Haka za lilii – recenze

Krásný den,

M. K. Hardy je česká autorka, pro kterou je psaní především koníček. Haka za lilii je už její čtvrtou knihou a jak již název naznačuje, děj nás zavede do prostředí rugby. Román vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Žhavý román nejen o ragby, následné fyzioterapii a osudové lásce od české autorky. 

Lily: Věnuju se fyzioterapii dost dlouho na to, abych poznala člověka, který skutečně potřebuje moji pomoc. A někdo takový je právě tenhle nabručený rugbista, který tu leží pod mýma rukama, a místo aby spolupracoval, si dovoluje zpochybňovat moje schopnosti! Ale já mu ukážu! A nebude mu k ničemu, že je tak zatraceně charismatický!
Jo, tak tohle platilo před týdnem. Teď už ho nemůžu dostat z hlavy. Jenže on žije na druhém konci světa…

 
Alexander: Kdo by řekl, že mým největším zážitkem z mistrovství světa nebude hra o titul, ale holka, co mi hraje na nervy. A tohle myslím doslova. Její fyzioterapie je smrtící. Byl jsem trochu na pochybách, jestli taková drobotina zvládne skoro dvě desítky chlapů, jenže jsem se dost spletl. Srovnala si nás do latě a stala se součástí týmu neuvěřitelnou rychlostí. Ačkoliv jsem ji okukoval už před tím, než jsem zjistil její tajemství, teď jsem jí přímo obdivoval.
 
Jenže ona má přítele a já se mám za pár týdnu vrátit domů. A to je dost daleko odtud…

zdroj

moje hodnocení:

Ještě než se vrhnu na hodnocení samotného románu, musím vyzdvihnout grafiku. Obálka je povedená, ale ještě hezčí jsou úvody každé kapitoly, kde najdete motiv květin a rugbyového míče. Je to zvláštní kombinace, já vím, ale opravdu to vypadá skvěle. I když to je nepodstatný detail, který nijak nesouvisí s příběhem, je to moc hezké ozvláštnění, detail, kterého si určitě všimnete.

Haka za lilii je ženský román, kde je vyvážná kombinace romantiky a sportovního prostředí. Vše se odehrává v současném Londýně při mistrovství světa v rugby. Hlavní hrdinkou je Liliana, jež pochází z Česka, ale od puberty vyrůstá v Anglii. Společně s nevlastní sestrou Mary si otevřela masážní a fyzioterapeutický salon MaLina. Podnikání není snadné, ale obě to baví a opravdu rozumí své práci.

Jednoho dne Lily osloví Jack, hráč z novozélandského týmu. Potřebuje její odbornou pomoc, protože jeho spoluhráč Alexander se zranil při zápasu. Lily je opravdu šikovná, Alexe rychle napraví. Díky dalším okolnostem se postupně seznámí se všemi členy týmu a nakonec pro ně začne pracovat. I když má přítele Bena, dobře si uvědomuje chemii mezi ní a Alexem, jenže on za pár týdnů odjede na druhou stranu planety.

I když to není úplně nejoriginálnější příběh, román mě fakt bavil. Prostředí rugby j zajímavé, vždy to byl můj oblíbený sport. Lilianina práce mi přijde zajímavá, je mi blízká díky tomu, že u nás na škole máme obor masér a kolegyně o odborných věcech často mluví. Lily má velmi specifický zdravotní problém, který ji hodně ovlivňuje v práci i v osobním životě. Přečetla jsem už stovky (možná i tisíce) knih a asi jsem nepotkala postavu, která by byla barvoslepá a krátkozraká zároveň. Líbí se mi, jak se s tím autorka popasovala.

Popisy vztahů působí velmi reálně, ale pořád si příběh uchovává pozitiva moderní romance. Knihu bych opět zařadila mezi tzv. slow burn příběhy – romantická linka se rozvíjí pomalu, není tu hromada opičího sexu, prostě přirozené sbližování dvou lidí. Jsou zde i dojemné a vtipné scény a vše působí velmi vyváženě. Kdybych měla být hnidopich, tak v závěru mohla být více rozvedená Lilyina motivace pro změnu rozhodnutí, ale to fakt hledám mouchy.

Nebudu vám nic nalhávat, knihu jsem začala číst v neděli, což je den, kdy jsem musela udělat spoustu příprav do práce a čekalo mě i dost úkolů v domácnosti, ale stejně jsem ji v neděli i dočetla:-D Já jsem prostě musela, nešlo se odtrhnout:-D za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady.

Máte rádi rugby? Líbí se vám kombinace sportovního prostředí a romantiky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Haka za lilii – recenze

 1. Stáňa

  Hani, já romantiku moc nečtu, takže si myslím, že romantický příběh ze sportovního prostředí jsem ještě nečetla. Jinak rugby je jeden ze sportů, na které se můj manžel rád kouká v televizi, mne nějak extra nezaujalo (asi proto, že jsem líná proniknout do pravidel)
  Hezký zbytek neděle

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já čtu romantiku moc ráda, tedy když na to mám náladu. Tato kniha se opravdu povedla a dost mě bavila.

 2. Lucie

  Ahoj, tenhle sport nijak nevyhledávám, ale sportovní prostředí a romantika? Proč ne.. Přečíst knihu za jeden den bych určitě nezvládla, ale knihy od kterých se nelze odtrhnout jsou nejlepší, každá stránka nutí číst dál:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   mně se rugby vždy líbilo, ale nijak ho tedy nesleduji. Kniha je ale hodně dobrá, určitě se k í v budoucnu zase někdy vrátím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *