Březen 2022

Krásný den,

je čtvrtek večer, zítra začíná duben a já jsem se konečně dostala k tomu, abych začala sepisovat shrnutí měsíce. Opět jsem s fotkami na štíru, ale něco málo tu mám.

lakovací okénko: sytě růžová od Gabrielly Salvete, pastelová světle růžová taktéž, zastřená vínová z Avonu, šedohnědá z Avonu

V březnu jsme měli po dlouhé době hráčský večer a skvěle jsem si ho užila. Jsem moc ráda, že jsme se všichni sešli, končili jsme dlouho po půlnoci a bylo to skvělé.

Od jedné žákyně jsem dostala tulipán k MDŽ. Některé kolegyně ho dostaly také, takže jsme pak měli krásnou kytici ve sborovně. Je to jen drobnost, ale ten tulipán mi opravdu udělal velikou radost. Pondělky jsou vždy nejhorší, tak aspoň nějaké světlo ve tmě:-)

Nějaké jarní kvítí jsem si pořídila i na jídelní stůl.

V březnu mě často slzely oči, takže jsem byla v práci několikrát nenamalovaná.

Jedno Zátiší – park u zadního vchodu naší školy. Fotila jsem to cestou z práce. Většinou chodím domů mezi třetí a čtvrtou a přiznám se, že toho mám občas plné kecky…

Konečně se zmírnily podmínky v domově seniorů, kde máme babičku. Naši ji vyzvedli, objeli společně nějaké záležitosti a pak přijeli ke mně a dali jsme si všichni skvělou večeři, kterou jsme s mamkou připravily. Já jsem toho tedy moc nejedla, noc předtím jsem prozvracela (takže rohlíky a pak suché brambory…). Myslím si, že holandský řízek si zase několik let nedám…

Konečně jsem se donutila a vyprala většinu štětců na líčení. To je činnost, která mě tedy vůbec nebaví.

Jedna večeře:-) Žitný chlebík s vajíčky a zeleninou. Ráda si dávám jídlo na dezertní talířek, který je pak plný a já mám pocit, že jsem toho snědla více:-)

Selfie z práce:-) Přijde mi dost divné se tam fotit, jsem jako ti naši puberťáci:-D

Nějaké mlsání z práce. Corny tyčinka byla skvělá, limitka pistáciové kaštany taky. Cereální tyčinka banán se sušenkou mi také moc chutnala. Kaštany jsem sehnala klasicky v Bille, ty další dvě tyčinky byly součástí snídaní u nás v práci. Ráda se všechny tři koupím znovu.

Kocour Shakespeare se opaluje v krabici s dárkovými papíry:-D

Kolega mi koupil Penny časopis, tak jsem si tam vyhlédla nějaké nové recepty. Máte se na co těšit:-)

Byla jsem i na koncertu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Mám moc ráda tento typ hudby. Nemám z tohoto koncertu žádnou fotku, ale dám sem aspoň nějakou hudební ukázku.

Čtvrtek před covidem – v práci jsem byla od sedmi do půl páté, pak mě vyzvedla kolegyně a jely jsme společně do divadla. Tam nás čekalo další představení v rámci Klubu mladého diváka. Celý týden jsem se doma i v práci testovala, protože naši chytili covid. Ještě před představením jsem měla test negativní, večer už byl pozitivní… Bylo mi pěkně blbě, ale divadlo se mi líbilo. Hra se jmenuje Přišel na večeři a hlavní roli hraje Roman Štabrňák.

Na cestě do divadla po práci. Řekla bych, že je vidět, že je mi už hodně špatně…

Poslední fotky jsou kočičí. Covid samozřejmě taky mám, je mi blbě a momentálně jsem doma na neschopence…

Kdy jste byli v divadle naposledy vy? Jaké hry máte rádi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

18 thoughts on “Březen 2022

 1. Sabina

  Ahoj Haničko,
  praní štětců je taky moje neoblíbená činnost, dost to flákám. Teď zrovna už to odkládám třeba dva týdny a to nemám zdaleka tolik štětců, co ty. Mám tu sadu od tebe RT, tu na oči RT, jak jsem si kupovala a dvě cestovní Sephory, co už se ani neprodávaj. Naposledy jsem byla v divadle jako takovém snad ještě se školou jako náhradník v KMD a to na Petr a Lucie v divadle V Dlouhé. Ráda bych na nějakou hru od Hartla, to ještě uvidím s lístky to bývá dost kříž, je to dlouho dopředu vyprodané…..

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já mám sbírku za spoustu let. Divadlo V Dlouhé patří mezi moje oblíbená pražská divadla, byla jsem tam mnohokrát. Hry od Hartla mě úplně nelákají, ale kdybych dostala lístek, určitě bych šla.

 2. Iwka

  Ahoj Hanko. Do divadla jsme s manželem měli předplatné několik let. Ustalo to s kovidem a pak, když už bylo možné jít s respirátorem, tak jsem to vzdala, protože to neudýchám. Je mi to hodně líto, ale nic s tím nenadělám, jen si říkám, že občas divadlo i televizi není špatné. Swingoné melodie a starý jaz mám moc ráda a určitě to musel být super zážitek slyšet Melody Makers. Zdraví Iwka

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   máš pravdu, ty respirátory jsou děsné, ale nyní to naštěstí jde bez nich, tak si to užívám i s rtěnkou:) Swingové melodie jsou skvělé, koncert jsem si užila.

 3. Šárka

  Ahojky 🙂 Praní štětců mě taky nebaví, proběhlo před týdnem, teda ne přímo praní, ale vyčištění za pomocí spreje. Strašně bych šla na něco do divadla, ale manžel na to moc není, asi bych musela vytáhnout kamarádku. Naposledy jsem byla ještě před Covidem na muzikálu Sestra v akci. A nějakou deskovku jsem už léta nehrála, ach jo, co všechno si člověk připomene. No třeba Carcassone zase vytáhneme, to nás moc bavilo. Přeji krásný víkend 🙂

  Můj život ve slovech

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky to někdy vezmu jen sprejem:-) Já chodím nyní s dvěma kolegyněmi, které sice neučí češtinu, ale do divadla jít chtějí, což je fajn:-) Vždy si to společně užijeme. Na Sestře v akci jsem taky byla, dokonce na premiéře, to jsem vůbec nečekala:-) Carcassone mě taky dřív hodně bavilo, ale doma ho nemáme, takže jsem ho nehrála tak asi deset let…

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, měla jsi zajímavý březen. Ten Havelka na živo by mě taky bavil, i když normálně bych si ho nepustila. Nebyla jsem v divadle ani na koncertu hezky dliuho, ale letos to snad už napravím. Naposledy jsem viděla Caffé Groll v jihočeském divadle podle novely Honzy Stiftera.
  Měj se pěkně, těším se na další články.
  Sabča

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   Jihočeské divadlo mám ráda, několikrát jsem tam byla a moc se mi to líbilo. Taky se těším na tvé články!

 5. Stáňa

  Hani, „většinu štětců“ 😮 ? Ty máš ještě nějaké další? I tohle množsžví mi přijde impozantní.
  Pokud jde o divadlo, tak jsem ostuda – nebyla už jsem hrozně dlouho nikde.
  Ten časopis Penny možná skočím někdy koupit jako změnu inspirace. Beru si časopisy v Albertu a občas v Bille, ale v poslední době jsem tam nic zajímavého neobjevila (akorát v posledním Albertu je recept na věnečky z odpalovaného těsta, tak by bych ráda vyzkoušela).
  Držím palce, ať jsi brzo fit

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   mám ještě jeden kelímek, kde jsou ty, které nepoužívám. Ty jsem kvůli tomu neprala:-D Billa časopis jsem taky měla a nic mě tam nezaujalo. Do Alberta nechodím skoro vůbec, takže jejich časopisy neznám. Na odpalované věnečky se také chystám, tak uvidíme, kdy se mi to povede.

 6. Lucie

  Ahoj, přeji ti, ať jsi brzy v pořádku:-) Praní štětců je činnost, kterou nesnáším, proto mám doma hodně štětců a když mě zaujmou, tak neváhám kupovat další, abych je mohla prát až po co nejdelší době. V divadle jsem naposledy byla ještě než vypukla pandemie, to už je dlouhá doba..

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   díky moc! S těmi štětci to mám úplně stejně. Já do divadla chodím docela často, hodně díky KMD, ale ráda jdu samozřejmě i bez žáků. Naše příbramské divadlo má skvělý soubor a fakt dobré hry.

 7. Helena

  Musím říct, že ji já jen zírám na množství štětců – hotové velké prádlo :o)
  V divadle jsme byli na konci ledna, už se zase chystáme :o)
  Hani, přeji lehký průběh a rychlé uzdravení.
  Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   taky v dubnu vyrazím, zase na KMD. Už se moc těším, jdeme na Soudné sestry a já mám Pratchetta opravdu ráda. Štětců mám hodně, nerada je peru a taky jsem je už hooodně let nevytřídila.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   já nejsem schopná je nějak třídit, ale teď o víkendu jsem dala část pryč. Vytřídila jsem nějakou kosmetiku a spoustu dalších věcí a vezla jsem je s mamkou do skladu pomoci, kam u nás chodí Ukrajinci. Od pána, který to tam má na starosti, jsme dostali seznam nedostatkového zboží, tak jsem se podle něj řídila. Protože sem míří hlavně ženy, přidala jsem i nějakou dekorativní kosmetiku, ale nemám pocit, že by to namých zásobách bylo nějak extrémně znát.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ještě to není úplně ideální, ale zkusím jít zítra do práce, snad to dám… Divadlo bylo moc pěkné, naši uvažují, že by na to taky šli. Tn tulipán mi udělal radost, je to jen drobnost, ale fakt, že to někoho napadne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *