Knižní přírůstky: červen 2020

Krásný den,

jak jsem dopředu avizovala, v červnu mi opět přibylo hodně knih. Něco jsem si koupila klasicky v knihkupectví, dost jsem toho dostala k narozeninám, objednávala jsem i na bazaru a zase mě zásobila kolegyně. V neposlední řadě nesmím zapomenout na milou spolupráci s nakladatelstvím Grada. Jinak se omlouvám za to, že červnové novinky vycházejí až v srpnu, ale nějak jsem to teď na konci měsíce nestíhala…

Kanzelsberger Příbram

Zde jsem byla nakupovat hned několikrát. Myslím si, že minimálně jednou probíhala i nějaká slevová akce, takže to bylo zase o něco levnější. Sobě jsem pořídila pokračování Božského bastarda – Božskou mrchu od Christiny Lauren. Na co jsem se hodně těšila, byl poslední díl trilogie Stavitelé snů Miluj mě vším od Jennifer Probst.

Poslední dvě knihy jsem kupovala za dárkové poukázky od kolegyně. Ta mi nadělila 300 Kč na knihy, takže jsem to hned využila:-) Samozřejmě ty dvě knihy vyšly na více, zbytek jsem klasicky doplatila. Opět jsou to romance ze současnosti. První z nich se jmenuje Až léto skončí a autorkou je Penelope Ward. Tou druhou romancí je pokračování velmi úspěšného románu Kontrakt, které se originálně jmenuje Kontrakt 2 a je z pera Melanie Moreland. Kromě knih, které jsou přímo pro mě, jsem sehnala hned několik publikací pro rodiče a dokonce se mi podařilo koupit do školy sebrané spisy Bohumila Hrabala v pěti dílech, kdy jeden byl ve slevě za 149 Kč.

spolupráce s Gradou

Díky této milé spolupráci ke mně doputovaly dva ženské romány od autorek, které vůbec neznám. Obě knihy jsem už přečetla, takže v nejbližších dnech pro vás chystám recenze. První román se odehrává ve Francii a jmenuje se Láska a kozy na venkově. Napsala ho Victoria Brownlee a je plný francouzského venkova a sýru:-) Nová životní kapitola Amy B. od Kelly Harmsové představuje léto jedné americké knihovnice, která se rozhodne, že by mohla trochu změnit svůj život.

z databazeknih.cz

Už několik let mám na těchto stránkách inzerát na to, že sháním knihu Zkouška lásky od Jennifer Probst. Je to pokračování série s dohazovačskou agenturou. V češtině ale nevyšla, mám ji tedy ve slovenštině, tak doufám, že to zvládnu.

narozeninové dárky

U nás doma jsou knihy tradičním dárkem, takže pěkná hromádka čekala i na mě. Není toho do počtu tolik, ale jsou to samé tlusté knihy:-) O faktické publikaci Královna Alžběta II: Kompletní příběh života britské panovnice jsem vám už psala v článku o přečtených knihách.

Zajímavou publikaci představuje Česká pohádka v 19. století od Dagmar Klímové a Jaroslava Otčenáška. Kniha, které se trochu obávám, je novinka od Nory Roberts Nový začátek. Příběh by se měl odehrávat v nějakém postapokalyptickém světě, což nemám moc ráda. Už v dětství jsem měla ráda příběhy Nasreddina taškáře a táta sehnal samostatnou publikaci Nasreddinova dobrodružství od Solovjonova. Jsou to vtipné a poučné příběhy z blízkého východu.

Opravdu pořádný macek je Jan Žižka od Petra Čorneje. Kniha pojednává o životě a době husitského válečníka a je to žhavá novinka na poli historické literatury. Václav Černý napsal knihu Havaj – historie, mýty, poezie, která mě opravdu zaujala. Kombinuje v sobě moje oblíbené věci – historii a literaturu. Na konci publikace je i velmi obsáhlý česko-havajský slovník.

Brenda Ralph Lewis je autorkou životopisu Churchill. Kniha vypadá na první pohled dobře, je zde dost textu a fotografií, tak se těším, až se na ni vrhnu:-) Posledním narozeninovým dárkem je Atlas druhé světové války od Davida Jordana a Andrewa Wiesta. Jsou zde podrobné popisy bitev doplněné o moc pěkné mapy. Já mám atlasy a mapy celkově moc ráda, takže na knihu se těším.

od kolegyně Ivanky

Ivanka mi přinesla další balíček vyřazených knih. Jsou to samé romance, což mi nijak nevadí. Nicole Byrdová napsala Svádění sira Olivera a přiznám se, že anotace mě celkem zaujala, tak si asi udělám přestávku od všech těch detektivek, které nyní čtu. Román Heather Graham Podlehnutí nás zavede do občanské války v USA. Důvěrné tajnosti od Fern Michaels připomínají podle anotace trochu kriminálku, ale to mi nevadí, já mám ráda kombinace romance a detektivek. Jude Deveraux je moje oblíbená spisovatelka a její Ostrov divokých snů jsem už dlouho nečetla, tak se na něj těším:-)

Je toho dost, ale to mě nijak nepřekvapuje, narozeninový ježíšek vždy funguje:-) Novinky za červenec snad budou brzy, je jich ale také požehnaně, takže se máte na co těšit:-) Dostáváte knihy jako dárek rádi? Co jste dostali naposledy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Knižní přírůstky: červen 2020

 1. Helena

  Haničko, opět pěkná porce knih. nejvíc mě zaujala asi Alžběta, nedávno jsem sledovala seriál The Crown a musím říct, že mě nadchl. Nejen pro královnu samotnou, ale herecké výkony, kostýmy, reálie a historické skutečnosti… Moc se těším na další sérii.
  Životopis sira Churchilla jsem kupovala manželovi, ale nevím, jestli je od stejného autora, jako máš ty.
  Měj hezký den a užij si čtení!
  Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   docela jsem se s těmi knihami v poslední době spustila:-) Seriál Crown mám moc ráda a kvůli němu jsem o britské královské rodině přečetla hodně knih. Ta publikace o Alžbětě je moc pěkně udělaná a čtivá. Na novou sérii se také moc těším. Životopis jsem už taky přečetla a je povedený, je tam mnoho fotek a opravdu dobře napsaný text. Zase jsem se dozvěděla mnohem více informací. Měj se krásně!

 2. Lucie

  Moc hezké přírůstky, od všeho něco, neznám ale ani jeden titul. Já knížky dostávám ráda, ale musím se vždy vyjádřit, aby darující věděl, kterou nebo které mi má dát, naslepo by si mi knížku asi nikdo netroufl dát.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já taky musím dávat tipy na knihy, ale táta leccos koupí sám, ale jen z některých oblastí. Jinak knihy a kosmetika jsou pro mě opravdu vděčné dárky:-)

 3. Stáňa

  Mně asi nejvíc zaujaly knížky z Grady, tak jsem zvědavá na recenze. Tentokrát tam nemáš žádnou detektivku ani thriller (co bývají mí favorité). Já naposled dostala novou detektivku od Francise (už mám přečteno, ale nestíhám…) a koupila jsem si Sněžný měsíc od Klevisové (o tom jsem už psala na blog).
  Příjemné čtení

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   je pravda, že tu není tolik detektivek, ale v červenci ti to vynahradím. Jinak jsem jich přečetla za poslední měsíc hodně, ale většinu jsem si půjčila v knihovně. Klevisovou mám moc ráda, mám ji doma kompletní (tedy detektivky), na recenzi Francise jsem moc zvědavá, říkala jsem si, že až dočtu kompletně Maye a Marsonsovou, tak bych se na něj mohla vrhnout:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *