci Modrá kočka. Mamka chtěla svatomartinskou husu se zelím a knedlíkem. Já na to moc nejsem, ale i mně to chutnalo. V domově seniorů jsme si na to mohli vyzvednout babičku, takže i ta se se všemi viděla a popovídala si. Pro sraz nebyl žádný důvod, prostě jsem se všemi chtěla vidět, tak jsem ho uspořádala.

Na škole organizuji Klub mladého diváka. Spolupracujeme s naším příbramským divadlem, které je podle mě skvělé. Jsem nadšená z toho, že letos se nám přihlásilo 51 žáků, což je na odbornou střední školu hodně slušné. Je nás více než gymplařů:-D První představení bylo ale hostující a postaralo se o něj Městské divadlo Most. Jednalo se o mojí oblíbenou hru Škola základ života. Děti byly po představení spokojená, já s kolegyněmi také. V divadle zásadně nic netočím nebo nefotím představení, ale našla jsem video s upoutávkou právě na tuto hru.

video:

Shakespeare je veliký mazlík:-)

Listopad v parku V Zátiší nás za školou.

Kolegyně Martinka nemohla na jedno neformální posezení, a proto nám upekla skvělé mrkvové muffiny. Vidíte ty totálně roztomilé mrkvičky na každém dortíku? Je fakt šikovná!

Nečekaně se ke mně dostala krásná podzimní kytice, která tedy byla určená pro jinou kolegyni. Nebojte se, neukradla jsem ji, ale naše Jana byla nemocná, a tak jsem ji dostala já.

Byli jsme na jídle v Atollu a měla jsem úplně luxusní řízečky z vepřové panenky v parmazánové strouhance. K tomu byly hranolky a můj oblíbený jahodový džus.

Naše rodinná známá má nového pejska, jmenuje se Sofie. Je to totální miláček. Jeli jsme se na ni podívat. Na fotce je s mamkou, jinak jsem si ji pořád chovala já:-)

V práci jsem měla takové květované šaty, z kterých jsem poněkud nesvá, přesto mi je dost lidí pochválilo.

Zkoušela jsem jeden rozvoz u nás v Příbrami a měla jsem kuřecí cheeseburger. Bylo to takové průměrné, znovu do toho nepůjdu.

Frankie se mazlí, jen když on chce. Ale když chce, tak to se prostě musí všeho nechat a jít se hladit.

Jak se zhoršuje situace ohledně covidu, přicházejí nová a nová opatření. Měli jsme třeba online pedagogickou poradu, online třídní schůzky, zrušili jsme zájezd do Německa. Také bohužel padnul náš maturitní ples, který se měl konat v prosinci a na který jsme měli vše už objednané a zaplacené. V práci mě také čekala online účast na jedné celorepublikové konferenci, kde jsem hovořila o našem bývalém projektu Erasmus+.

selfie před konferencí

Ten den, kdy se konala konference, mi nečekaně přišel balíček od milé Eriky. To jsem vůbec nečekala a hodně mě to dojalo. Zároveň jsme se večer dozvěděli tu nejsmutnější zprávu – strejda bohužel prohrál boj s nemocí a pro mě naprosto nečekaně ve věku 62 let zemřel.

Poslední listopadový víkend jsme nakonec s mamkou a kamarádkou Oli jely do Prahy na nákupy. Myslela jsem původně, že to odvoláme a pojedeme za tetou do Hradce, ale nakonec jsme se domluvily jinak. Praha se nakonec povedla. všechny jsme tam nakoupily spoustu věcí. Stavily jsme se během toho i ve Starbucks, kde jsem měla s mamkou napůl čokoládový dortík s malinami a ještě nějakou pomerančovou limču. Ta byla hodně sladká, dortík byl ale skvělý.

Na večer jsme měli už delší dobu koupené lístky na koncert příbramského Big Bandu. Byla jsem docela unavená z té Prahy, celý týden byl pro mě hodně náročný (práce, nějaké zdravotní problémy, porada, rodičák, konference, strejda atd.), moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem šla. Hráli naprosto úžasně, jako hosté vystoupili famózní Kateřina Tošnarová, Tomáš Savka (kdo si ho ještě pamatuje ze Superstar?) a sbor z ČVUT. Kromě klasických písní zazněly i nějaké vánoční a perfektně mě naladily na přicházející advent. Nejvíce se mi líbila asi Happy Day, která tak nadchla publikum, že ji museli okamžitě zahrát a zazpívat ještě jednou.

Kateřina Tošnarová s jiným big bandem

První adventní neděli se u mě stavila kamarádka, která si přivydělává výrobou adventní výzdoby. Tradičně si u ní objednávám takový adventní tác. Zlatý je pro mě, bronzový je pro mamku.

Za chvilku mi začíná online hodina němčiny, tak zde článek ukončím. Doufám, že v pondělí a v úterý se nic moc dramatického už nestane… Pevně věřím, že váš listopad byl lepší, že jste všichni v pořádku a přeji vám krásný a pohodový prosinec:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Listopad 2021

 1. Helena

  Hani, chtěla jsem říct, že až na tu nemoc dobrý. Ale pak jsem četla dál… Upřímnou soustrast!
  A ten zrušený ples – škoda mluvit…
  Přeji o trochu lepší advent! Helena

 2. Sabina

  Ahoj Haničko,
  z nehtového okénka se mi nejvíce líbí ta něžná růžová, ty ostatní ve mě nezanechávají žádný dojem. Listopad jsi měla docela perný jen co je pravda, doufám, že prosinec bude klidnější a přívětivější. Kytička i všechny dobrůtky vypadají skvěle, já zrovna čekám, kdy otevře kebab, abych si mohla dojít pro oběd – už mi kručí v bříšku :-D. COVID je mrcha a asi každému z nás zrušil už nejeden plán. Výzdoba pěkná, já chci dneska najít alespoň světýlka.

 3. Stáňa

  Hani, tak ať je prosinec lepší než listopad.
  Jinak se mi ty květované šaty líbí a sluší ti. A doufám, že se pochlubíš s pražskými nákupními úlovky 😉
  A prosím, nutně 🙂 potřebuju vědět, odkud máš to prostírání, které je na fotkách s kytkou pro kolegyni a dárky od Eriky. Tenhle typ se mi hodně líbí, ale nikde jsem zatím nenarazila na ovál, všude mají jen kulaté…
  Měj se fajn

 4. Lucie

  Upřímnou soustrast, přeji, aby se ti prosinec vydařil lépe. Ty fotky dobrot, třeba ty chodské koláče..opravdu bych si dala. A tácy moc hezké, jestli se na něco v listopadu každoročně těším, tak je to vánoční výzdoba.

 5. Sabina

  Ahoj Haničko, ani u mě nebyl listopad moc veselý. S nemocí jsme sice bojovali také, ale bylo to celkem rychlé a dalo se to zvládnout, tak jsem ani moc nezameškala. Prosinec pro mě bude doslova mazec. Už včera to začalo planým poplachem kvůli covidu ve školce. Modlím se teď, aby se nepotvrdil.
  Měj se krásně, Sabča

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   doufám, že u tebe bude vše v pohodě a že budeš mít co nejdřív byt, abys měla aspoň trochu poklidné Vánoce:-)

 6. MonalisabeautyERiAnna

  Milá Hani, ty mrkvové muffiny jsou úžasné, tvé oblíbené parmazánové řízečky snad budu muset taky někde zkusit. Ztráta rodinného člena mne mrzí. Kulturní vyžití je také moc super. Já jsem poslední týden vyšťavená, jako nikdy.
  Navíc nestíhám chodit běhat, což mě štve, ale i nedobíjím baterky. Snad se svátky trochu únava a skluz vyrovná. Přeji krásné a pohodové dny. ☺♥

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   muffiny byly opravdu povedené. Já teď nestíhám vůbec nic. Nemám doma uklizeno, nemám opravené všechny slohovky. Pořád není napečeno a nějaký vánoční úklid? Tak to je vtip. Já jsem ráda, když stihnu vyprat. Už se těším, až budu mít dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *