Láska naslepo – recenze

Krásný den,

v dnešní náročné době je dobré se odreagovat u nějaké pohodové knihy a jednu takovou tu právě dnes pro vás mám. Jmenuje se Láska naslepo, napsala ji Lauren Layneová. Knihu vydalo nakladatelství Metafora a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Gracie Cooperová je veselá, ochotná a snaží se vytěžit maximum z každé situace. Když její otec několik měsíců po zjištění diagnózy rakoviny plic zemře, odloží Grace stranou své umělecké ambice a plány a převezme jeho obchod se šampaňským na Manhattanu. Záhy ale zjistí, že výnosy z prodeje jsou čím dál nižší, a ještě k tomu se ji z prodejny pokouší vystrnadit velká korporace vedená pohledným, ale otravně arogantním Sebastianem Andrewsem.

Gracie nedokáže snést pomyšlení na to, že bude muset zahodit otcův sen, stejně jako předtím svůj. Připadá si zahnaná do kouta, přičemž ale nechce přátelům ani rodině přiznat, že uvažuje o zavření obchodu, a proto hledá útěchu jinde – na anonymní internetové seznamce, kde zvolna propadá kouzlu uživatele s přezdívkou Sir.
Přestože ale Gracie z každého online setkání se Sirem zaplavuje pocit blaženosti, nemá tušení, že ho již potkala ve skutečném životě… kde jeden druhého nemohou vystát!

zdroj

moje hodnocení:

Gracie vede už mnoho let rodinný obchod Bublinky a jiné, který sídlí na Manhattanu. Byl to milovaný obchod jejího tatínka a ona mu slíbila, že se o něj bude vždy starat. V poslední době ale obchod úplně ideálně neprosperuje, i když se Gracie za každou cenu snaží ho udržet. Její osobní život není také zrovna nejúspěšnější. Je sice výtečnou sběratelkou prvních schůzek, ale ty další jí už zrovna nevychází. Gracie prostě pořád čeká na svého prince na bílém koni. Možná by jím mohl být neznámý Sir, s kterým si píše na jedné internetové seznamce. Nikdy se neviděli, nezná ani jeho fotografii, ale hned si porozuměli. Svěřuje se mu se s svými problémy, dokonce i s tím, jak se jeden bohatý developer pokouší vykoupit její obchod…

Příběh není nijak originální, vlastně mi neuvěřitelně připomíná film Láska přes internet s Tomem Hanksem a Meg Ryanovou. To ale nijak nevadí, protože romance je napsaná dobře, čtivě. Gracie je sympatická mladá žena, pro kterou je rodina velmi důležitá a která se snaží být optimistkou za všech okolností. Zaujaly mě i vedlejší postavy a jejich příběhy. Jsou to jen drobné detaily, ale když je to dobře napsané, tak to všechno perfektně funguje.

Láska naslepo vás asi nepřekvapí nějakým zásadním dějovým zvratem, ale je to příjemná svěží romance, která se čte snadno. V knize jsou moc hezké popisy centra New Yorku, autorka se zaměřila na běžná místa, necílí jen na klasická turistická lákadla. Dějová linka je obohacená o vzkazy mezi Sirem a Lady. Podle mě se jedná o výbornou volbu na klidný večer nebo na nějakou pohodovou dovolenou, kde chcete prostě vypnout a odpočinout si u knihy.

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Metafora a vy ji seženete na stránkách Grady. Znáte film Láska přes internet? Máte rádi příběhy, které se odehrávají v New Yorku? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Láska naslepo – recenze

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   film jsem objevila relativně nedávno, když byl kdysi v kinech, byla jsem ještě malá a nebyl to žánr pro mě. Já mám ráda romantické knihy a tady vše funguje.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   v tomto žánru mě asi už nic moc nepřekvapí, ale kniha je moc milá, perfektně jsem si u ní odpočinula…

 1. Lucie

  Ahoj, proč ne, jak píšeš, oddychovka, blíží se čas dovolených a to vyloženě vyhledávám takovéto pohodové, oddychové knížky:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *