Knižní přírůstky: únor 2020

Krásný den, 

únorové knižní přírůstky jsou pořádně přeplněné. Jak jsem neutrácela za kosmetiku a oblečení, tak jsem tedy pěkně pustila žilou knižnímu fondu:-) Mám tu velkou objednávku z nakladatelství Baronet, hned pět knih jsem ulovila v klasickém knihkupectví a taky mi přišla zásilka v rámci spolupráce s nakladatelstvím Cosmopolis.

z knihkupectví Kanzelsberger

Asi jste si už všimli, že nejraději chodím do tohoto knihkupectví. S paní vedoucí si moc rozumíme, je hodná, ochotná, milá a fakt má přehled. Řekla bych bez přehánění, že celá naše rodinná je z jejích soukromých zákazníků (ne firem) asi největší, protože u nás se prostě čte:-D Já jsem si během února objednala hned pět knih (skoro všechny už přečetla) a mám tu zase docela zajímavou směsici žánrů. John Boyne je současný irský autor, který se proslavil románem Chlapec v pruhovaném pyžamu. Toto není pokračování, ale je to jiný příběh o jiném chlapci, ale opět se odehrává za války. Kniha se jmenuje Chlapec na vrcholu hory. Cara Hunter je dobrá autorka detektivek, já jsem od ní četla už dvě předchozí, které jsem si půjčovala v knihovně. Teď jsou knihovny zavřené, takže knihy více nakupuji. Její novinkou je román Není úniku.

Věčná vášeň od Audrey Carlanové bylo něco, nad čím jsem docela váhala. Tato autorka napsala tetralogii Calendar Girl, která byla taková průměrná. Jsem ale ráda, že jsem si nakonec knihu pořídila, protože mě dost bavila a těším se na pokračování. Alice Claytonová je moje oblíbená autorka a na její vtipné romance ze současnosti se vždy moc těším. Její novinka je Sexy hoteliér, je to poslední díl trilogie z Hudson Valley a opět nezklamala. O obou knihách jsem už psala v Přečteno za únor 2020, takže se můžete mrknout tam:-)

Nakonec tu mám jeden kousek z nakladatelství Metafora, který ale není v rámci spolupráce (bohužel). Paradoxně je to třetí díl trilogie ze Skandinávie od švédské autorky Simony Ahrnstedtové a jmenuje se Žár a led. Přemýšlím, že bych vám o této sérii napsala samostatnou recenzi. Chtěli byste?

spolupráce s nakladatelstvím Cosmopolis

Jsem moc ráda za ty dvě spolupráce, které mám s Cosmopolisem a Metaforou, protože se dostanu ke knihám, kterých bych si třeba na první pohled nevšimla. Tentokrát ke mně doputovaly hned tři různorodé kousky. O dvou z nich byly už na blogu samostatné recenze, tak to tady nebudu nijak rozpitvávat. Jedná se o knihy Sofie, smrťák a já od německého autora Theese UhlmannaNoční návštěvu od americké spisovatelky Carol Goodmanové. Posledním kouskem je kniha, kterou jsem stihla už v únoru přečíst, ale recenze vyjde až příští týden, a je to Komu hlava sejde od Jari Järvelä.

objednávka z nakladatelství Baronet

Baronet měl v lednu velké výprodeje a taky zahájil svůj předprodej. Výprodej jako pojem je vám asi jasný, samé slevy:-) Předprodej se týká nových knih, které si takto můžete koupit za zvýhodněnou cenu (sleva 30%), ale dostanete je, až když vyjdou oficiálně na trh. Já jsem si vybrala hned několik knih z předprodeje, a tak jsem musela čekat až na tu poslední, která vyšla samozřejmě asi v půlce února. Z knih v akci mě nalákala historická romance Dokud nás smrt nerozdělí od Amandy Quick a trilogie Vendeta, Mafiosa a Inferno od Catherine Doyle.

Co se týče novinek, je tu docela směska současných a historických romancí, osvědčených i nových autorek. Historické romance mám hned dvě a obě od mých oblíbených spisovatelek. Jedna se o knihu Jak se stát vévodkyní od Sabriny Jeffries a Návrat na Vysočinu od Suzanne Enoch.

Současné romance jsou také dvě a obě od pro mě nových tváří. První z nich se jmenuje Úžasný pan Darcy od Teri Wilson, která se volně inspiruje v klasice (tady název jasně navádí k Pýše a předsudku od Jane Austen). Druhou současnou romancí a poslední knihou tohoto článku je Jak randit se sestrou svého nejlepšího kamaráda od americké autorky Meghan Quinn. K objednávce jsem dostala ještě jako dárek knihu Pád lorda Draysona od Rachel Anderson, ale tuto romanci jsem už četla.

V únoru jsem knih kupovala více, protože mamka měla narozeniny, ale nejsou to tituly, které by byly určeny přímo pro mě, a proto o nich zde tolik nemluvím. Jak sami vidíte, únor byl opravdu pěkně výživný a můžete se těšit i na knižní novinky v březnu, kdy jsem toho taky dost sehnala:-) Jakou knihu jste si naposledy pořídili Vy? Znáte Johna Boyna? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

 

 

4 thoughts on “Knižní přírůstky: únor 2020

 1. WantbefitM

  Páni, knížek Ti tedy přišlo opravdu mnoho! 🙂 Já jsem zrovna včera udělala nákup na Luxoru a vybrala si trilogii Městečko Pines a novou kuchařku Špetka chuti, tak jsem zvědavá, jaký budou, až mi přijdou 🙂 J. Boyna jako autora neznám, ale příběh Chlapec v pruhovaném pyžamu znám 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já knihy prostě miluji, dneska mi přišel další balík. Taky jsem zvědavá, jaké budou tvoje knihy, o kuchařce bys mohla možná něco více pak napsat:-) John Boyne píše jednoduše a hezky, ale je to vždy smutné.

 2. Stáňa

  My si knížky vlastně kupujeme jen k narozeninám, Vánocům a tak. Jinak si spíš půjčuju v knihovně. (on panelák má své prostorové limity :D). No a teď mám problém – knihovny zavřené, tak nemám kde lovit :(. Jsem zvyklá číst před spaní a včera jsem si brala do postela magazín z Alberta… Asi si fakt budu muset koupit něco přes e-shop (já většinu věcí vybírám raději na živo – i knížky).
  Zaujaly mne Není úniku, Noční návštěva a asi bych zkusila i Chlapec na vrcholku hory. Do romací se moc nepouštím.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   to u nás to jede s knížkami neustále. Já mám celkem dost velké 3 + 1 a mám knížky v každé místnosti kromě koupelny. Naši mají to samé:-) Ty zavřené knihovny mi to taky dost komplikují. Mám doma ještě nepřečtené knihy tak na ten jeden měsíc, ale pak budu asi zase něco objednávat. Já si taky nejraději pro knihy chodím k nám do Kanzelsbergeru. Není úniku jsem ještě nečetla, ale ty dvě předchozí detektivky od této autorky jsem si půjčila z knihovny a líbily se mi. Jestli budeš něco objednávat, tak bych ti určitě doporučila Helen Fieldsovou a její sérii s detektivem Lucem Callanachem. Myslím, že se ti bude líbit:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *