Knižní přírůstky: duben 2020

Krásný den,

i když jsem celý duben strávila jako všichni ostatní v karanténě, tak mi domů přibylo docela dost knih. Objednávala jsem na eshopech a taky mi konečně otevřeli knihkupectví.

Knihy Dobrovský

Tento eshop mi udělal radost, protože je na plnapenezenka.cz a vrací hodně procent. Já jsem si zde objednala trilogii od Mony Kasten- Věřit znovu, Začít znovu a Cítit znovu. Ta trilogie je opravdu hodně povedená, ještě o ní budu psát v článku o přečtených knihách. Dále mě podle anotace zaujaly dvě romance ze současnosti – Milostná aféra od S. J. Hooks a Pan Slušňák od dua Jennifer Miller a Jason Feifer. První kniha mě bavila a líbila se mi, ta druhá je děsná a jen lituji, že jsem za ni utratila peníze. Jako dárek k objednávce jsem dostala knížečku Pro nejlepší sestru na světě. Já tedy žádnou sestru nemám, takže pro mě je to na nic…

Baronet

Baronet je moje nejoblíbenější vydavatelství, protože má v nabídce mnoho autorek, které si ráda kupuji. Vydávají nejvíce ženské literatury. Objednala jsem si dvě žhavé novinky, na které jsem hodně těšila. Elle Kennedy napsala román Hra, kde pokračuje ve své sérii z univerzity Briar. Druhou současnou romancí je Bentley od Melanie Moreland, což je první díl nové série.

z bazaru na databazeknih.cz

Jak jsem doma, tak mě nejvíce baví čtení detektivek a romancí, jenže už mi nějak začínají docházet knihy:-) Detektivky si běžně půjčuji v knihovně, nechce se mi za ně zase tolik utrácet, protože málokdy nějakou čtu vícekrát. U romancí mi to nevadí, když jsou dobré, ráda se k nim vracím. Procházela jsem stránky a našla jsem dvě knihy, které mě zaujaly podle anotace. První z nich je vlastně čerstvá novinka, která ale už v bazaru byla. Jmenuje se Jeho banán a autorkou je Penelope Bloom. Druhou romancí je vtipná kniha Svádění a láskominky od Tary Sivec.

z Kanzelsbergeru

Na konci dubna konečně otevřeli knihkupectví, takže jsem hned udělala objednávku. Knihy mi tam vyzvedl taťka, taky měl knižní absťák:-) Čekala tam na mě novinka z pera Julie Quinn Trochu jiná slečna Bridgetonová. Další historickou romancí je Vykoupení Malcolma Sinclaira od Stephanie Laurensové. A protože nikdy není dost cvičebnic s gramatikou, mám tu ještě Shoda přísudku s podmětem od Lucie Filsakové, Přijímačky s češtinářem od Jarmila Vepřeka a Desetiminutovky bě pě mě od Evy Mrázkové.

Myslím, že tu mám fakt pěkné úlovky (až na tu jednu děsnou) a těším se na květen, kdy mi má vyjít mnoho dalších novinek od mých oblíbených autorů. Určitě bych vám doporučila trilogii od Mony Kasten a taky knihy ze série Procvičuj, ty se určitě hodí všem rodičům školáků:-) Jakou knihu jste si naposledy pořídili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Knižní přírůstky: duben 2020

  1. ciculka Post author

   Ahoj, říkala jsem si, že tu není žádná detektivka, která by se ti líbila. Ale květen bude lepší, včera jsem si koupila první knihu, nový román Helen Fieldsové, a už jsem ji začala číst. Vypadá to, že to bude zase pořádně drsné.

 1. Lucie

  Ahoj, já jsem za knížky docela dost utratila v březnu, takže minulý měsíc jsem si žádnou nekoupila. Knihovna u nás už otevřela, takže by se případný hlad po čtivu dal vyřešit takto, ale přiznám se, že moc nemám odvahu tam chodit.
  Ale jinak se mi celkem líbí ta trilogie Začít, Věřit, Cítit znovu a pak knížky od Baronet, když jsem si půjčovala v knihovně, tak často to bylo právě od tohoto vydavatelství.

  1. ciculka Post author

   Ahoj, já jsem moc ráda, že se nám konečně otevřela knihovna, už jsem si tam objednala tři detektivky. Baronet mám moc ráda, na poli romantické literatury u nás odvádí nejlepší práci. ta trilogie je hodně dobrá, teď ji čtou i dvě mé žákyně a taky se jim líbí.

 2. Zuzka

  Ahoj, každá kniha je pekným úlovkom ako píšeš, aj keď niekedy sklame, ale aj to je skúsenosť a niečo prinesie 🙂
  U mňa knihy pribúdajú poskromne, aj kvôli času ale aj preto, že mám doma zásobu neprečítaných kníh.
  Musím sa ti ale poďakovať, pretože aj vďaka tvojim článkom o knihách, ktoré ma istým spôsobom motivujú, začínam čítať 😉

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   máš pravdu, naštěstí se mi nepovedla jen jedna kniha, kde jsem měla dát na všechny recenze. Já jsem taky měla domu zásobu nepřečtených knih, ale díky karanténě jsem s nimi fakt rázně pohnula a už tu mám jen pár kousků. Především v dubnu jsem jich přečetla hodně, skoro jednu denně. Ještě pořád píšu článek o přečtených knihách:-D Jsem moc ráda, že tě aspoň trochu motivuji ke čtení:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *