Přečteno: červenec 2024

Krásný den,

červencové skóre přečtených knih je moc pěkné, s tím jsem rozhodně spokojená. Nejenže mi mizely pod rukama novinky z poslední doby, ale došlo i na starší tituly, které tu na mě čekají. Na některé knihy se zde už objevily recenze, takže vás klasicky odkážu na ně.

Angela Marsons – Uloupené dívky

Začínáme rovnou jednou z nejlepších knih měsíce. Na Angelu Marsons je spoleh, její detektivky s Kim Stoneovou mě prostě baví. Toto byl další díl, který se povedl. Tentokrát tým vyšetřuje zmizení mladých dívek, které někdo unáší a zabíjí už mnoho let. Celá kniha je dynamická, případ je dobře popsaný a bavilo mě to.

Lilly Lucas – Nové šance

Další díl (možná poslední?) moc hezké série romancí ze Skalistých hor v Coloradu. Leonie je Němka, která sem přijíždí na stáž do pivovaru, ale shodou okolností to nevyjde. Potřebuje najít jinou práci, jinak by se musela vrátit domů do Němcka. Seznámí se Samem, milým barmanem, který by si rád otevřel vlastní podnik. Mezi nimi přeskočí jiskra a zároveň mu Leonie pomáhá s volbou piv. To pivní prostředí je něco docela neotřelého a bavilo mě to. V knize se objevují skoro všechny postavy z předchozích dílů a je to zase taková hezká romance, která se čte rychle, hlavní postavy jsou milé a sympatické. Jestli je to poslední díl série, tak mě to docela mrzí.

Ali Hazelwood – Šach a mat

Ali Hzelwood píše romance spíš pro dospělé, ale toto je young adult příběh, i když mi obě hlavní postavy ve věku teenagerů svým chováním připadají spíše jako dospělí. Mallory nemá moc valné zázemí a ani peníze, za to je obdařena šachovým talentem, kterému se ale už nevěnuje. Jednou náhodně porazí Nolana, šachového mistra. Ten porážku moc nezná, neznámá dívka ho zaujme a párá po ní. Šachová romance mi přijde docela originální, ale u této autorky mě to nepřekvapuje, bavily mě i její vědecké romance. Šachům je tu věnováno docela dost prostoru. á se při čtení hodně vyptávala Martina, který šachy hraje závodně:-)

Beth Moran – Patříme k sobě

Eleanor žije v Londýně a díky pracovnímu skandálu musí na nějakou dobu zmizet, a tak odjede na anglický venkov na faru, kam ji zvala její letitá kamarádka. Zde překvapivě zjišťuje, že ona zemřela, zůstala po ní malá holčička Hope a bratr Daniel, který se jí snaží vychovávat, udržet farmu a normálně pracovat. El u něj nějakou dobu zůstane na výpomoc a zaplete se i do dění ve vesnici, která je rozdělená dávným sporem na dvě nesmiřitelné části. Je to příběh ve stylu Caplinové a bylo zde hodně prostoru věnovanému právě vesnickým problémům, což mě bavilo více než milostná linka. Taky byl zajímavý aspekt Eleanořina práce.

Bal Khabra – Zakázané uvolnění

Na tuto knihu vyšla samostatná recenze, najdete ji zde.

Ivy Smoak – Pokušení

Tak toto byla hrůza, rozhodně se knize vyhněte. Strašná klišé, úděsné postavy, naprosto promarněná zápletka. Fakt škoda papíru… Penny je totálně naivní studentka, která se zamiluje do svého učitele, který má nějaká tajemství. Má to další díly, ale nemám zájem.

Susannah Nix – Algoritmus srdce

S Melody a Jeremym se setkáváme poprvé před lety. Ona je studentka, která nemá moc peněz a zase jí nevyšlo rande, on je bohatý floutek, který neví co se životem. V baru mezi nimi ale přeskočí jiskra, užijí si společně jednu noc a jejich cesty se rozejdou. Po několika letech se Melody stěhuje a začíná dělat v nové práci. Překvapivě zjišťuje, že ve vedení firmy je i Jeremy. Znovu se setkávají, ale jejich životy jsou už jinde. Obzvlášť Jeremy se celkem usadil, pracuje a má přítelkyni. Ti dva se znovu spřátelí, jenže pořád jsou tu vzpomínky na tu společnou noc… Toto byla docela pohodová romance, líbí se mi, že Melody byla programátorka v mužském prostředí.

Anders de la Motte – Pán hory

Tohoto autora znám, a tak jsem se rozhodla vyzkoušet první díl jeho nové série, který se bude točit kolem policistky Leo Askerové. Ta má trochu problém s kolektivem a je kvůli tomu přeložena na oddělení ztracených duší. Do rukou se jí dostane případ zmizelé dívky a makety městečka, kam někdo přidal tajemnou dřevěnou figurku. Případ je hodně propracovaný, je psaný z pohledu více postav, včetně samotného vraha. Leo Askerová je rozhodně zajímavá, určitý způsobem mi připomíná Kim Stoneovou nebo Eriku Fosterovou. Jestli máte tento typ knih rádi, určitě vyzkoušejte i tuto sérii.

Carol Mason – Tajnosti vdaných žen

Tuto knihu jsem dostala a rovnou vám řeknu, že mě moc nebavila. Je to příběh tří kamarádek, odehrává se v současné Anglii. Jill a Rob nemohou mít kvůli Robovi děti a nějak se úplně vytratila intimita a komunikace z jejich vztahu. Wendy je tak trochu stepfordská panička, žena v domácnosti, co se kvůli rodině a muži vzdala kariéry. Už není tak hezká jako dříve, nemá takovou postavu a její konverzace se omezuje jen na děti a domácnost. Její manžel dlouho vypadá jako ideál, ale nakonec vyjde najevo, že ji podvádí s kdekým, včetně třetí kamarádky Leigh. Ta je taková hodně bezprostřední, na začátku mi připomínala Samanthu ze Sexu ve městě, ale pak to šlo z kopce. Je zahleděná jen do sebe a stahuje i své okolí do žumpy. Toto rozhodně není romance, je to spíše společenský román a moc mě to nebavilo.

Lauren Blakely – Pořádný terno

Jedná se o vtipnou sexy romanci o dvou spolubydlících, které to k sobě táhne. Josie je mladší sestra Chaseova nejlepšího přítele a sdílí spolu byt. Není tu žádné drama, je to takové nenáročné a celkem vtipné. Jednotlivé díly mi docela splývají.

Mia Sheridan – Calder & Eden

Tyto dvě knihy na sebe bezprostředně navazují, a proto je popíšu dohromady. Mia Sheridan se proslavila velmi citlivými příběhy, které jsou fakt silné. Tady si vybrala hodně originální téma, sektu, ale já jsem se nemohla začíst. Na druhou stranu musím říci, že obě knihy mají hodně dobré hodnocení od ostatních, ale mě se to nelíbilo. Calder a Eden jsou dva mladí lidé, kteří vyrůstají v jedné sektě a sblíží se zde, i když je to zakázané. Potom zde dojde k určité události, po které se ti dva rozdělí a myslí si, že ten druhý je mrtvý.

Petra Schierová – Kdo je tu šéf?

Na tuto povedenou romanci ze severu Německa je recenze zde.

Isabella Maldonado – Ozvěna krve

Isabella zase nezklamala, recenze je zde.

Donna Ashcroftová – Když přeskočí jiskra

Poklidná romance ze Skotska má svoji recenzi zde.

T. L. Swan – Pan Masters

Na tuto knihu je recenze zde.

Nicola May – Obchůdek na rohu

Kniha byla hodně levná, měla hezkou obálku a já jsem si podle anotace říkala, že by to mohl být další román ve stylu Caplinové. Šeredně jsem se pletla, je to hrůza. Rosa je chudá Angličanka, která žije v podnájmu u kamaráda. Nečekaně zdědí domek s obchodem v jednom malém přímořském městečku a na Vánoce se tam přestěhuje. Je to nevzdělaná, vulgární dívka, která se tam zvládne zaplést s polovinou chlapů. Je tam i lehká detektivní zápletka, ale nebavilo mě to, neměla jsem ráda ani jednu postavu, prostě hrůza.

Vi Keeland – Projekt šéf

Evie a Merrick se poprvé setkali za zcela zvláštních okolností. Polonahá Evie si zrovna zkoušela v obchodě novou halenku, když Merrick vešel do kabinky. O půlhodiny se setkávají znovu, ona je na pohovoru a on je šéf. Evie si myslí, že z toho nic nebude, ale Merrick ji nakonec překvapivě zaměstná, ale její práci ji opravdu neusnadňuje. Kniha se četla dobře, ale přiznám se, že necelý měsíc po přečtení si ji už pořádně nepamatuji, což je typické pro příběhy Vi Keeland.

Jennifer Probst – Svedeni osudem

Jedná se o novou sérii mé oblíbené autorky. Chiara měla nejlepší kamarádku, která zemřela. Její manžel Sebastian si to vyčítá a straní se všech. Chiara se s ním zná ale delší dobu, ti dva se seznámili kdysi a hned mezi nimi přeskočila jiskra. Pak h uviděla její kamarádka a hned se zamilovala. Chiara nikdy neměla klasické touhy většiny žen po dětech, domu a ideálním manželovi. Teď je ale vše jiné a ti dva se znovu sbližují. Docela zajímavá zápletka, jsem zvědavá na další díly.

Vi Keeland, Penelope Ward – Pravidla randění

Zase je to první díl série o čtyřech kamarádech, kteří si ze společných peněz koupili nájemní dům. Tento díl se věnuje Colbymu, architektovi, který má v péči malou dceru Saylor. Billie si v domě pronajímá tetovací studio. Díky tomu se ti dva seznámí a poměrně rychle se sblíží. Jenže nečekaně se objeví matka Saylor Maya a kvůli zelené kartě vydírá Colbyho. Ten je nucen zúčastnit se toho šíleného plánu a Billie ustupuje do pozadí. Ta zápletka mi přijde hodně přitažená za vlasy, ale bavily mě vedlejší postavy, hlavně kamarádi Colbyho. Samotný Colby byl docela nudný.

Celkový počet dvaceti knih je pro mě uspokojující, nejvíce mě bavily ty detektivky a ty vám i všechny doporučuji. Jak se v červenci četlo vám? Znáte nějakou z výše uvedených knih? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Přečteno: červenec 2024

  1. Helena

    Hani, neznám, jsou mi povědomé některé obálky z knihkupectví.
    Rozhodně si velký čtenář, taky jsem kdysi knihy polykala…
    Přeji příjemný den. Helena

  2. Stáňa

    Hani, četla jsem Uloupené dívky, Ozvěnu krve a Když přeskočí jiskra – už mám i recenze na blogu. Zaujal mne Pán hor, po té se možná mrknu v knihovně.

    1. ciculka Post author

      Ahojky,
      Angelu Marsons musím jen doporučit, je fakt skvělá. Co se týče čtení, využila jsem v létě dovolenou co to šlo.

  3. Lucie

    Ahoj, za poslední půlrok jsem přečetla tak čtyři knihy, tolik asi k mojí čtenářské bilanci:-D Ale mám doma nivou Angelu a už se na ni těším, její série s Kim mě bere..

  4. Sabina

    Ahoj Haničko, mně se v červenci četlo rozhodně lépe než v srpnu, díky tomu, že jsem měla dovolenou. V srpnu mi zatím čtení v podstatě stojí až na jednu knížku, co jsem přečetla – v nové práci je toho hodně na učení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *