ABH Sultry paletka

Krásný den,

dneska se společně podíváme na zoubek paletce, se kterou se líčím víceméně už dva měsíce v kuse. Jedná se o paletku Sultry od americké značky Anastasia Beverly Hills. Kupovala jsem ji v lednovém výprodeji na eshopu Sephory, kde vyšla v sadě s dalšímu produkty na neskutečných 699 Kč. Plná cena je cca 1300 Kč. Je to jedna z mých prvních dražších paletek a byla jsem hodně zvědavá, jestli uvidím nějaký rozdíl v kvalitě, když je tak drahá.

Na první pohled má paletka luxusní balení. Já ji mám v dárkové kazetě, která je celá třpytivá stejně jako Sultry paletka. Ten povrch je překvapivě na omak docela příjemný, nijak zásadně neškrábe a nepadají z něj třpytky. Je i dost pevný, otestovala jsem to:-D Kočky mi paletku v noci už párkrát shodily na zem a přežila naprosto bez úhony. Zavírání je na magnet a je u něj takové menší stužkové poutko, takže se s ní dobře manipuluje. Uvnitř je veliké zrcátko, ve kterém se vždy ráno líčím. Kromě 14 stínů byste tu našli i oboustranný štětec, který občas používám k „blendění“ (nemám totiž vyprané štětce).

během focení jsem si ji zase umatlala:-D

Barevné spektrum této paletky je vysloveně neutrální. Z této řady vybočuje vlastně jediný stín, a to ten intenzivně meruňkový Bloom. Co se týče barev, jsou zde zastoupené matné i třpytivé stíny. Pigmentace je opravdu velmi dobrá, hodně intenzivní. Klidně bych si dovolila tvrdit, že ten, kdo není v líčení nějak zkušený, bude mít možná docela problém, aby to napoprvé nepřehnal. Stíny práší celkem málo. Velmi dobře se mi s nimi pracuje. Snadno se do sebe ztrácejí a mají hodně slušnou výdrž. Maluji se kolem šesté ráno, v sedm jsem už v práci, domů dorazím většinou kolem čtvrté odpoledne a pořád to vypadá slušně:-D Stíny používám vždy s bází, ale značky u báze různě střídám.

horní řada
spodní řada

Celkově jsem s touto paletkou hodně spokojená. V nejsvětlejším matném odstínu Fresh už mám díru. Úplně jsem se zamilovala do odstínu Cyborg. Taky bych ráda vyzdvihla to, že jsou tu dva střední odstíny do ohybu jeden teplý Twig a jeden studený Slate.

A jestli vidím nějaký rozdíl u takto dražší paletky? Určitě ano- Především v pigmentaci, ve výdrži a také v samotné práci s jednotlivými barvami. Já se maluji každé ráno už téměř dvacet let, tak moc dobře vím, jak dlouho mi obvykle líčení očí trvá. S touto paletkou to jde fakt rychle a nepotřebuji k tomu ani nějak drahé štětce.

Znáte značku ABH? Jak se vám líbí paletka Sultry? Zaujala vás ještě nějaká jiná jejich paletka? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

13 thoughts on “ABH Sultry paletka

 1. Lucie

  Ahoj, značku znám, i když ještě z osobní zkušenosti jsem neměla tu čest, paletka se mi líbí, skladba odstínů povedená a rozhodně je fajn, že kvalitou za to stojí. Jinak od téhle značky se mi hodně líbí třeba paletka Amrezy.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   jestli se k paletce někde dostaneš, určitě ji vyzkoušej. Na Amrezy jsem se taky dívala, ale je docela teplá a růžová, to nejsou úplně moje barvy. Ale třeba bude taky jednou v nějaké super akci, to bych pak asi neodolala:-D

 2. Helena

  Haničko, vlastní zkušenost nemám, ale rozdíly jsou opravdu velké – v pigmentaci, nanášení, výdrži.
  Musím říct, že ráno potřebuji, aby to šlo dobře a rychle a drželo to tam, kde chci já – ale to chce asi každá…
  Hani, mj hezkou neděli. Helens

 3. Helena

  Haničko, vlastní zkušenost nemám, ale rozdíly jsou opravdu velké – v pigmentaci, nanášení, výdrži.
  Musím říct, že ráno potřebuji, aby to šlo dobře a rychle a drželo to tam, kde chci já – ale to chce asi každá…
  Hani, měj hezkou neděli. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   mám doma nyní několik dražších paletek a ten rozdíl je pravdu znát. Na tuto Sultry jsem si v posledních týdnech opravdu hodně zvykla, protože to s ní jde rychle a stíny vypadají dobře opravdu několik hodin.

 4. Stáňa

  Já s paletkami moc zkušeností nemám – má většinou jen jednu a to ještě max. se 4 odstíny. A vydrží mi vždycky hodně dlouho. Odstíny jsou tu zajímavé, jen nevím, jestli bych využila všechny, zejména s těmi teplými, laděnými do hněda a bronzova nemám zkušenosti.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to já mám větší paletky moc ráda. Maluji se každý den, mám ráda různé barvy, vždy to ladím s oblečením a doplňky. Líčení očí je pro mě opravdu nejzábavnější:-D Mám tmavě hnědé oči, takže hnědé odstíny bez problémů unosím.

 5. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, s ABH nemám ještě zkušenosti a osobně mě víc láká jiná značka nazvaná dle zakladatelky a to Natasha Denona. No vzhledem k ceně jsem se ani k ní ještě nedokopala.

  Měj se krásně

 6. Pavla

  Ahoj Hani, ty odstíny jsou úúúúúžasné, ta pigmentace, ach. Teď tu paletku chci :-D. Já bych řekla, že do stínů se vyplatí investovat, ale ráda zkouším i levnější stíny. Momentálně toužím po Natasha Denona Glam Palette a objednala jsem si svou první paletku od MACu, tak jsem na ni zvědavá. Nejdražší paletkou, kterou doma mám, je Naked 3 od Urban decay a pořád ji mám moc ráda. Mám problém vybrat si tu nej paletku pro mě, ve které by se mi líbily všechny odstíny :-D. Obstojnou kvalitu stínů má i Makeup Revolution, od nich mám dvě paletky. No prostě, je to složitá problematika, důležitá je pro mě pigmentace, (ne)prášivost a variabilita stínů. A pořád bojuji s tím, zda si kupovat spíše monostíny nebo paletky :-D.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem se do té paletky fakt zamilovala, mám už ve dvou odstínech díru… Paletku od Macu jsem ještě žádnou nezkoušela. Od MUR mám doma docela dost paletek, na některé ještě plánuji recenze. Jinak mám taky pořád ráda mono stíny, i když paletky jsou momentálně mnohem populárnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *