Knižní přírůstky: srpen 2021

Krásný den,

i když v létě tolik knih nevychází, já tu mám dneska docela dost nových knih. Přišly mi hned dva balíčky ze spolupráce s Gradou, sama jsem dost nakupovala, dostala jsem nějaké knižní dárky a taky jsem ulovila jeden román v bazaru.

dětské knihy z nakladatelství Bambook

Nečekaně jsem nově navázala další spolupráci s Gradou, konkrétně s jejich nakladatelstvím Bambook, které se specializuje na dětské knihy. Já sice žádné děti nemám, ale mám k nim blízko. Vybrala jsem si pohádkovou knihu Malá Ema od Zuzany Barilové. Jedná se o čtení pro prvňáčky a nyní si ho přečtu i já:-) Dále jsem si vybrala dvě vzdělávací publikace – pracovní sešit Kouzelná třída a Hravá angličtina v křížovkách, obě od Zuzany Pospíšilové.

spolupráce s Gradou

Z nové nabídky Grady jsem si vybrala celkem tři knihy. První dvě jsou thrillery/ detektivky. Ještě jedna lež od J. M. Winchester je o zmizení malé holčičky. Antonín Mazáč je český spisovatel a mě hodně zaujala anotace jeho krimi románu Aristokrat. Nakonec tu mám takové pohlazení po duši – Povídky a jedna báseň od Zdeňka Svěráka.

dárky k svátku

Rodiče mi kromě jiného nadělili i nějaké knihy, to by u nás ani jinak nešlo:-D Táta mi vybral životopisnou publikaci o královně Viktorii – Královna Viktorie – vládkyně impéria, která dala jméno celé epoše. Sama jsem požádala o Básně od Jiřího Wolkera, což je můj oblíbený spisovatel. Další dvě knihy jsou romance od mých oblíbených autorek. Melanie Moreland má novou knihu, která nezapadá do žádné série. Jmenuje se je Výměna rolí. Suzanne Enoch naopak vydala pokračování své úspěšné série o Skotech v Londýně. Nový díl se jmenuje Sem s tím Skotem.

bazar

Na bazaru databazeknih.cz jsem si objednala erotickou romanci Zámek hříchů od Tiffany Reiszové. Novou jsem si tuto knihu kupovat nechtěla, protože její předchozí román Rudá galerie se mi fakt nelíbil. U tohoto jsem četla dost recenzí a komentářů a většina tvrdila, že je to jiné a lepší. No, není… Rovnou jdu knihu nabídnout k prodeji, tato autorka mi fakt nesedí.

Kanzelsberger Příbram

Jako vždy jsem nakupovala i v mém oblíbeném Kanzelsbergeru. Měla jsem i poukázky na 400 Kč, co jsem dostala k narozeninám, takže to bylo o něco příjemnější:-) Vybrala jsem si pět knih od osvědčených autorek. Jsou to čtyři romance a jedna detektivka, kterou bych rovnou začala. Michaele Klevisové vyšel nový román Prokletý kraj, u kterého jsem si nepřečetla anotaci, a tak jsem překvapená, protože tam není detektiv Josef Bergman.

Jude Deveraux připravila první díl nové série Tara Sheets. Kniha se jmenuje Životní šance a jsem na ni hodně zvědavá. Pilot playboy je moderní romance od dua Penelope Ward a Vi Keelandové. Tuto knihu jsem už stihla přečíst a brzy se o ní dozvíte více v článku o přečtených knihách.

Nakonec tu mám dvě historické romance od mých nejoblíbenějších autorek tohoto žánru. Julia Quinnová je v poslední době dost populární, protože Netflix natočil seriál Bridgertonovi podle její série. Skandál na spadnutí předchází dějově této skvělé sérii a je hodně povedený. Kdo by si chtěl brát vévodu je novinka od Sabriny Jeffries a zajímavé je, že hlavní hrdinkou je žena vědkyně.

Momentálně si knihy nekupuji, ale to je tím, že se mi v Kanzelsbergeru dělá hromádka na Dny Marianne. To plánuji veliké nákupy, každý rok tam naše rodina nechá tisíce:-D Máte rádi poezii? Jaký je váš oblíbený básník? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

18 thoughts on “Knižní přírůstky: srpen 2021

 1. Helena

  Kajnar, Skácel a v poslední době milé překvapení – knížka veršovaných pohádek od Janka Ledeckého. Ilustroval jeho syn, prostě půvabné, kouzelné.
  Haničko, měj hezký den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   Janek Ledecký? To je moc zajímavý tip, to bych mohla koupit mamce. Kainara a Skácela mám hodně ráda. Jdu hned mrknout na toho Ledeckého:-D

 2. Dana S.

  Hanko,
  přiznávám se, že poezii nevyhledávám. Kdysi mi ji znechutila češtinářka, která ráda zesměšňovala žáky a nutila nás přednášet poezii před třídou puberťáků… Já jsem totiž měla problém naučit se texty básní a k tomu nějaký přednes jsem nedávala. Dnes taky učím, ale technické předměty a dávám si pozor, abych nikoho ve třídě nezesměšnila, protože vím, jak to bolí. Ale jinak knihy čtu velice ráda – teď mne u vás zaujala Královna Viktorie a Prokletý kraj, rozečtenou mám Mezi dvěma Kimy.
  Přeji pěkný víkend
  Dana S

  1. ciculka Post author

   Ahoj Dano,
   my jsme museli recitovat na základce a taky to nebyla zrovna moje nejsilnější stránka. Já to po dětech nechci, spíše básně rozebíráme a klasicky je čteme společně. Taky si dávám pozor na jednání se žáky, dobře vím, jak mi spoustu věcí vadilo. O knize Mezi dvěma Kimy jsem četla, ale ještě jsem se k ní nedostala. Jaká je?

   1. Dana S.

    Ahoj Hanko!
    Kniha je zajímavá – jedná se o přepis deníku pí Špitálníkové ze studijního pobytu v KLDR. Prý zajímavější je druhá kniha Svědectví o životě v KLDR, tu už máme koupenou taky a chci si udělat vlastní názor jak na knihy, tak na zoufalý život v této zemi.
    V minulosti jsem četla knihu Útěk z Tábora 14, ale děj knihy prý úplně neodpovídá skutečnosti života v KLDR.
    Přeji pěkný zbytek dne
    Dana S.

 3. Stáňa

  Hanko, o nové Klevisové uvažuji taky. Klevisovou mám ráda a Šumavu taky. A jsem zvědavá, jaké to bude bez Bergmanna :).
  Poezii vůbec nečtu – a vlastně ani nevím proč…
  Hezký víkend

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Prokletý kraj mám zrovna rozečtený a je to zatím velmi dobré a velmi ponuré. Já mám poezii moc ráda, ale nečtu ji tolik, jak bych chtěla.

 4. Lucie

  Ahoj, přiznám se, že poezie jde mimo mě, na střední jsme na český jazyk a literaturu měli profesorku, která tím moc žila a pokud jsi poezii neodrecitovala dostatečně procítěně, tak, jak si to ona představovala, tak hned pleskla špatnou známku. Žádnou z těchto knih nemám a vlastně ani neznám, počkám si na recenze:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   když tak čtu ty komentáře, tak si říkám, že je asi dobře, když po těch mých miláčcích žádné recitování nechci. Recenze určitě budou (a na něco už byly), článek o přečtených knihách za srpen bude opravdu dlouhý.

 5. Eliss

  Zaujala mě knížka Prokletý kraj, od Michaely Klevisové jsem ještě nic nečetla 🙂 Básně od Jiřího Wolkera jsem kdysi četla, byl i moje maturitní otázka při ústních z češtiny, ale naštěstí jsem to zvládla 🙂 Pěkné srpnové přírůstky!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eliss,
   prokletý kraj zrovna čtu, je to dobré, ale docela depresivní. Co já bych dala za Jiřího Wolkera Můj oblíbený básník a nevytáhla jsem si ho ani u státnic, ani u maturity a dokonce ani na zkoušce z literatury první poloviny 20. století… nějak neumím tahat otázky, vždy je to něco, co se mi moc nelíbí.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   Seiferta mám taky ráda, ale spíše jeho pozdější poezii, avantgarda (jako třeba surrealismus nebo poetismus) mě nikdy moc nebrala.

 6. Sabina

  Ahoj Haničko,
  zámek hříchů a prokletý kraj vypadají hodně dobře. A dětské knihy já od Grady beru také a ráda. Čtu je dětem, ale většinou si je nejdřív přečtu sama. Prostě mě to baví. 😀
  Sabča

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   s dětskými knihami mám první zkušenost, ale moc se mi líbí, brzy bude recenze. Prokletý kraj právě dočítám a je to hodně povedená kniha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *