Červen 2024

Krásný den,

první letní měsíc je tu. Červen je vždy takový zvláštní. Mám narozeniny, které nijak zásadně ráda neslavím, protože v minulosti se mnohokrát stalo něco zlého právě okolo nich. Taky j to poslední měsíc školního roku, takže je to takové lehce nostalgické, ale zároveň se člověk už těší na léto a na dovolenou (já si ji musím povinně vybrat právě v červenci a v srpnu). Kvůli prázdninovým plánům se skoro každý den věnuji blogu a píšu články do zásoby, abych měla co vydat, až tu nebudu:-D

Lakovací okénko – zastřená růžová Avon, červená Avon, zastřená nude Catrice

Nějaké dobroty z prvního týdne v měsíci. Martin dělal špagety s kuřecím masem a parmazánem. Bylo to výborné a jedli jsme to ještě dva dny i s našima:-D V pátek jsem měla studijní volno, tak jsem si užívala pořádnou snídani – míchaná vajíčka s jarní cibulkou, rajčata a celozrnný toast s máslem. K obědu byly knedlíky plněné uzeným se zelím. Měla jsem dost malou porci, protože chodím teď pravidelně cvičit a taky se snažím jíst podle aplikace Kalorické tabulky.

V sobotu k nám na chatu přijela rodina z Hradce Králové. Ještě předtím jsme se stavili odvolit. Bratranec měnil práci, a proto neměl volno ten víkend, kdy jsme měli velkou rodinnou oslavu. Vynahradili jsme si to tento víkend a bylo to podle mě moc povedené. Večer po návratu do Příbrami jsem byla ještě na velkém nákupu v Lidu a v Rossmannu.

V neděli ráno jsem byla zase cvičit. To je fakt utrpení, jsem zvědavá, kdy se konečně začnou vyplavovat ty slavné endorfiny, zatím jsem zaplavená leda potem. Z posilovny jsme ale rovnou jeli do Deichmannu, kde jsem si koupila několikery boty. Pondělí mi v práci moc neubíhalo. Po práci jsem byla zase v Lidlu (v poslední době tam chodím docela často). Doma jsem docela relaxovala a večer vyrazila s mamkou na skvělé představní Past na myši v našem příbramském divadle. Exceluje v ní Naďa Konvalinková a moc se mi líbil i výkon Moniky Timkové. Hra se hraje i na zájezdech, takže vám ji rozhodně mohu doporučit.

V úterý jsem byla doma, protože jsem měla webinář o psychohygieně a syndromu vyhoření. Školení bylo úžasné a paní doktorka Hrbková se mi moc líbila. Hned po jeho konci jsme s mamkou jely pro změnu do kina na českou komedii Prázdniny s broučkem. Je to takový jednoduchý film, kde je jen pár postav, ale užily jsme si to. Jestli si potřebujete u nějakého filmu odpočinout, tak ho klidně vyzkoušejte.

Středa se nesla v duchu mých narozenin, ale samozřejmě to byl běžný pracovní den, takže jsem učila. Odpoledne bylo už volnější, protože se mi přesunula němčina na neděli. Dostala jsem spoustu skvělých dárečků, nádherné květiny a taky nějaké mlsání. Ve čtvrtek byl zase hospodský kvíz, kde náš tým Lam(pičky) slavně vyhrál:-)

V pátek jsem si brala volno, abych mohla s Lízou na veterinu Zase se jí udělala taková bulka. Obě jsme to přežily a víkend mohl začít. Já jsem intenzivně slavila. Nejdříve přijela Terezka na oběd. Byly jsme v Modré kočce, kde jsem měla plněnou kapsu, kterou tam mají luxusní. Jako dezert jsme si daly obě štrůdl. Večer jsem byla na večeři s Oli, narozeniny jsme slavily obě dvě. Tentokrát jsme byly na jídle v Atollu, kde mi do oka padly řízečky z panenky s bramborovou kaší. Dezertem byly horké maliny. V neděli jsme byli na obědě i s našima, mamka chtěla jet do penzionu Nový rybník. Naši i Martin byli s jídlem spokojeni, moje svíčková byla průměrná. Jako dezert jsme měli s taťkou napůl borůvkové knedlíky. Večer jsem měla zase němčinu.

Ve středu jsme šli s mamkou a Martinem na Nohavicův koncert. My s mamkou jsme si to hodně užily, Martin na něj moc není, ale statečně to přežil. Ve čtvrtek po práci bylo zase děsné cvičení (fakt jsem zvědavá, kdy se začnou vyplavovat ty endorfiny, zatím se akorát já koupu v potu) a po něm jsem jela na poslední kolo hospodského kvízu. Byl s námi i Martin, ale nakonec o jeden bod! vyhrál tým Šalamounovo lejno, kde je i mamka (na fotce v květovaných šatech). Příští rok je porazíme!!!

Z pátka na sobotu jsem původně měla jet s kolegy k nám na chatu, ale kvůli počasí jsme to přesunuli ke mně domů. V sobotu jsme byli na obědě s babičkou, která měla docela dobrý den a snědla celou palačinku. Byli jsme v restauraci Maják. Já si vybrala rizoto se špenátem a kuřecím masem a byla jsem spokojená. Retro dezert v podobě rakvičky to završil. Z restaurace jsme jeli na chatu, kde Martin ještě nebyl. Máme nově udělanou zahradu, tak se nám to s mamkou moc líbí. Večer jsem měla sraz s dnes již bývalými čtvrťačkami. Pozvaly ještě několik kolegů a byli jsme v restauraci Kozlovna, kde to nemám moc ráda. K jídlu jsem měla penne se špenátem a kuřecím masem, pak jsme si dali s Milanem palačinku. V neděli jsem byla cvičit, abych vyhnala všechno to jídlo. Pak mě čekal úklid a hromada práce.

Poslední červnový týden je v práci pořád náročný, i když se už moc neučí. V pondělí po práci jsem byla u kadeřnice a pak jsme se s kamarádkou Luci sešly v kavárně Zastávka, kde jsme poseděly několik hodin. Dala jsem si jejich zapečené chleby jako oběd a svačinu. S Luci jsem si to užila, to jsem potřebovala, abych si trochu pročistila hlavu.

V úterý byla klasifikační porada a musím říci, že jsem byla ráda, že jsem pak šla domů. Nejenže jsem byla unavená, ale ještě mi nebylo nějak dobře od žaludku. Nakonec jsem to zaspala, ale byla to bída. Ve středu jsem měla po práci zase cvičení, poslední před prázdninami, další bude až po dovolené. Ve čtvrtek jsme měli v práci závěrečné posezení, které se podle mě moc povedlo. K jídlu nám naše šikovné paní kuchařky připravily panenku plněnou švestkami, se švestkovou omáčkou, zeleninou a americkými brambory. V pátek už se rozdávalo vysvědčení, i když pro mě to byl velmi administrativní den, vysvědčení se mě netýká, nejsem třídní učitelka.

Jestli čtete tento článek, tak už je červenec a já jsem vyrazila na první letní cestu. Na léto jsem si toho připravila dost, takže se můžete těšit, že od druhé poloviny července se tu objeví dost cestovatelských článků. Teď je tu snad samé jídlo, to je neuvěřitelné:-D Jaký byl váš červen? Těšíte se na léto? Kam povede vaše cesta? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Červen 2024

 1. Helena

  Hani, pro všechny ve školách je červen hodně náročný! Užij si cestu, odpočívej!
  A posilovna – mám pro tebe smutnou zprávu. Chodíme cvičit už víc jak 10 let a euforie se zatím nedostavuje – snad je pod sprchou, že už to máme za sebou :o)
  Měj hezké dny, Helena

 2. Siraelxy

  Když jsem začínala běhat, taky jsem si říkala – kdy začnou ty endorfíny?!!!! No a u mě se nikdy nevyplavily 🙁 Takže jsem přestala s běháním 🙂
  Ale ty vydrž, určitě se objeví.

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, moc pěkný kulturně-gastronomický měsíc. Moje shrnutí vyjde ve středu. Co se týče letních cest po pěti letech se zase podívám k moři a to rovnou do mého vysněného Řecka 🙂

 4. Stáňa

  Hani, i když jsi měla červen náročný, tak byl evidentně fajn. Já budu červnový článek dávat dohromady dneska odpoledne nebo večer. Na Past na myši bych ráda šla, mám A.Ch. moc ráda. Uvidím jestli ji budou hrát v Žižkovském divadle, kde to vaše příbramské hostuje.
  Dovolenou zatím neplánujeme, pořád nás ještě zaměstanává chalupa
  Užij si dovolenou a ať je pro tebe červenec prima měsíc.

 5. Lucie

  Ahoj, no já teda nevím, já sportem žiji prakticky od malička, dělala jsem i závodně dance aerobik a vyplavování endorfinů jsem nikdy nezažila. Nemůžeš věřit všemu, co čteš nebo slyšíš. Přeji ti hezké léto, užij si je:-) Já s dvouměsíčním miminem doma, takže moje cesty povedou leda tak do drogerie pro pleny, na běžné nákupy a nebo k lékaři:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *