Krásný den,
listopadové skóre hodně nízké, převažují tu recenzní výtisky. Nějak jsem nestíhala, i když bych si chtěla číst více. Slibuji, že prosinec bude mnohem bohatší. U již zveřejněných recenzí vás vždy odkážu na konkrétní článek.
Alexis Hall – Kandidát na přítele
Překvapivě tu mám tento měsíc hned dvě gay romance a první z nich je o takovém falešném vztahu, kdy se naoko dají dohromady dva opravdu hodně odlišní mladí muži. Luc je hvězda bulváru a potřebuje vylepšit reputaci, Oliver je spořádaný právník a vegetarián, který potřebuje doprovod na rodinnou akci. Domluví se, že si navzájem pomohou, ale samozřejmě mezi nimi přeskočí jiskra. Celá romance byla fakt skvělá, hodně vtipná, plná komických scén. Samozřejmě zde byly i vážné okamžiky, ale vše fungovalo a rozhodně mě to bavilo.

Jax Calder – Překvapivý náhradník
Překvapivým následníkem trůnu je v tomto románu Callum, který vyrůstal v USA se svojí americkou matkou a britského otce, mladšího syna britské královny Catherine, moc nevídal. Jenže všichni, kdo byli v pořadí na následníka trůnu před ním, byli obviněni ve velké korupční kauze a museli odstoupit ze svých královských pozic. Najednou je Callum první v pořadí a svůj relativně bezstarostný život v USA musí vyměnit poněkud chladnější Anglii, kde ho zrovna nevítají s otevřenou náručí. Překvapivou podporu získává od mladého ministerského předsedy Olivera, sympatického rozvedeného třicátníka, který se z dělnické třídy vypracoval až na vrchol a dokázal uspět ve světě britské politiky, i když je gay. Sice jsem se trochu bála, jak se mi bude líbit fiktivní královská rodina, ale bylo to v pohodě a opravdu to dobře fungovalo. Callum je takový milý mladý muž, který chce, aby každému bylo po jednání s ním lépe. Neumí se moc přetvařovat a občas je trochu nešikovný. Oliver je proti němu docela švihák, taky má trochu protiroyalistické tendence, ale ta chemie mezi nimi je fakt uvěřitelná a skvěle popsaná. Já jsem se tu nasmála a vůbec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, jak mě to bavilo.

Donna Ashcroftová – Vánoce ve skotské vesničce
Na tuto milou vánoční romanci vyšla recenze, najdete ji zde.

Natasha Lester – Zmizení Astrid Bricardové
Další skvělý a poutavý příběh, kde Natasha Lester perfektně spojuje módu a dějiny dvacátého století – recenze je zde.

Laurie Gilmorová – Kavárna s vůní perníčků
Skvělá podzimní romance, kde se už moc těším na další díl. Recenze je zde.

Celkové skóre pěti knih je opravdu bída, ale v prosinci jsem už u desítky a ještě nekončíme, tak předpokládám, že to bude pro vás i mnohem zajímavější. Na druhou stranu zde nemám žádné propadáky. Nejslabší je ta vánoční romance, u ostatních knih jsem byla extra spokojená a hodnotila jsem je plným počtem. Která kniha vás z dnešního seznamu zaujala nejvíce? Napište mi:-)
Vaše Čičulka
Hani, sáhla bych po kterékoli z tvé nabídky. Žádné těžké čtení, vše prostě na pohodu s dobrým koncem…
Přeji příjemný pátek. Helena
Ahoj Helenko,
to jsi napsala přesně. Já jsem ani na nic extra náročného neměla náladu.
Hani, Zmizení Astrid Bricardove´mudi být hezké čtení, mám spisovatelku ráda.
Ahoj Míšo,
já ji mám taky ráda a opět nezklamala.
Ahoj, bída je to u mě, knížku už jsem nedržela v ruce snad několik týdnů a když už se mi poštěstí, přečtu jen pár stran. Nejvíc se mi líbí ty podzimní a vánoční romance.
Ahojky,
já jsem díky nemoci v prosinci zase něco pořádně učetla, tak z toho mám radost.
Hani, já z tvé pětky četla Kavárnu s vůní perníčků a Vánoce ve skotské vesničce – oboje opravdu nenáročná romantika. Jina pět knih za měsíc je u mne spíš hodně než málo 😀
Ahoj Stáni,
já doufám, že v prosinci bych se zase mohla blížit k mým obvyklým 13 kusům, to by mi vyhovovalo…