Knižní přírůstky: leden 2021

Krásný den,

jak jsem v lednu utrácela za kosmetiku, tak u knih jsem se hodně držela. Mám tu celkem šest kousků, přičemž polovina z nich je do práce:-) Vše jsem sehnala v mém milovaném příbramském Kanzelsbergeru.

knihy do školy

Na tuto edici diktátů a mluvnických cvičení jsem přišla už na podzim minulého roku. Letos vydali další díly, které odpovídají učivu 7. – 9. třídy. Sepsala je Vlasta Gazdíková. Jestli máte doma někoho školou povinného, tak si myslím, že je to dobrý tip. V dnešní době distanční výuky se takovéto cvičebnice vždy hodí.

romance

Další tři knihy představují romance, jsou spíše sexy až docela dost erotické. Vi Keeland je autorka, kterou už moc dobře znám. Přečetla jsem všechny její knihy, které byly přeloženy do češtiny. Novinka se jmenuje Bez závazků. Je to příběh dvojice, která se pravidelně setkává díky společným přátelům. Mezi nimi to pořádně jiskří, ale oba mají své problémy, kvůli který nechtějí vážný vztah.

Meghan March je nová autorka nakladatelství Baronet. Nemilosrdný král je první díl plánované trilogie. Je to tedy dost eroticky zaměřená kniha, která se odehrává v prostředí New Orleansu. Hlavní hrdina Lachlan vydírá majitelku pálírny Kieru.

Další novu autorkou je Liv Morris. Její prvotinou je romance Zakázané noci, která přináší takový skoro popelkovský příběh, který je hodně romantický a sladký. Docela mě k tomu překvapila ta temná obálka, hodilo by se mi tam něco jiného.

Já jsem už vlastně všechny knihy přečetla, s těmi pravopisnými zrovna nyní dost pracuji a i jsem je doporučovala těm mým miláčkům. O všech romancích vám více napíšu v článku o přečtených knihách za leden. Chtěli byste na nějakou z nich samostatnou recenzi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Knižní přírůstky: leden 2021

 1. Lucie

  Ahoj, já jsem si v lednu nekoupila žádnou knížku, ale i tak mám co číst. Líbí se mi ty romance, jsem zvědavá, která se ti bude líbit nejvíc:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přiznám se, že jsem už všechny tři přečetla a líbily se mi všechny:-) Na Nemilosrdného krále napíšu recenzi, mohu i na ty ostatní…

 2. Zuzka

  Ahoj, ja som v januári dokúpila 4,5 a 6 diel z prvej série Roberta Bryndzu a samozrejme aj prečítala. Akurát dnes mi prišla ďalšia objednávka kníh, kde sa najviac teším na Dcéru snehu od Eowyn Iveyovej, vôbec autorku nepoznám, ale anotácia ma nadchla.
  Prijala by som recenziu na Megan March a jej kráľa. Napíš, či píše dobre?!

  1. ciculka Post author

   Ahoj, Roberta Bryndzu mám doma kompletního a mám ho moc ráda. Dceru sněhu vůbec neznám, tak to jsem zvědavá, co na to budeš říkat. Na knihu od Meghan March recenzi mohu napsat:-)

 3. Lenka

  Já se přiznám, že jsem si v lednu nekoupila ani jednu knihu 😀 Se zásobami se vezu ještě na „pozlomeninové“ vlně, kdy s mým kontem celkem zamávaly palmknihy. Protože jediné, co se dalo rychle sehnat, byly e-knihy. Ale mám tu nějaké knížky od Ježíška a na hithitu jsem podpořila vydání knížky Složte zbraně od Berthy von Suttner. Její vydání mi už dorazilo, takže jsem zvědavé, jaké to bude.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám taky veliké zásoby od Vánoc a hlavně z léta, kdy jsem měla narozeniny a svátek. Něco se mi v lednu povedlo učíst, ale není toho mnoho. Eknihy mám taky ráda, nejvíce si je kupuji na léto, protože cestuji se čtečkou.

 4. Stáňa

  Hani, mne romatické knížky moc nelákají, takže se spokojím se stručným zhodnocením v jednom článku. A procvičovat učivo ZŠ snad nepotřebuju 🙂 (dělám spíš překlepy než gramatické chyby).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, neboj se, pro tebe budu mít i nějaké detektivky:-) V lednu jsem toho přečetla docela dost a je to taková správná směsice… Vždycky miláčkům ukazuji, co jsem si nového na ně koupila a představ si, oni vůbec nesdílí moje nadšení:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *