Květen 2022

Krásný den,

dnešní článek bude hodně krátký, protože mám fakt málo fotek. Většina měsíce byla podmíněná maturitami, které jsou tedy úspěšně za námi. Letos jsem zkoušela dvě třídy, u jedné jsem byla jako přísedící. Kromě toho jsem (byla) i třídní maturitního ročníku, takže mě čekaly i praktické maturitní zkoušky u nás v nemocnici. Když jsem měla volno, věnovala jsem se blogu a odpočívala jsem s knihou, abych si zklidnila mysl.

Lakovací okénko – sytě růžová Yves Rocher, béžově hnědá Avon, třpytivá Gabriella Salvete, třpytivá Catrice na béžově hnědé z Avonu, světle růžová Gabriella Salvete.

Jedno selfie z práce – zase jsem začala mnohem více nosit náušnice, kterých mám doma stovky.

Příprava na maturity, aneb moje pojízdná kancelář:-D

Od kolegy jsem dostala bonboniéru a taky jsem ji snědla:-D

První ráno v nemocnici na praktických maturitách:-)

Druhé ráno na tom samém místě, tj. oddělení interny:-)

Třetí den jsme byli na oddělení chirurgie. Děti byly moc šikovné a všichni to zvládli:-)

První letošní točená zmrzlina. Točenou miluji a už jsem na ní byla třikrát. Máme ji kousek od domu a je luxusní.

Jediné povyražení tohoto měsíce – večeře s kamarádkou Oli. Byly jsme v naší oblíbené restauraci Atollo, kde jsem si dala pizzu La Crema, která je naprosto perfektní.

Po delší době jsem vytáhla povlečení z Lidlu. Motiv monstery se mi moc líbí.

Děsné selfie – po cestě domů z ústních maturit. Nebudu vám nic nalhávat, měla jsem toho plné kecky (a ostatní také, je to opravdu náročné pro všechny).

Frankie je v poslední době veliký mazlík a vyžaduje spoustu hlazení.

Park Zátiší za naší školou mám moc ráda. Momentálně je to tam všechno krásně zelené a svěží.

Lizzie si zabrala můj polštář na gauči a udělala si z něj pelíšek:-)

Velké pečení – zkoušela jsem novou formu z eshopu denishenry.cz, e zbytků vznikl skvělý malinový koláč a pro děti na ústní maturity jsem upekla croissanty se šunkou a sýrem.

Po maturitách na pochůzkách ve městě. Přiznám se, že se těším na pár dnů volna:-)

Poprvé jsem vytáhla krásku od Guess. Ta kabelka je fakt krásná, jsem z ní nadšená.

Dostala jsem na závěr nádhernou kytici od mých miláčků. Byli moc šikovní a až na několik výjimek to zvládli skvěle. Jedna kytka je moje, další tři dostala mamka, která byla u nás jako předsedkyně:-)

Trochu kočičí lásky:-D

Už začalo období, kdy je větrák můj nejlepší přítel…

Víc fotek jsem nezvládla. Poslední víkend v květnu byl maturitní ples jedné naší třídy. Opravdu jsem se na něj těšila, ale totálně jsem nestíhala a ještě se mi nějak rozjela rýma a kašel, takže nic moc… V neděli jsem měla online němčinu a před ní jsem stihla ještě sledovat hokej (a u toho jsem opravovala písemky:-D). Jaký jste měli květen vy? Dívali jste se na hokejové mistrovství? Jak vzpomínáte na vaši maturitu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Květen 2022

 1. Helena

  Hani, období maturit je hodně náročné, ale ta úleva, když to klapne a všechno dobře dopadne…
  Přeji ti klidnější dny. Pa, Helena

 2. Stáňa

  Hani, tak snad budeš mít volnější červen (a pak tě čekají prázdniny). Já budu taky článek za květen dávat horkotěžko dohromady. Nějak nám nevyšly žádné víkendové plány a v práci je to taky mazec, takže ve všední dny se většinou pohybuji jen na trase domov-práce-domov a pak jsem zralá tak maximálně na nějakou detektivku. Ale v červnu nám snad klapne týden dovolené, tak vydechnu 🙂
  Měj se fajn

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, teda květen byl docela dřina, snad červen přinese nějaký ten odpočinek. Moje shrnutí vyjde v neděli, tak se pak přijď mrknout. Na maturitu na tu já vzpomínám dobře, já se na ní nemusela ani učit a měla jsem vyznamenání 🙂

 4. Sabina

  Ahoj Haničko,
  měla jsi to pořádně nabuušené. Já teda Květen taky měla náročný, i když jsem měla děti týden pryč, stejně jsem makala doma. Reď se to začíná projevovat, kašel, není mi moc dobře, jsem strašně unavená. Dotahuju nový rukopis, tak věřím, že pak už si trochu víc odpočinu.
  Na svojí maturitu vzpomínám moc ráda, byla skvělá, i když nervy jsem měla taky, a pořádný. 🙂
  Měj se krásně a užij si volno. Těším se na další články.
  Sabča

 5. Lucie

  Ahoj, točená zmrzlina k tomuto období patří a taky grilování, ledová káva, sluníčko. Věřím, že květen byl pro tebe náročný, v červnu toho asi taky budeš mít až na d hlavu, ale pak prázdniny, tak si odpočineš. Na mistrovství jsem se dívala, konečně medaile, tak i to mě potěšilo.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já doufám, že červen bude už příjemnější. Mám za sebou už i slavnostní předávání maturitního vysvědčení i s velkými projevy, tak je mi hned lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *