Knižní přírůstky: leden 2020

Krásný den, 

dnes to bude celkem rychlovka, společně se podíváme na knižní novinky u mě doma. Ještě v půlce měsíce jsem si myslela, že vám nebudu mít o čem psát, ale pak nějak zasáhl osud a já jsem získala hned několik knih a přitom jsem neplatila ani jednu:-) To by se mi líbilo každý měsíc:-)

od kolegyně Ivanky

Ivanka mi přinesla zase dvě knihy, které vytřídila u sebe doma. Nosí mi všechny možné romance, co doma najde. Dostala jsem od ní harlekýnku Palčivé dědictví od Anne Matherové a nějakou romanci Dotek lásky od Margaret Drabblové. Četla jsem si nějaká hodnocení tohoto románu a jsou velmi pozitivní, tak jsem zvědavá:-)

vyřazené knihy u nás v práci

Na internátu u nás ve škole vyřadili nějaké knihy, a tak jsem si to jednou večer (chodím domů často až večer) prošla a pár si jich odnesla. Nějaké romantické mi ještě předtím nabrala Ivanka, ale všechny jsou od nás z intru. Od Judith Michael tu mám Zhoubnou vášeň, která spojuje kriminální zápletku s tou romantickou. Terry McMillan je autorka, kterou vůbec neznám. Získala jsem od ní román Až si vydechnu. Kniha Podvody od Judith Michael mi je docela povědomá, je klidně možné, že jsem si ji kdysi půjčila z knihovny.

Co jsem tam určitě nemohla nechat, je skvělý humoristický román Jak jsem vyhrál válku od Patricka Ryana. Jestli jste ho ještě nečetli, určitě to napravte, je to kniha plná inteligentního a výborného humoru. Věra Linhartová je autorka, která mě opravdu neoslovila. Na vysoké jsem musela číst její experimentální romány a jsou natolik experimentální, že jsem je vůbec nepochopila. Ale knihu Prostor k rozlišení jsem si vzala, abych ji mohla představit žákům, kteří třeba netuší jak taková experimentální próza vypadá.

Nakonec tu mám dvě historické romance, které jsem už určitě četla. První z nich se jmenuje Řekni, že mě miluješ a je od Johanny Lindsey (moje oblíbená autorka, která nedávno zesnula). Já bych už ji jednou doma měla mít, ale toto vydání si asi vezmu na chatu, abych tam měla taky nějaké provizorní čtení. Poslední dnešní knihou je Nevěstin náhrdelník od Kat Martin. Knihu jsem si kdysi půjčila v knihovně a moc si ji nepamatuji, takže si ji ráda přečtu znovu:-)

kocour Shakespeare se nutně potřeboval hladit a musel být na každé fotce:-)

kocour Shakespeare se nutně potřeboval hladit a musel být na každé fotce:-)

Znáte knihy Patricka Ryana a Věry Linhartové? Máte také rádi různé výprodeje a vyřazené knihy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Knižní přírůstky: leden 2020

 1. Stáňa

  Tak se přiznám, že s těchto knih mne nezaujala žádná tak, že bych uvažovala, že po ní sáhnu.
  Já knížky z druhé ruky koupila jen párkrát (nejlepší kup asi byly tři knížky z ostrova Lewis od Maye), ale spíš proto, že na nějaké výprodeje nenarážím, než že bych se tomu bránila. Teď občas kouknut na FB, kde je pražská skupina Swap knih, jestli mne tam něco nezaujme (nebo tímto prostřednictvím zkouším poslat něco dál) a už jsem taky ulovila třeba krimi V lese visí anděl…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   myslím, že většinou jsou to romance nebo romance s detektivní zápletkou, i když jsem je tedy ještě nečetla. A samozřejmě je tam klasika jako Linhartová nebo Ryan, ten je tedy skvělý, toho jsem četla hodněkrát:-) Swap knih u nás v Příbrami by se mi taky líbil, do prahy se mi kvůli tomu nechce, i když je to vlastně jen 40 minut busem:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem vlastně taky žádnou knihu nekoupila:-) Ale únor je tedy jiný. Už mám doma několik kousků a ještě čekám zásilku z Baronetu, kde jsem si objednala několik novinek v předprodeji a pak zase ještě pár kousků z výprodeje:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *