Deník jídla 16

Krásný den,

po dlouhé době tu mám zase nějaké jídlo a vše, co jsem za jeden den snědla. Jednalo o červnovou neděli po mých narozeninách a velkou část dne jsem strávila s kamarádkou Terkou, která přijela na návštěvu:-)

snídaně

Snídaně byla taková moje klasika, kterou mám v posledních letech nejraději. Do misky jsem si nasypala opravdu dobré müsli, které jsem kupovala v Lidlu. Je s čokoládou a jahodami. K tomu jsem přidala domácí bílý jogurt. Ten kupujeme od jednoho farmáře, který dováží své výrobky na moji i mamčinu školu. Vždy si aspoň jednu sklenici koupím. Věřte mi, je to obrovský chuťový rozdíl. Pokud máte možnost si někde kupovat domácí jogurt, udělejte to taky:-) Do sklenice jsem si pak nalila dobře vychlazený džus značky Relax s příchutí pomeranče a ananasu, což je skvělá kombinace. Pomeranč je nakyslý, ananas slaďoučký, dohromady je to perfektní:-)

svačina

Než Terka dorazila, dala jsem si ještě nanuka. Jak jsou teď ta strašná vedra, tak si třeba jednou za týden nějakého dopřeji. Tentokrát jsem zkusila Magnum Double Cherry, který chutnal velmi dobře. Oceňuji především čokoládovou polevu a třešňovou část uvnitř, samotný  smetanový nanuk je pak průměrný.

oběd

Na obědě jsme byly s Terkou v pizzerii Atollo v Příbrami, což je moje nejoblíbenější pizzerie vůbec. Tentokrát jsem vystoupila ze zajetých kolejí a dala pizzu Quatro Formagi Rosso, která obsahuje mozarellu, gorgonzolu, mascarpone a parmazán. Byla opravdu luxusní. K tomu jsem měla vychlazenou coca-colu s citronem, což je moje oblíbené pití. Omlouvám se za tu fotku, ale na focení jsem si vzpomněla až v půlce:-) Byla prostě dobrá:-D

svačinka

Po jídle jsem měla chuť na něco malého sladkého, a tak jsem otevřela bonboniéru Milka, kterou jsem dostala od maturantů. Dva bonbony plně uspokojily moji chuť na sladké, zbytek na mě ještě čeká v lednici:-)

večeře

Večeře byla opravdu jednoduchá. Měla jsem chuť na něco slaného, zároveň jsem nechtěla už žádné pečivo. Zvolila jsem nakonec malinkou kuřecí kapsu, kterou mamka dělala asi o dva dny dříve a kterou bylo třeba dojíst. Dala jsem si ji jen tak, je to dobré maso. Jinak byla plněná šunkou a goudou, což je podle mě ideální kombinace:-)

Zajímalo by mě, jaká je Vaše oblíbená pizza. A zkoušeli jste už ten pomerančovo – ananasový džus? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Deník jídla 16

  1. Stáňa

    Pomerančovo-ananasový džus jsem neměla, znít to jako zajímavá kombinace. A pizzu mám nejraději s kuřecím masem nebo 4 druhy sýrů. Ale už jsem dlouho žádnou neměla…

    1. ciculka Post author

      Ahoj, ten džus je výtečný, moc příjemná kombinace sladké a kyselé chuti. Já jsem celkově milovník džusů, už se tolik nebojím zkoušet i jiné příchutě, léta jsem byla konzerva a měla jsem jen jahodu, jablko nebo pomeranč. Tato pizza byla sýrová a moc mi chutnala. V této pizzerii mám nejraději La Cremu, kde je šunka, parmazán, smetanový základ a sýr. Já jsem měla naposledy pizzu na Lipně, salámovou, a byla dost průměrná. A předtím jsem dělala domácí a ta se povedla. Naši ji měli taky a byli spokojení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *