Knižní přírůstky: listopad 2023

Krásný den,

co se týče knižních novinek, bude to tentokrát velmi slabé. Je to způsobené hlavně tím, že dva balíky mám na cestě, doprava nějak vázne. Naštěstí na to nespěchám, knih mám doma dost. Dnešní článek bude vycházet ze dvou zásilek z mé oblíbené spolupráce s Gradou.

Jako první mi dorazila dvojice detektivních thrillerů. V obou případech se jedná o pokračování různých sérií. Catherine Shepherd je německá autorka a Vražda za trest představuje už šestý díl díl série s patoložkou Julií Schwarzovou a policejním komisařem Florianem Kesslerem. Zmiz, dokud můžeš je román, jehož autorkou je Rebecca Zanetti. Je to druhým díl a mám ho momentálně rozečtený. Dost mě baví, můžete se těšit na recenzi.

Druhá dvojice autorů představuje takové stálice na literárním poli současné četby. Vinice ve Francii je dalším dílem slavné série Romantické útěky od Julie Caplinové. Bavila mě, už jste si o ní dokonce mohli přečíst samostatnou recenzi. Nového Roberta Bryndzu jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít. Tíživé ticho je samostatným příběhem, nemělo by spadat do žádné série. Anotace vypadá zajímavě, moc se na to těším.

Jaké knihy jste si naposledy pořídili vy? Taky čekáte na nějaké zásilky delší dobu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Knižní přírůstky: listopad 2023

 1. Lucie

  Ahoj, doma mám jen nového Bryndzu a Caplin, oba jsou to autoři, kteří pokud vydají knihu, tak u mě doma jejich dílo nesmí chybět.

 2. Stáňa

  Hani, mám ze spolupráce s Gradou stejné tituly – dva dorazily už v listopadu (a mám už i recenze na blogu) a dva přišly ve čtvrtek, tak na ty se teprve chystám. V listopadu jsem si ještě dvě knížky koupila, jednu dostala, takže v listopadu budou mé knižní nákupy větší než tvoje, což se mi myslím ještě nikdy nepovedlo 😀

 3. Helena

  Hani, pořizuji teď jen dárky. Něco jsem vybrala u Taschen, pro Adama knihy o hudbě a architektuře, ty jsou ještě na cestě.
  Měj hezkou adventní neděli, Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *