Český Krumlov – fotočlánek

Krásný den, 

dneska to bude ještě takové letní ohlédnutí a opět cestovatelský čtvrtek:-) Na konci srpna jsem byla hned dvakrát v Českém Krumlově. Krumlov je skvost jižních Čech a druhé nejnavštěvovanější místo v České republice (po Praze). Je to krásné historické město, které si zachovalo svůj středověký ráz.

Galerie Egona Schieleho

Myslím, že si tady najde každý něco zajímavého. Dominantou města je samozřejmě zámek (hrad), ale najdete tu zajímavá muzea a pěkné turistické atrakce, jako je třeba muzeum voskových figurín, zrcadlový sál nebo plavba na vorech. Co se týká muzeí a galerií, tak bych vám určitě doporučila Muzeum Egona Schieleho. Ve Vlastivědném muzeu například najdete krásný model města a hned vedle něj je naprosto luxusní výhled na město a zámek:-)

Vyhlídka vedle Vlastivědného muzea

historické domy

historické domy

historické domy

Celkově se mi v Krumlově moc líbilo. Vyzkoušela jsem i různé restaurace a byla jsem celkem spokojená. Na náměstí jsem byla v takové sklepní restauraci, kde jsem měla luxusní vývar. Později mě dohnal ještě hlad a dala jsem si v jedné palačinkárně hned pod schody k zámku luxusní palačinku s tvarohem a ovocem. Na brzkou večeři jsem zašla ještě do jedné restaurace poblíž náměstí, kde se dalo sedět venku a byl tam stín (to pro mě bylo fakt důležité, hnusné vedro!!!). Tam jsem měla kuřecí plátek s hermelínem a brusinkami. Bylo toho hodně a bylo to moc dobré:-)

Palačinka po večeři:-)

večeře

V paačinkárně:-)

Večer jsem byla na představení Pes baskervilský v zámeckém divadle s otočným hledištěm. V představení hrál hlavní roli Karel Roden a bylo to příjemné završení dne:-) Určitě bych Vám Krumlov doporučila, klidně i na více dnů, je tu co dělat:-) Byli jste tu někdy? Jak se Vám město líbilo? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Český Krumlov – fotočlánek

 1. Stáňa

  Český Krumlov je krásný, ale mne od návštěvy trochu odrazuje množství lidí – nemám ráda davy. Možná někdy v zimě. Ale to zas nebude divadlo, které by mne taky lákalo (zvlášť Pes baskervilský by se mi určitě líbil – jsem detektivková….)
  Shodou okolností jsem zrovna dneska taky publikovala článek, kde převažují fotky – my byli v Třebíči 🙂
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přiznám se, že mě tam v tom létě ti lidé taky štvali. Mamka ale říkala, že tam byla v říjnu a prý nikde ani noha:-) Divadlo bylo pěkné, je to zážitek a Sherlocka Holmese miluji:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *