Krásný den,
co se týče přečtených knih, tak duben se nějak utrhl ze řetězu. Jak jsem doma na home office, tak jsem si zase velmi nezdravě přehodila režim a každý den jsem schopná číst do rána, v osm pak vstanu a pracuji až do odpoledne… Dala jsem si velké předsevzetí přečíst co nejvíce restů, co tu mám už od Vánoc. Musím říci, že jsem na sebe hrdá, protože jsem likvidovala skoro všechny hromady. Bohužel tu mám i nějaké kousky, které jsem začala číst, nebavily mě, a tak jsem je nakonec odložila. Byly to samé knihy, které jsem sehnala třeba, když se rušily části knihoven. Jinak tu bude hodně oddechová literatura – směsice romantiky a detektivek. Dneska to bude hodně dlouhé, takže se na to připravte:-)
Lenka Lanczová – Schody do nebe
Měla jsem na začátku měsíce nějaké nostalgické období a hodně jsem se věnovala oblíbeným knihám od Lenky Lanczové. Schody do nebe jsou moc pěkný dívčí román, kde hlavní hrdinka Žaneta hledá svoje místo v životě. Rodina ji moc nepodporuje, ve škole má spoustu problémů. Je to ale chytrá a milá holka, která to nevzdává. Tento příběh patří k těm starším, ale je moc pěkný. Není tak veselý a romantický jako jiné, ale měla jsem ho ráda už před 16 lety a pořád je dobrý.
Lenka Lanczová – Kam se vytrácí láska
Toto byla jedna z mých nejoblíbenějších knih LL. V tomto románu jsou dvě dějové linie, které se věnují dvěma sestrám, Adéle a Elen. Adéla je hodně citlivá, studuje zdravotní školu, je milá, takový ten příjemný typ dívky od vedle. Elen je její opak je hodně chytrá, sexy, užívá si dost nezávazně, prostě divoška. Každá řeší svůj milostný osud, přičemž Adéla i svoji budoucnost, protože brigáda v nemocnici jí dává psychicky zabrat. Když jsem byla mladší, hodně mě bavil příběh Elen, ale později jsem si spíše oblíbila jemnější Adélu. Ani zde to není moc veselé, některá témata, kterých se tu autorka dotýká, jsou dost vážná a smutná. Je to ale napsané velmi dobře.
Lenka Lanczová – Mokrá louka
Mokrkou louku jsem si už moc nepamatovala, ale i zde jsou dvě sestry, dvojčata, které zůstaly část prázdnin samy doma jen s babičkou a její lehce excentrickou sestrou. Oproti předchozím knihám je zde hodně zábavy, vtipů, romantiky a taky je tu nečekaně otevřený konec.
Lenka Lanczová – Hvězda naděje
Poslední kniha z mého dubnového období Lenky Lanczové. Je to příběh čtyř sourozenců, kde mě vlastně baví jen části věnované Michaele a Romanovi. Zase to není žádná legrace, autorka tu řeší docela závažná témata, kterou jsou podle mě pořád aktuální.
Caz Frear – Mrazivá krutost
Na tuto knihu jsem napsala samostatnou recenzi, najdete ji na blogu. Je to druhý díl s detektivem Cat Kinsellovou a bavilo mě to.
S. J. Hooks – Milostná aféra
Tuto romanci jsem objevila náhodou na eshopu Dobrovského. Je to příběh upjatého univerzitního profesora Worthingtona, kterého na přednáškách provokuje slečna Wildeová. Jednou na ni narazí v baru, dají se do řeči a přeskočí mezi nimi jiskra. Jenže v tomto vztahu se jejich role najednou obrátí a z učitele je žák:-) Příběh je hodně jednoduchý, i psychologie postav není nijak hlubokomyslná, ale moc mě to bavilo. Jsou tu neskutečně vtipné vedlejší postavy, např. Stephenův bratr. Myslím, že při scénách v gay baru se musí každý smát.
Jennifer Miller, Jason Feifer – Pan slušňák
Rovnou říkám, že jsem tuto knihu přečetla jen do poloviny, protože byla děsná. Anotace mě zlákala, těšila jsem se na slovní přestřelky hlavních hrdinů, ale byla to hrůza. Kniha nebyla ani romantická a ani vtipná. Spíše se jednalo o přehlídku zamindrákovaných blbců, kteří se omylem ocitli v jedné knize. Vůbec nechápu, že někdo něco takového sepsal a někdo jiný to byl ochotný vydat. Ta kniha nemá ani hodnotu papíru, na kterém je vytištěná.
Chris Carter – Nenávist
Na poslední knihu Chrise Cartera jsem se tak těšila, že mi ji vedoucí knihkupectví musela přinést do Billy, abych ji získala (knihkupectví byla uzavřená). Doma jsem se na ni hned vrhla a rovnou vám musím říci, že je to jeden z nejlepších dílů, možná vůbec nejlepší. Jedná se o pokračování se sériovým vrahem Lucienem, který byl kdysi spolubydlícím a nejlepším přítelem detektiva Roberta Huntera. Příběh je hodně dynamický, dozvídáme se více o Robertově minulosti a musím říci, že se autorovi skvěle podařilo zachytit absolutní míru nenávisti. Když jsem četla pasáže o Tracy, tak jsem normálně brečela…
Judith Michaels – Podvody
Tuto knihu mi přinesla kolegyně, je to nějaký vyřazený výtisk z knihovny. Kniha je starší, děj se odehrává v 70. letech. Je o dvou sestrách, dvojčatech, které žijí naprosto odlišný život. Sabrina je společenská hvězda, užívá si život v Londýně, večírky, party, všichni ji milují, je obklopená penězi. Stephanie žije s manželem, vysokoškolským profesorem, v USA. Mají dvě děti a problémy. Ji už prostě život manželky v domácnosti a matky vůbec nebaví. Domluví se, že si vymění na dva týdny své životy… Rozhodně mě více bavila část se Sabrinou, protože Stephanie byla sobecká kráva, ale celkově tuto knihu nemohu moc doporučit, nijak zvlášť mě neokouzlila.
Elle Kennedy – Hra
Na novinku od mé oblíbené autorky jsem se hodně těšila. Hlavím hrdinou je všem známý Hunter Davenport, který se v minulostii proslavil především jako neskutečný děvkař. Jenže kvůli jeho chování zapříčinilo ztrátu hokejového titulu, a tak se rozhodl, že bude držet po celou sezónu celibát. Vše je v pohodě, dokud se jeho kamarádka nerozhodne, že ho svede. Příběh mě bavil, hodně jsem se nasmála u Pabla (kdo četl, určitě pochopí) a u bláznivého chování Hollise a Rupi. Není to asi nejlepší příběh z celé série, ale i tak bych mu dala minimálně 85%.
Melanie Moreland – Bentley
Melanie Moreland je celkem nová autorka na českém trhu, toto je její druhý román. Je to první díl série, která je pojmenovaná po hlavních hrdinech, takže tento díl je o Bentleym, mladém a velmi uzavřeném milionáři, kterému někdo usiluje o život. V kavárně se seznámí s neortodoxní Emmy. je to takový klasický příběh o Popelce, ale je to moc pěkně napsané, hlavní hrdinové jsou sympatičtí.
Margaret Drabble – Dotek lásky
Opravdu divná kniha, přečetla jsem jen začátek a musela jsem ji odložit. Asi ji odnesu do nějaké knižní budky, protože jinak se jí asi nezbavím.
Terri McMillan – Až si vydechnu
Zde platí to samé jako u předchozí knihy.
Lenka Lanczová – Sólo pro Kristýnu
Ha, tak ještě jedna Lanczová se tu objevila. Sólo pro Kristýnu jsem si moc nepamatovala, ale je to zase moc pěkný příběh. Kristýna je mladá dívka, která utekla od svých rodičů, protože jí tajili rozvod a nové vztahy. Dostala se ke své staropanenské tetě na maloměsto, kde rozvířila stojaté vody místní společnosti. Zase jsou tu první lásky a zklamání a také se tu objevuje velmi smutný příběh její tety.
Judith Michaels – Zhoubná vášeň
Druhá kniha této autorky a řeknu rovnou, že další číst už nechci. Toto byla opravdu depka. zase se to odehrávalo v 70. letech a opět se tu objevovaly neskutečně nesympatické postavy. Valerie je krásná, bohatá, společensky velmi oblíbená. Přijde o manžela a zjistí, že nemá žádné peníze a že připravil o veškeré úspory i její matku. Začne tedy pracovat. Mezitím se dozvídáme o její minulosti, o kamarádce a prvním vážném vztahu… Knihu jsem dočetla, ale nebavila mě a postavy byly hrozné.
Mona Kasten – Začít znovu
Tato trilogie je velmi chválená, a tak jsem si ji pořídila. Jednotlivé romány jsou pěkně tlusté, ale hodně dobré. První díl přináší příběh Allie a Kadena. Allie má trochu tajemnou minulost, s rodinou nevychází. potřebuje si sehnat podnájem a nakonec skončí u drsňáka Kadena, který holku jako spolubydlící fakt nechce. I on má nějaká rodinná tajemství a problémy, především s otcem a bratrem. Ti dva se nejdříve nesnáší, ale samozřejmě se jejich vztahy nakonec změní.
Mona Kasten Věřit novu
Dawn je nejlepší přítelkyně Allie a Spencer je zase věrná duše Kadena. Oba vypadají, že jsou pohodáři, co nemusí nic řešit, ale opak je pravdou. Zatímco se Spencer potýká s vinou a s činy, které ovlivnily jeho rodinu už navždy, Dawn se bojí vážných vztahů. Vede ji k tomu pohnutá minulost z předchozí vztahu. Román je zase plný vtipů, romantiky, lásky, ale také bolesti a smutku.
Mona Kasten – Cítit znovu
Na třetí díl jsem se těšila asi nejvíce, protože hlavní hrdinové jsou tak trochu outsideři. Sawyer vyrůstala se zlou tetou a hodnou starší sestrou, která jí pomáhá financovat studia na univerzitě. Isaac je hodný kluk, tak trochu nerd, co rád nosí motýlka a výrazné brýle. Ve společnosti je hodně nesmělý, holky se mu dost posmívají. Společná práce tyto dva osamělé lidi svede dohromady a oni se spřátelí, a i když to ani jeden nečeká, sblíží se. Myslím, že Isaaca bude mít každý rád, je to hodný kluk, který má srdce na správném místě. Sawyer se nakonec docela vyloupla, v prvním dílu se nechovala moc pěkně. Musím říci, že celá trilogie mě hodně nadchla, musela jsem číst přes noc.
Catherine Doyle – Vendeta, Mafiosa, Inferno
Tuto trilogii shrnu do jednoho povídání, protože všechny tři díly se týkají jedné ústřední dvojice. Sofie je mladá dívka, studuje na místní škole a v městečku má vlastně jen jednu kamarádku, Millie. Souvisí to s tím, že její otec je ve vězení za vraždu. Do městečka se přistěhovala italská rodina, kde je pět synů. Nicoli je hodně tajemný, ale Sofie se mu líbí. Jenže jeho bratr Luca tomu vztahu brání,je hodně arogantní a očividně něco ví. Pozor spoiler! Celá rodina představuje jeden velmi drsný mafiánský klan, který si přišel vyřídit účty se Sofiinou rodinou. Nečetlo se to špatně, ale mám trochu problém uvěřit chování mafiánské rodiny, které velí banda středoškoláků. moc mladí lidí na takové zabíjení. Dost mi to jinak připomínalo Upíří deníky:-)
Cara Hunter – Není úniku
Cara Hunter je britská autorka, která píše skvělé detektivky. Její novinku Není úniku jsem si tedy nemohla nechat ujít. Jedná se o další příběh s detektivem Adamem Fowleym. Příběh je hodně drsný a smutný, protože začíná tím, že z hořícího domu vynesou dvě malé děti. Jedno z nich nepřežije. Jak je ale možné, že doma nebyl ani jeden z rodičů? A kde vlastně jsou? je to skvěle napsané a autorce se daří udržovat čtenáře v napětí až do konce.
S. J. Bolton – Rakvář
Jestli čtete můj blog delší dobu, tak asi víte, že S. J. Bolton je moje oblíbená britská autorka detektivek. Na Rakváře jsem se hodně těšila, ale byla jsem dost zklamaná. Příběh má dvě dějové linie, obě se tedy odehrávají v minulosti. Knihu jsem nedočetla, chybí mi tedy jen kousek, ale nebavila mě a vadilo mi, že se tam objevily čarodějnice… Na internetu to má celkem dost dobré hodnocení, ale asi jsem čekala něco jako předchozí detektivky.
Penelope Bloom – Jeho banán
Tato kniha byla v poslední době docela populární na sociálních stránkách. Já jsem ji původně v novinkách, které čtu na několika webech přehlédla, ale pak na mě vyběhla na FB. Přečetla jsem si anotaci a nakonec jsem ji ve slabé chvilce koupila v jednom knižním bazaru. Anotace je tedy celkem vtipná a může vyznít dvojsmyslně – hlavní hrdinka Nataša sáhla Brucovi na jeho banán… Překvapivě se opravdu jedná o banán, neboť pro Bruce na dietě je banán k svačině vrchol dne (to pak chápu:-). Je to lehká romance, nic světoborného, tak na jeden večer. Já jsem si to tedy spokojeně přečetla, trochu se pobavila a odreagovala a zase jsem to na knižním bazaru prodala:-) Kdyby byly otevřené knihovny, asi bych si to zní jen půjčila a byla spokojená. Není to tak vtipné jako třeba Alice Clayton nebo starší knihy Christiny Lauren, ale zase to nebudu nijak zatracovat.
Sarina Bowen, Elle Kennedy – On & My
Rozhodla jsem se, že si osvěžím sérii Wags a znovu jsem přečetla tyto gay romance. Je hodně povedená, plná hokeje a krásných chlapů (gayů, což je tedy škoda:-) Wesley a Jamie jsou hokejisti a byli nejlepší přátelé, co se každé léto scházeli na hokejovém táboře. Po letech se znovu setkávají a zatímco Wesley je gay (byl vždy, je si toho plně vědom), tak Jamieho to do té doby nikdy nenapadlo. Užíval si s dívkami a byl spokojený. Přichází léto a kluci začínají pracovat v hokejovém táboře jako trenéři. Wes se Jamiemu přizná, že je na kluky, ale Jamie to neřeší. Nebo řeší, ale trochu jinak, než všichni čekali… V druhém dílu je tu už sladký pár Wesmie, který žije v Torontu, kde Wes začal kariéru profesionálního hokejisty. Před veřejnosti se snaží svůj vztah tajit, aby jim média nedělala problémy. Obě knihy jsou velmi povedené, romantické, sexy, vtipné…
Sarina Bowen, Elle Kenedy – Hodnej kluk
Tato kniha volně navazuje na předchozí dvě, ale vyšla před nimi (tedy aspoň u nás). Je to příběh Jamieho sestry Jess, která se kvůli škole odstěhovala do Toronta. Zde se neustále setkává s hokejovým kolegou Wese Blakem Rileym. Blake známe z knihy My a je to jedna z mých nejoblíbenějších a nejvtipnějších knižních postav. Jess a Blake si spolu kdysi užili a zatímco Blake je přesvědčen, že Jess ho strašně chce, ona se mu snaží neustále vyhýbat. Jejich dialogy jsou neskutečně vtipné, fakt jsem se smála nahlas. Jess je trochu ztřeštěná, ale Blake je neskutečný (a má fakt vtipnou rodinku).
Celkem jsem napočítala 27 knih!!!!! Karanténa přeje mé nespavosti, která dopřává čas čtení:-) Zkoušela jsem ještě přečíst asi tři kniha od Robina Cooka, ale fakt se mi nelíbily a nebavily mě, tak jsem je sem nakonec ani nezahrnovala. Kdybych měla něco vypíchnout, tak je to určitě Nenávist, trilogie Mony Kasten, série Wags a Není úniku. Jak se v době karantény dařilo číst vám? Napište mi:-)
Vaše Čičulka
PS: všechny fotky jsou jako vždy z databazeknih.cz
No teda! Tomu říkám úroda. 🙂 mazec! 😀 tos četla jednu denně? 😀
Ahoj Sabi, skoro jo, co? Jako je to pořádná nálož, jsem zvědavá, jak bude vypadat květen, už jsem toho zase docela dost přečetla.
Ahoj, palec nahoru za to, jak ses činila:) Lanczovou jsem hltala v pubertě, měla jsem hodně ráda tu sérii o Radce, myslím to bylo Počkej na mně Radko a Podej mi ruku Radko. Teď si občas v knihovně půjčuji knížky od Táni Keleové Vasilkové, má taky takový čtivý styl, jen už nepíše o mladých holčinách, ale dospělých ženách..
Jo a musím říct, že jsi mně nalákala na hodně knížek, na trilogii od Mony Casten, nenávist od Ch.Cartera(můj oblíbený autor), Elle Kennedy(taky oblíbená autorka) a Není úniku od Cary Hunter(od té jsem ještě nic nečetla). Takže se bude nakupovat, díky za tipy:)
Ahoj,
v dubnu jsem to pořádně rozjela, sama jsem z toho překvapená:-) Já jsem taky Lanczovou dřív milovala a série s Radkou byla pěkná, nejvíce se mi líbil poslední díl, kde se dala konečně dohromady s Pavlem. Tu Táňu neznám, budu ji muset omrknout:-) Myslím, že všechny knihy,které sis z mého článku vybrala, jsou skvělé a fakt doufám, že tě budou bavit jako mě:-)
Ahoj, trochu sa to dalo čakať, že u teba bude tých prečítaných kníh viac, no je to naozaj slušný rekord 😉
Ja som sa v karanténe rozčítala až teraz v máji. Práve čítam Omyl od Elle Kennedy, Návrh už mám prečítaný, a som prekvapená, ako ma to dostalo a okúzlilo. Je to milé, vzrušujúce, vtipné.
Teším sa aj na tvoje májové prečteno 🙂
Ahoj Zuzi, máš pravdu, u mě se to dalo čekat:-) Většinou hodně knih přečtu v létě a v květnu, když si opakuji nějaké knihy k maturitě (aby mě žáci třeba nepřekvapili:-). Série Briar od Elle Kennedy patří mezi moje oblíbené a ráda se k ní vracím. Až ji dočteš, určitě vyzkoušej i řadu Wags, ta je taky povedená:-) Květnové přečteno bude asi taky dost plné, dneska jsem zrovna dočetla jednu knihu, asi jedenáctou za tento měsíc:-)
Já od Lanzové nic nečetla – asi to bude tím, že jsem ji generačně minula. Podle hodnocení by to mohlo být takové odlehčující čtení na dovolenou. Jinak mne zaujala knížka Není úniku. A samozřejmě jsem četla Nenávist :).
Já za dobu karantény přečtela 4 knížky 😮 – měli jsme vzdor home office pěkný fofr v práci, tak už na čtení nebyl moc čas a síla. O dvou už jsem na blog psala (Hra na nikdy a Dcery nové doby), dvě mám ještě jako restíky – není čas napsat články (a k jedné nemám ani fotky).
Tvých 27 titulů je slušná hromada
Ahoj,
já myslím, že máš pravdu, že tě Lanczová generačně minula. Na ní jsem vyrůstaly s kamarádkami na konci 90. let. Ty její nové romány taky neznám. Není úniku by se ti mohla líbit, Cara Hunter píše hodně dobře. Já bych řekla, že se na celkovém čísle zase podepsaly moje problémy se spánkem, proto je to tak vysoké. Když jdu spát až nad ránem, tak mám hodně času na čtení. Teď jsem si nějaké detektivky půjčila v knihovně, tak se na ně těším:)