Knižní přírůstky: březen 2021

Krásný den,

v březnu jsem sice minimálně utrácela za kosmetiku a oblečení, ale o knihách to fakt říct nemohu. Myslím si, že takto plný článek jsem tu ještě nikdy neměla:-D Přišly mi tradičně nějaké recenzní výtisky z Grady, vyhrála jsem jednu soutěž, sehnala jsem něco v bazaru, nakupovala v klasickém knihkupectví a hlavně jsem udělala obrovskou objednávku ve výprodeji. Asi si udělejte něco dobrého, bude to dlouhé:-D

z bazaru

Po letech jsem konečně sehnala v bazaru na databazeknih.cz jednu harlekýnku. Jmenuje se Sladké zajetí a je od Diany Palmer. Patří do série o městečku Jacobsville a chyběla mi.

soutěž

U Míši na blogu se povedlo vyhrát skvělou soutěž. Získala jsem balíček s kosmetikou, nějakými dobrotami a hlavně knihou. Jedná se o thriller Code 93 a autorem je Olivier Norek. Ještě jsem se k ní nedostala, ale už se moc těším:-)

z Kanzelsbergeru Příbram

Vyšla mi nějaká romantika od mých oblíbených autorek. Všechno jsou to romance ze současnosti a příběh se odehrává v USA. Jen jeden rok od Penelope Ward jsem už přečetla a poslala jsem ji dál. Když jsme se poznali je hodně zajímavý příběh, více o něm napíšu v přečtených knihách. Autorkou je Sarina Bowen.

Od Meredith Wild tu mám už druhou knihu, Do plamenů, a stejně jako první jsem ji nakonec prodala, protože je to hodně průměrný příběh. Sandra Brown patří mezi moje oblíbené autorky, takže novinku Zachráněné dopisy jsem samozřejmě chtěla. Až po přečtení jsem zjistila, že je to jedna z jejích prvních knih, kterou napsala pro harlekýnky…

Už název Země Nory Robertsové mě lákal. Knihu napsala Ava Miles a moc jsem si ji užila. Je pro nás všechny milovnice Nořiných knih. Nejvíce jsem se v březnu asi těšila na román Reid od Melanie Moreland, což je další díl skvělé série. Rovnou vám povím, že moje očekávání byla naplněna:-D

Mona Kasten si pro nás připravila další díl ze série Znovu. Jmenuje se Snít znovu a asi se mi ze všech příběhů zatím líbil nejméně. Knihy z edice Procvičuj! jsou hodně povedené a ráda s nimi pracuji. Nově vyšla Velká a malá písmena, což je taková dost problémová gramatika (mě tedy baví, ale moji miláčci to nadšení nesdílejí:-D).

spolupráce s Gradou

Recenzní výtisky mě též neminuly a až na dvě výjimky jsou to samé trhillery a detektivky. Julie Caplin a její Čajovna v Tokiu je určitě jedním z největších taháků tohoto měsíce. O fantasy Víno a čáry jsem vám již psala v recenzi, autorkou je Luanne G. Smith.

Lisa Jewell a její thriller Rodina z podkroví nás vezmou do Londýna, kde došlo tajemnému zmizení celé rodiny. Květy smrti od Jill Johnson přinášejí netradiční detektivní případ, který se točí kolem profesorky botaniky.

Německá spisovatelka Catherine Shepard si mě svojí prvotinou hned získala, takže na její druhou knihu Vražda bez soucitu jsem se hodně těšila. Do pozadí kyberzločinů nás zavedla severská spisovatelka Asa Schwartz ve svém skvělém románu 7 klíčů.

Další dva autoři, o kterých budu psát, vám asi nebudou neznámí, protože už zde byli recenze na jejich knihy. Mike Omer je tvůrcem vyšetřovacího dua psycholožky Zoe a agenta FBI Tatuma a novým románem, kde vyšetřují masového vraha, je V temnotě. Podzimním hitem se bezesporu stala kniha Mizející dívky od Lisy Regan. Pokračování s policistkou Josií Quinnovou se jmenuje Dívka beze jména. Posledním z recenzních výtisků je pořádně temná severská krimi Smrtelný hřích od Marie Grundové.

výprodej v Knižním klubu

Na eshopu Knižního klubu na mě vyběhl jejich veliký výprodej. Měli toho v nabídce fakt hodně, takže jsem si tam vybrala dost věcí pro sebe, knihy do velikonoční giveaway, nějaké dárky a taky jednu knihu pro své žáky do školy. Většinou jsem šla po autorech, které moc neznám, tak jsem na ně moc zvědavá. Od německé spisovatelky Ellen Berg mě zaujaly humoristické romány pro ženy – Chci to taky! a Udělám ti ze života peklo.

Zaujaly mě i dvě historické romance od pro mě neznámé autorky Janny MacGregorové. Měly by to být dva díly jedné série a jmenují se Nevěsta, kterou potkalo štěstí a Nevěsta, která měla smůlu.

Podle anotací mě zaujaly i dva romány. Tvůj perfektní rok od Charlotte Lucasové by měl být nějaký román pro ženy ze současnosti. Je to dost chválená kniha, tak jsem zvědavá. Případ Amelia od Kimberly McCreight mi nic neříká, ale anotace vypadá zajímavě a kniha Zmizelá se mi líbila.

Louise Penneyová je pro mě naprosto neznámá, ale je to nositelka ceny Agatha Award, což je cena za detektivní romány. Za úplný pakatel tam měli tři díly ze série případů vrchního inspektora Gamache. Jedná se konkrétně o Krásné tajemství, Světelný klam a Pohřběte své mrtvé. Na knihy jsem hodně zvědavá, protože recenze je opravdu chválí a já mám detektivní série moc ráda.

Jediné autory, které znám, jsou tito. Sandra Brown je moje oblíbená autorka a knihu Odhodlaný Chase mám doma, ale moje vydání je takové salátové. Vzala jsem si tedy asi za třicet kaček toto pěkné nové. Robert Harris je hodně známý díky románu Otčina (alternativní realita, kde Němci vyhráli druhou světovou válku), ale ve výprodeji měli jeho jiný román, a to Konkláve. Je z prostředí Vatikánu a zase má skvělé hodnocení. Nakonec tu mám knihu povídek Rozstřel, kterou sestavil Lee Child a přispěli do ní stejnou měrou muži i ženy. Někteří autoři jsou opravdu známí (Sandra Brown, Kathy Reichs, Lisa Jackson, Diana Gabaldon atd.), jiní méně, ale přijde mi to konceptuálně velmi zajímavé. Celkem jsem platila asi 1000Kč za 17 knih a jeden neknižní dárek (a ten byl nejdražší, celých 149 Kč).

Uff, jsme konečně v závěru dnešního článku. V březnu jsem se opravdu důkladně zásobila novými knihami. Něco jsem stihla už přečíst, takže se můžete těšit na recenze a články o přečtených knihách. Jsem ráda, že mám možnost zase vyzkoušet nějaké nové autory. Zajímalo by mě, jestli znáte nějaké autory, o kterých zde píši. Využili jste také výprodej? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Knižní přírůstky: březen 2021

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   mám obrovské knihovny ve všech místnostech kromě koupelny a komory:-D Už mám doma seznam knih, co si chci půjčit v knihovně, tak se tam budu muset zase vypravit…

 1. Sabina

  Ahoj Haničko, krásné přírustky, obzvláště ta Louise Pennyová. Já mám teďka políčeno na Listopad od Mornštajnové, celkově bych chtěla okusit něco od ní, ještě jsem neměla tu čest. No a u Listopadu mě totálně dostal ten námět.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   tu Louise vůbec neznám, ale její knihy jsou hodně dobře hodnocení, tak se na to těším. Listopad jsem kupovala mamce k svátku, tak se k ní pak taky dostanu.

 2. Lucie

  Ahoj, ale tak to je opravdu velkolepé, co děláš s přečtenými knihami? Necháváš si nějaké, případně je přes bazar prodáváš dál, rozdáváš kamarádkám, nebo je daruješ do knihovny?

 3. Stáňa

  Hani, vídím spoustu detektivek, které bych si určitě přečetla taky ráda :).
  Já kupovala teď jen knižní dárky – druhý díl Šikmého kostela pro mámu a nového Francise a Silvu pro manžela. Dost se na všechny tři těším, akorát musí počkat, až je přelouskají obdarovaní (a to ty manželovi zatím čekají v úkrytu na jeho svátek a narozeniny :D).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   detektivek bude v nejbližší době opravdu požehnaně. Já jsem našim kupovala taky docela dost knih, měli tento týden svátek a narozeniny. Vybrala jsem třeba novou Mornštajnovou nebo Biancu Bellovou. Já sama mám teď opravdu úctyhodné zásoby, ale určitě se s tím vypořádám:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *