Pan Masters – recenze

Krásný den,

T. L. Swan je poměrně populární australská spisovatelka, která se proslavila svými sexy romancemi. Pan Masters představuje první díl nové série, která se odehrává v Anglii. Knihu vydalo nakladatelství Metafora a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Je mocný, charismatický, sexy a je to můj šéf – vražedná kombinace. Uspokojení z práce najednou získalo zcela nový rozměr. Ucházela jsem se o místo chůvy u ovdovělé ženy, nebo jsem si to alespoň myslela. Ale Julian Masters je po všech stránkách muž. Jenže úspěšní soudci přece o potrhlé chůvy nestojí. Nebo ano?

zdroj

moje hodnocení:

Bree je mladá Australanka, která přijela do Británie se svojí kamarádkou a obě pracují jako au pair. Bree není žádná blbka, má vystudovanou vysokou školu a v Austrálii měla slušnou práci, ale chtěla cestovat a slíbila kamarádce, že pojede s ní. Je zaměstnaná jako chůva u pana Juliana Masterse. Bree je veselá, má to v hlavě srovnané a představuje takový ten typ bezprostředního a kamarádského Australana. To perfektně kontrastuje s upjatou povahu pana Masterse.

Julian Masters je velmi bohatý a mocný muž, pracuje jako soudce, ale zároveň má za sebou neuvěřitelné rodinné bohatství. Před nějakou dobou ovdověl a má dvě milé děti. Dceru Willow, která je v pubertě a není to s ní napoprvé nejsnazší. Syn Sammy je takový malý miláček. Julian je má moc rád, ale vůbec si k nim neumí najít cestu.

I když má Bree ty nejlepší úmysly, nějak se jí od prvního dne nedaří působit dobře. Nejdříve ji šéf přistihne, že čmuchá v jeho ložnici. Druhý den ho omylem přejede golfovým vozítkem. Bree i Julian to chtějí už několikrát vzdát, ale vždy to kvůli dětem nějak vydrží. A najednou je z jejich špičkovaní flirtování a ty dva to k sobě táhne, i když se tomu vlastně oba docela brání. Jejich vztah je provázen mnoha problémy, ale je vám asi jasné, že se vše nakonec vyřeší.

Kniha je vedená jako erotický román a je tedy jasné, že lechtivých scén je zde dost. Na můj vkus by jich mohlo být o něco méně, ale ještě to jde. Líbí se mi to britské prostředí, mám ráda knihy, které se odehrávají v Británii. Bree má velmi vtipný slovník, který celkem odpovídá jejímu australskému původu a bezprostřední povaze.

Oceňuji, že i když má kniha 500 stran, tak to není 500 stran jen sexu (jako třeba Padesát odstínů), ale autorka zde řeší docela vážné problémy, např. šikanu a sexuální orientaci. Vše to zní velmi vážně, ale paradoxně jsem se docela dost nasmála. Bree je vtipná a ze začátku se jí dařily různé trapasy. Kromě toho má Julian dva velmi vtipné kamarády, o nichž budou další díly. Je vám asi jasné, že se na ně už teď těším:-)

Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Metafora a vy ji seženete na stránkách Grady. Máte také nějakou oblíbenou zemi jako knižní prostředí? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Pan Masters – recenze

  1. Helena

    Hani, mám. Moc ráda čtu knihy z prostředí, které jsem navštívila – Anglii, Řecko, Itálii, Provence. To je moc příjemné – mám pocit, že tam s hrdiny chodím po známých místech…
    Děkuji za recenzi a přeji krásný sváteční den. Helena

  2. Stáňa

    Hani, stejně jako Helenka mám ráda knihy z prostředí, kde to znám (takže třeba ze Šumavy). A mám ráda filmové zpracování detektivek A. Christie právě kvůli prostředí anglického venkova – cihlové domky, kostely, stará sídla… 🙂
    Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *