Aplikace lásky – recenze

Krásný den,

romantické příběhy mám moc ráda, a proto jsem neodolala ani novince z nakladatelství Cosmopolis. Kniha se jmenuje Aplikace lásky a autorkou je Tash Skilton, což je pseudonym dvou dam, Američanky Sarah Skilton a Íránky Sarvenez Tash. Knihu jsem získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Miles a Zoe mají neobyčejnou práci – živí se jako ghostwriteři na seznamovacích aplikacích. Klienti jim platí za to, že pro ně založí jejich vlastní neodolatelný profil, projdou řadu možných kandidátů a začnou si psát s tím, koho vytipují coby ideální protějšek. Jakmile se prolomí ledy a přeskočí první jiskra, nechávají zbytek na svých klientech.

Jenže, co když se ghostwriter zamiluje do ženy, kterou vybral pro svého klienta? A co když za jejím profilem také stojí někdo jiný?

Ve skutečnosti se možná nemůžou vystát, ale v online světě to mezi nimi jiskří. Přijdou Miles a Zoe na to, že mají společného víc než každodenní hádky o poslední koláč a místo v oblíbené kavárně?

zdroj

moje hodnocení:

Celý příběh se točí kolem Zoe a Milese, kteří se oba dva živí jako ghostwriteři pro dvě konkurenční seznamovací agentury. Nevíte, kdo je ghostwriter? To je člověk, který na základě informací od vás píše vašemu protějšku , s nímž jste se seznámili v nějaké randící aplikaci. Shodou okolností si Zoe píše s Milesem a ani jeden to neví.

Ironií osudu je ale fakt, že se ti dva znají z kavárny, kde spolu soupeří o nejlepší stolek a staré mandlové sušenky. V reálném životě je jejich vztah plný bojů, ale v tom virtuálním si neuvěřitelně rozumí. A to je docela problém, protože ghostwriter by se rozhodně neměl zamilovat do svého protějšku (který vlastně není jeho, ale klienta).

Hned na začátku knihy na obálce najdete velmi vtipný dotazník, kterým si můžete zjistit, zda je kniha opravdu určená pro vás. Všimla jsem si toho už u jiných romancí z Cosmopolisu a musím říci, že se mi tento detail fakt líbí. Já jsem si ho samozřejmě poctivě vyplnila a na vše jsem odpověděla ano:-D

Kniha je klasicky dělená do kapitol, přičemž se zde střídají pasáže z pohledu Zoe a Milese. Také se často v úvodu objevují velmi vtipné (až kuriózní) emaily jejich šéfů, kteří se snaží pomocí metody cukru a biče motivovat své zaměstnance. Kompozice mi vyhovovala, vůbec jsem se neztrácela v ději a ani v postavách.

Dost jsem se těšila na špičkování a flirtování obou hlavních hrdinů, ale bylo to trochu slabší, než by se mi líbilo. Miles je postava, která mi byla sympatická už od začátku a opravdu jsem mu fandila. Zoe je takový opak. na mě je neuvěřitelně neurotická, hodně výstřední a podivná, takže jsem si k ní mnohem hůře hledala cestu. Po setkání s jejími rodiči to bylo ale lepší:-)

Líbí se mi ale, jak je zde zachycen New York. Popisy města jsou opravdu povedené a autorkám se povedlo zachytit takovou tu chytlavou městkou atmosféru. Nejvíce je to znát, když se Miles dvoří své dámě.

Důležitou součástí této moderní romance je rozhodně humor. Ten je pěkně ironický a sarkastický, což mám moc ráda. jsou tu i lehce bláznivé prvky, jako třeba posedlost jedním filmem.

Je vám asi jasné, že zde nemůžete čekat nějaké hluboké myšlenky nebo překvapivé zvraty, ale je to příjemné, lehké čtení. Kniha je napsaná dynamicky, měla jsem ji přečtenou za chvilku. Jestli si potřebujete odpočinout u nějakého nekomplikovaného, ale příjemné příběhu, Aplikaci lásky určitě vyzkoušejte.

Za zaslání výtisku ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy knihu seženete na stránkách Grady.

Máte rádi městské prostředí, jako je zde třeba New York? Líbil se vám film Láska přes internet? Co si myslíte o seznamovacích aplikacích? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Aplikace lásky – recenze

 1. Helena

  Vánoční čas a omezení sociálních kontaktů, k tomu včerejší upršený den – perfektní chvíle na odpočinkovou knihu.
  Haničko, přeji hezký sváteční den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já vůbec neznám seznamovací aplikace (celkově aplikace moc nepoužívám:-). Je to taková hodně odpočinková literatura, ale moc fajn. Já jsem zrovna romantiku vyměnila za nového Chrise Cartera:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *