Candle haul: jaro – léto 2021

Krásný den,

už hodně dlouho tu nebyl článek o nových svíčkách a voscích. Moc jsem toho nenakupovala, ale zase něco objevilo díky narozeninám. Také jsem se konečně dostala do Tesca, jehož svíčky jsou dost chválené. No nic, jdeme na to:-)

Tesco

V Tescu byla akce 2+1 na svíčky za 39 Kč. Měli několik variant, ale mě nejvíce zaujala tato Fig & Mulberry. Voní velmi intenzivně (za studena), podle mě bude ideální na podzim. Je to krásná šťavnatá záležitost a moc se mi líbí i barva.

Kromě těchto tří svíček mě zaujala i jedna vysloveně letní záležitost, která mi tu zrovna voní, když píšu tento článek:-D Je to svíčka Clementine, která má pěkný veselý obal a stejný motiv se objevuje i na potisku svíčky. Voní svěže po citrusech, ale není to nějaké WC čistidlo. Jsem s ní moc spokojená.

od Martinky

Od kolegyně Martinky jsem dostala nádhernou velikou svíčku od značky Scented Candle. Je v parfemaci Soft Cotton a je to opravdu příjemná, čistá záležitost. Myslím si, že tento typ vůně bude sedět všem.

od kolegyně Ivanky do školy

Já i Iva jsme přinesly do školy nějaké svíčky, které tam hořely jako památka za Filipa. Ne vše jsme vypálily a Iva mi dala tyto dvě domů. První z nich je z Pepca a je v parfemaci Cinnanom Apple. Druhým kouskem je svíčka ve skle od Scented Candle ve verzi Oriental.

od Terky

Terka mi k narozeninám připravila krásný balíček, kde kromě jiného byl i vosk Verbena od Yankee Candle. Ona mě moc dobře zná, a proto ví, že je to moje oblíbená parfemace. Měla jsem tento vosk už několikrát a vždy jsem byla spokojená.

od Ivanky k narozeninám

Ještě tu mám jedno narozeninové připomenutí, tentokrát opět od kolegyně Ivanky. Ona miluje pálení svíček jako já, takže věděla, čím mě potěšit. Dostala jsem v balíčku hned tři kousky od značky Scented Candle. Jedná se o kulatou svíčku Berries & Cake a dvě hranaté, které mám moc ráda. Jmenují se Frozen Berries a Forest Fruits.

To by dneska bylo vše:-) Už se zase pomalu blíží svíčková sezóna, tak se tyto články budou (snad) objevovat častěji. Znáte svíčky z Tesca? Jakou s nimi máte zkušenost? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

22 thoughts on “Candle haul: jaro – léto 2021

 1. vyzobaná slunečnice

  Hani, zaujala mě ta svíčka z Tesca, a protože zrovna objednávám online jídlo, už jsem si ji tam přihodila, i když není v akci. Vyzkouším ji. Díky za tuhle recenzi, i když svíčky zatím nekupuju ani nepálím a ještě doma nějaké mám. Měj pohodový den.

 2. Helena

  Já svítím celoročně, i letní večery mám ráda s mihotavým plamínkem.
  Neznám ani jednu z tebou inzerovaných, povědomé je mi balení soft cotton, Po té bych asi sáhla.
  Haničko, měj příjemný den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   mám to stejně, ráda pálím po celý rok, jen v létě to nemusí být tak intenzivní vůně. Parfemace bavlny je moje všeobecně oblíbená.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, svíčky z Tesca znám a za mě obyč svíčky, k Yankee se to neblíží, ale když to člověk má jen na tu atmosféru bohatě to stačí. Osobně teď nejvíc fandím Pepco svíčkám kvůli cenám, ale jinak si ráda dopřeju i AirWick, obzvláště v zimě mají povedené limitované edice. Z těchto mě nejvíce zaujala Frozen Berries svíčka 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   máš pravdu, jsou to docela obyčejné svíčky, ale ne vždy se mi chce za svíci dávat tolik peněz, někdy mám náladu jen na ten plamínek. Frozen Berries jsem měla už aspoň dvakrát a vždy jsem byla moc spokojená, tak doufám, že se to udrží.

 4. Stáňa

  Já zatím pálím jen v práce (souboj se závodní jídelnou, povětšinou marný – parfemace, která přehluší filé a smaženou cibulku asi neexistuje a já zas v létě v kanclu nejsem schopná existovat bez otevřeného okna, zejména po ránu), doma moc ne – nějak si na to v létě moc často nevzpomenu).
  Zaujaly mne ty svíčky z Tesca, hlavně ta clementinka.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   taky mi to za chvíli začne. Naše sborovna sídlí také nad kuchyní a jídelnou a je to hned znát. Ta svíčka z Tesca je moc fajn.

 5. Lucie

  Ahoj, svíčky z Tesca neznám, docela mě zajímá, jak se ti osvědčí, ta Fig&Mulberry vypadá zajímavě. A pak se mi ještě líbí svíčky Scented Candle. Dřív jsem kupovala pouze svíčky YC, teď už začínám lovit i v jiných vodách.

 6. Lucia

  Sviečky z Tesca sme kupovali ako darček k narodeninám, ale osobne s nimi nemám skúsenosť. Mojou srdcovkou sú Yankee candle 😀

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já Tesco zkouším poprvé, za chvilku mi tu dohoří ta Clementine vůně. Jsem s ní spokojená, neměla jsem velká očekávání, ale takto na léto je ideální.

 7. Dáša F.

  Hani, koukám, jakou máš zásobu svíček. Já pálím hlavně na podzim a přes zimu. I když v létě mám ráda svíčky na terase, to jsou pak fajn večery při mihotání plamínků.
  A z vůní mám ráda hlavně citrusy.
  Měj prima dny. D.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Dášo,
   zase se mi to za několik měsíců nashromáždilo:-) Na chatě taky ráda pálím venku svíčku, je to moc příjemné.

 8. Zuzka

  Ahoj, práve Mullberry a fig som z tesca mala, teda len v čajovkách (potrebovala som do práce) , ale je to naozaj príjemná vôňa, sladká, ale ľahká zároveň. Veľkú sviečku som ešte nemala z Tesca. Mne pribudlo niekoľko YC začiatkom leta, ale momentálne mám obdobie, že mi nič nevyhovuje a vadia mi všetky aj menej výrazne vône, tak len dúfam, že sa to začiatkom sviečkovej sezóny zmení😊

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem taky žádnou jejich velkou svíčku nezkoušela, ale na tyto menší ve sklenici jsem zvědavá. ta clementinka voněla pěkně.

 9. Sabina

  Ahoj Haničko,
  já úplně cítím, jak krásně to voní. 😀 Kupuji levné svíčky i dražší. Popravdě, nakupuju asi nejvíc u nás u Vietnamců. Mají tam velký výběr a dokonce ty svíčky i dost voní. Ne sice jako Yankee, ale zase pak nemusím větrat. 😀

  1. ciculka Post author

   Ahoj sabi,
   já to mám stejně. U Vietnamců kupuji ty voňavé náplně do zásuvky, to jsou poloviční ceny:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *