Červen 2021

Krásný den,

dnešní článek asi nebude dlouhý, protože jsem v červnu nějak nezvládla fotit. Každý rok je červen hodně náročný měsíc (pracovně), ale letos se nám tam posunuly ústní maturity, a tak to bylo zase horší. Mohli jste sami zaznamenat, že jsem moc nestíhala odpovídat na vaše komentáře a taky jsem nestíhala psát komentáře u vás na vašich blozích (i když jsem tedy vše pečlivě četla:-D). Také se mi někdy stalo, že článek jsem vydala až odpoledne, protože jindy jsem to nestíhala. I tak jsem spokojená s tím, že jsem vydala článek každý den (i když někdy to bylo hodně náročné:-D).

Chodím už klasicky do práce, takže se každý den maluji. Hodně mě to baví, snažím se vždy vytáhnout nějakou jinou paletku, abych měla změnu. Také se mi docela daří likvidovat nějakou dekorativku, to je vždy boj:-)

Na začátku černa měl Filip pohřeb. Samozřejmě jsem tam šla. Doma jsem hledala nějaké vhodné šaty, nakonec jsem skončila u těch tmavě modrých, které jsem vám ukazovala v outfitovém článku. Měla jsem k nim ještě černé samo z Marks & Spencer.

tyto šaty jsem si nakonec nevzala

V červnu jsem si hodně oblíbila domácí pizzu a pekla jsem ji aspoň třikrát. Dělám vždy různé části, aby byl každý spokojený. Já mám třeba nejraději více druhů sýra, naši tam chtějí navíc cibuli a houby…

Poprvé jsem vyzkoušela paletku od značky Natasha Denona a jsem z ní nadšená. Recenze bude, mám ji už připravenou.

Byla jsem v Jysku, kde jsem omrkla nějaké židle. K jídelnímu stolu by se mi hodily nějaké nové. Ty, co mám, jsou přes deset let staré a docela dostaly zabrat za poslední dva roky. Nejvíce mě zaujaly tyto, ale plánuji v létě objet další obchody.

Lakovací okénko:-)

Nějaká selfie ze sborovny:-D

Tuto tyčinku dostáváme v jídelně občas k snídani. Je moc dobrá, docela kyselá, málo sladká.

Frankie:-)

Zezadu naší školy je malý parčík Zátiší, kde je i vchod na hřbitov. Mám tento park moc ráda. Jsou tu lavičky, stromy, příjemná atmosféra.

Slavila jsem narozeniny (34. kdyby to někoho zajímalo). Přijela kamarádka Terka a byly jsme spolu na obědě v naší oblíbené restauraci Modrá kočka na Březových Horách. Moje schopnost fotit jídlo v restauraci je naprosto nulová, ale bylo volno u našeho oblíbeného stolu, kde je krásný výhled z okna.

Do školy jsem pekla buchtu (recept bude), 70 slaných muffinů a 107 kremrolí. Opravdu úžasně strávená neděle:-D

Fakt nenávidím vedro. Jsem vždy celá rudá, spálená, zpocená a nateklá. Taky mě často bolí hlava. Někoho sluníčko nabíjí, ale mě teda rapidně vybíjí. Takto zničeně jsem vypadala po celém dnu v práci a šíleném nákupu v Kauflandu.

S mojí milovanou třídou čtvrťáků, kde jsem učila celé čtyři roky češtinu, jsme uspořádali pomaturitní večírek u nás na chatě. Bylo to skvělé a fakt jsme si to všichni užili. Fotka chaty je samozřejmě hned po příjezdu, když tam ještě nikdo nebyl:-)

Šelmstvo… Všichni kočičáci jsou z tepla taky unavení…

Ke konci června byl v Příbrami v letním kině koncert Jaromíra Nohavici. Panebože, po tak dlouhé době někde venku za kulturou, mně bylo tak dobře. Byla jsem tam s našima, táta dostal lístek ke dni otců. Všichni tři jsme byli opravdu šťastní. Řekla bych, že všichni lidi tam na tom byli stejně. Asi v polovině koncertu se rozpršelo, ale to mi vůbec nevadilo (viz bod o vedru).

Od jedné, dnes ji bývalé, žákyně jsem dostala krásný hrníček. Nechala jsem si ho v práci, aby mi kolegové mohli závidět:-D Díky, Míso!

V pátek jsem rozdala vysvědčení a od miláčků jsem dostala hromadu čokolády a krásně květiny. Nic z toho jsem nezvládla vyfotit:-D Jsem fakt marná… Odpoledne jsme s kolegy jeli k nám na chatu na tradiční grilovačku. Milan tam griloval a taky zasadil mamce do záhonku nějaké dýně. Krásně nám tam kvete jasmín.

Tradiční víkendová němčina:-D Představte si, že na ni chodím už od 15 let:-)

Frankie a Shakespeare odpočívají v kuchyni.

Od kamarádky Klárky jsem dostala nádhernou kytici k narozeninám. Jinak jsem samozřejmě dostala mnohem více květin i v práci nebo v rámci maturit. Samozřejmě jsem zase nic nevyfotila…

kytka s větrákem, což je momentálně moje největší láska:-)

Asi po roce jsem byla v Tescu a kromě jídla a svíček jsem si koupila povlečení. Je z bavlny a má pěkný vzor.

Lizzie si ustala v posteli:-)

Vyhlásila jsem soutěž, vyhrála Alenka.

Červen byl docela dost náročný na čas, ale jsem moc ráda, za ty dvě grilovačky na chatě a hlavně za koncert. Jinak jsem samozřejmě spokojená s tím, že moji miláčkové zvládli ústní maturitu. Taky jsem se dost vztekala kvůli vyplňování online dotazníku na cestu do Řecka:-D V červenci budu mít především dovolenou, tak snad to bude trochu jiné a budu se snažit i více fotit:-) Jaký byl váš červen? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Červen 2021

 1. Lucie

  Ahoj, 15 let na němčinu, to už musíš úplně všechno snad umět:-) I když ono je asi pořád co se učit a zdokonalovat se. Hrníček moc krásný, myslím, že ten nápis o něčem svědčí a moc ti to přeji:-) Díky za hezké shrnutí ve fotkách, tyhle články mě baví:-)

 2. Helena

  Červen je pro všechny, co mají cokoli společného se školou naprosto vyčerpávající měsíc. I bez toho nasazení obdivuji každodenní příspěvky.
  Hani, užij si července, odpočívej a raduj se z léta!
  Helena

 3. Stáňa

  Hanko, stejně jako Helena obdivuji, že i v období maturit a uzavírání školního roku jsi zvládla přidat každý den článek na blog. A pečící výkon v podobě kremrolí a mufinů je taky obdivuhodný.
  Užívej si prázdnin, zlvášť po letošním podivném školním roce budou fakt zasloužené.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   díky moc! Některé dny to bylo fakt hodně těžké, ale teď už mám dovolenou, tak je to pohoda.

 4. WantbefitM

  Červen sis teda hezky užila 🙂 Já měla poslední zkoušku až 28.6, tak jsem toho z června moc neměla. Doufám, že teď si to částečně vynahradím 🙂 První fotky Frankieho jsou moc povedené 😀 jinak ti to na těch fotkách ze sborovny mooc sluší! 🙂 Mě by vždycky bylo líto, když by mi takhle odešli žáci <3 Hlavně, že to všichni zvládli 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   to mně je taky vždycky moc líto, někdy i doufám, že se třeba nedostanou na vysokou a půjdou k nám na vošku, abych je pořád vídala:-D Frankie je můj miláček:-)

 5. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, tomu říkám opravdu nabitý měsíc. Vlastně pro mě je to rok, co mám maturitu, bohužel jsem se nedostala na vysokou díky právě hodnocení mé češtinářky, kdy nejlepší člověk ze třídy měl dvojku a klasický dvojkaři už trojku. Mrzí mě to, ale beru to tak, že si pro mě osud přichystal zřejmě něco jiného a třeba i lepšího.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   to je škoda, že ti to s vysokou nevyšlo. Nevím, jak u vás probíhala maturita, ale ono je to vždy ošemetné, protože je to pokaždé hodnocení toho momentálního výkonu. Ale přistupuješ k tomu dobře, třeba by se ti ta vysoká nakonec ani nelíbila. Zase máš příležitost vyzkoušet něco jiného:-) Červen je jinak ve školství jeden z nejnáročnějších měsíců, když je člověk třídní a učí maturitní předměty. Nejvíce mě vyčerpává ta byrokracie, učení je v pohodě, to mě samozřejmě baví:-)

 6. MonalisaBeautyERiAnna

  MOje milá, úžasn hrnek, naprosto výstižný!!! Chtěla bych být tvá kolegyně, takové mega pohoštění jsi připravila, to je opravdu OBDIVUHODNÉ, já bych neumotala ani jednu kremroli, naotož takový počet …, úžasná. Ty brutální vedra nenávidím, to snad raději mínus dvacet, je to k nevydržení. Člověk by z toho až onemocněl. Setkávám se s tím, že čím dál tím více lidem tyto přehnané tropické teploty nedělají dobře, a to doslova. Jen snad můj M. miluje právě toto počasí. Krásný měsíc jsi měla, hodně naplněný a pestrý. Koncert plně chápu, snad se taky na nějaký průběhu léta dostaneme. Krásné sváteční úterý přeji.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   díky moc, hrníček mi udělal velikou radost. Co se týče kremrolí, určitě bys to taky zvládla, ono to vypadá složitě, ale šlo to dobře. Jen mě nebaví potírání vajíčkem:-) Vedra nesnáším, zima a déšť mi vůbec nevadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *